Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 5

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Felicitari, Myry!Bine ai venit bebe Sara, sa le aduci numai bucurii parintilor tai, sa fii sanatoasa, frumoasa si desteapta!

Slimatei, ma bucur enorm pt tine! Este foarte frumos ceea ce traiesti! Bravo!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/DpdYp3.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Felicitari, Myry Sa creeasca mare si sanatoasa micuta Sara Refacere rapida, mamico si mult laptic pentru minunea mult asteptata

Mirelus ce frumoasa esti Si ce mandra de burtica! Asa si trebuie! Eu am facut cezariana la limita, adica la 40 de sapt si 1 zi Am vrut neaparat sa fie in 2008 si in primele zile ale anului stii cum e, asa ca s-a stabilit pe 3. Ce ma bucur sa vad cat it-a crescut burtica, o vei duce fara probleme pana la termen. Daca nu era dorinta mea de a naste in 2008, imi facea programarea inainte de Craciun, adica pe la 38 de saptamani. Asa cred ca-ti va face tie.

Lau tizo imi pare rau ca a trebui sa treci printr-o pierdere ca sa se vada ca se poate...dar ma bucur ca esti asa de optimista si-ti tin pumnii sa vina bebe cat de curand.

Flavia uufff ce mi-e ciuda pe sefa asta a ta! Dar, dupa ce-si pune sotzul pe roate biroul, ramai doar la el, nu mai mergi la altcinava, nu? Altceva e cand lucrati pentru voi, nu te mai freaca nimeni la ridiche! Imi pare rau ca esti racita, sper ca macar David e mai bine. Nu-i cazul de operatie, nu?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Stefania felicitari pt bebe 2! Esti o curajoasa!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

IreneCAM multumesc de sustinere, sper si eu sa nu treaca mult pana voi avea parte de o veste buna.
blueeyes am uitat sa-ti spun ca ti-am vazut si eu pozele, frumoasa viitoarea mamica cu burtica
alinushca nu te ingrijora, ca o sa ai parte de crestere vizibila dupa 30 de saptamani si zic asta pentru ca asa s-a vazut si la prietena mea, care maine, de fapt azi, sambata, il aduce pe lume pe nazdravanul ei bebic. La inceput, crestea burta mai incet, dar in ultima perioada, se vedea diferenta de la o zi la alta.
Flavia momentan merg doar cu Duphaston si luna care vine si dupa ce vin uratii, merg la medic sa stabilim o schema si de stimulare. Insanatosire grabnica tie si puiutilor si BAFTA MULTA! sa scapi de sefa si sa va mearga bine pe cont propriu, mai bine propriul tau sef, decat sa-ti faci nervi cu altii.
danangie optimismul ma tine sus, ca altfel, de mult timp eram la "veseli" . Multumesc de ideea cu MACA, bine ca mi-ai adus aminte, ca eu am mai luat acum vreun an si ceva, dar doar de test, pentru 3 luni, MACA+ BU si dupa vreo 3 sau 4 luni de la tratamentul asta, mi-a venit CM singur, fara alt efort. Ma voi apuca sa ma documentez, daca trebuie sa iau altfel MACA, fata de cum am luat atunci (3x1/zi). si lasa emotiile pentru ziua cea mare, ca mai de pana atunci.
Tizooo deja ai domnisoara mare, vazut si placut mult pozili cu zambareata. Multumesc de sustinere, sa speram ca sa nu treaca mai mult de un an, pana pun si eu poze cu ceva...acolo...zambaret si nazdravan .Ai mare dreptate cu reclama la pampers, dar n-avem ce face, si astea au rolul lor
Ninia ce mai faci?
Lianaaaa cum e in excursie? Sa vii cu vesti bune!




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Ce de vesti bune!

Irda felicitari! BB ANTONIA bine ai venit pe lume sa fii sanatoasa, sa fii papacioasa si sa le aduci parintilor tai numai bucurii!

myry felicitari si sa fie intr-un ceas bun! bb Sara Denisa bine ai venit pe lume!
slimatei - doamne ajuta!

danangie - tu urmezi???

idaira- cum esti???

Vreau si eu pe listuta la mamici - ac de o saptamana il avem acasa pe MATEI - avem 4 luni si doua saptamani si 5.700kg. Suntem mancacios si foarte cuminte.
Mai avem un drum lung de parcurs...dar cu ajutorul lui DD sper ca totul sa fie de la foarte bine in SUS!

Pup toate fetele si promit sa vin cu vesti mai des.


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Lau, multumesc de intrebare, sunt bine!Sunt bucuroasa ca am comandat invitatiile, verighetele...si mai am rochia...care vad ca imi da batai de cap. Ori sunt eu sclifosita, ori...nu stiu.Mi se par toate f. incarcate...pline de pietricele...etc...iar eu o vreau cat mai simpla. In fine...o sa gasesc eu pana la urma. Ma bucur ca ai ramas la fel de optimista!

Miha74, felicitari si tie pt Matei! Cred ca esti super fericita!Doamne ajuta sa se aseze lucurile asa cum va doriti si sa fiti o familie pe deplin fericita.

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/DpdYp3.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Oau ce asalt de vesti bune!!!!!Tot asa!!!!!!!

Miha felicitari pt micutul Matei(f frumos numele).Ma bucur ca il ai acasa si ca in curand va fii al vostru cu acte in regula!sa va traiasca si felicitari din suflet!

Slimatei oau ce harnicuta esti,bravo de 2XMami!!!!e mai bine asa,o sa fie f apropiati de varsta si tu aabia ti-ai intrat in mana cum se zice!

Danangie draga mea,fii barbata!eu vb care ieri cand am primit mesaj de la Myry ca s-a internat ma apucasera niste emotii de imi era frica sa nu ma apuce nasterea si pe mine.Dar o sa vezi ca va fii bine!O sa nasti usor si cand il vei vedea pe bebe iti va trece orice!Eu sunt bine,am racit un pic a doua oara in sarcina dar ma tratez homeopat si sper sa nu fie probleme.


Flavia mamica muncitoare,sanatate tie si copiilor si tin pumnii pt 2 iulie!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 15s!

25+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Tizo nastere usoara prietenei tale! Ai sa vezi ca va fi asa cum iti doresti! Timpul trece tare repede, nici nu-mi vine a crede ca marti avem 5 luni si avem deja 2 dinti si ii mai dau si cate-un pic de suculet de morcov si de mar (deocamdata separat, dar acusica le combin)...ma uit la ea si nu pot crede ca acum un an eram cu teama de a trece de primul trimestru...
Miha felicitari, ma bucur enorm pt tine! Sa va traiasca micutul Matei si sa va netezeasca Dumnezeu toate drumurile pe care le mai aveti de facut.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

C.Myry felicitari.Sara Denisa bine ai venit pe lume. Sa ai o refacere cat mai rapida si asteptam pozici.
Miha74 felicitari ptr Matei. Sa dea Domnul a fiti cu totii sanatosi si sa treceti cat mai usor peste drumul lung pe care il mai aveti de parcurs. Tinem pumnii sa fie totul in regula.
Danangie mai ai putin si tu si chiar si eumai am destul de putin - cam 6-7 saptamani. Trebuie sa fim curajoase, doar am ajuns pana aici. Maine poimaine o sa punem si noi poze cu bebeii nostri si o sa povestim cum a fost.
O zi buna fetelor!

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by irinabobe

Lau pregnyl e pentru spargerea foliculilor. deci se face dupa ce se observa ecografic ca foliculi sunt maturi. nu ajuta ovulatia, doar spargerea foliculilor.


pregnylul din cate am citit mai da si forja la ovare sa produca hormonii pe care ii produce in mod normal. Dar sigur, pentru endometru si ovulatie, cu duphaston sau utrogestan inainte. Stie doctorul ce face acolo. O sa reusesti pentru ca meriti din plin!
Si tu irina

Felicitari myry mamica implinita de Sara



http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

19+

Mergi la inceput