Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Am pus 4 pozici cu burtica de 28s!

http://community.webshots.com/user/mirelaionitza2006?vhost=community



Mirela 29w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Se pare ca majoretele agitate ieri de noi au avut efect pana la urma.
C.Myry nastere usoara, recuperare rapida si bebe sanatos si mancacios.
Danangie mai ai foarte putin. Practic acum poti naste oricand ca ai cam ajuns la termen. E normal sa ai emotii. Am io si io azi implinesc abia 33 de saptamani. Asa ca....O sa fie totul bine ai sa vezi.
O zi buna tuturor! Va pup pe toate, fara nici o exceptie.

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

intru si eu asa scurt... sa urez multa bafta si nastere cat mai usoara myry
lau o sa fie bine pana la urma...ma bucur enorm ca ai speranta...

dana(angie) nu mai zic nimic, stii tu...TVB..

moni.. dupa myry si dana tu.. wow..Doamne ajuta !toate gravidutele...mamicii si copilasi..

mirela (blueeyes2003) am vazut pozici..frumoasa gravidutza..

mai reusesc si eu sa mai vad cateva poze..din cand in cand...ei na' daca timpul asta..nu mai zic nic ca termin prin a ma plange...
va pup pe toate si o zi buna

si acum sa vedem daca ghiciti..semnatura mea

posibil duoamna cu 2 in 2

stefy si dinztu'




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

slimatei eu banuiesc ceva....sa fie adevarat ca vine bb 2?



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003


Alinushca eu sunt de muuulta vreme in concediu...adica nu lucrez!


Mirela 28w
Our little Miracle!



Care e secretul? Spill it! Cat despre pozici, eu sunt dezamagita. NU de tine ci de dimensiunea burtii. Tot ma vad si eu deja butoi si uite ca nici la 28 de saptamani nu mi se arata! Sau poate la mine o sa fie mai maricica pe principiul ca sarcini diferite cresc diferit [:D} Si tu ai fost asa nerabdatoare cum sunt eu?

Lau da' pregnyle d'alea tu faci?

stefania eu nu ma hazardez cu ghicitul. e de bine?



http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

alinushca inca nu am facut, momentan iau doar Duphaston. Pe vremuri, cand aveam foliculi de dimensiuni normale, am facut si Pregnyl, si....degeaba. Momentan, dr. nu a zis nimic de Pregnyl, desi din cate stiu, e indicat, pentru ca ajuta la declansarea ovulatiei, daca tin eu bine minte, nu?
Iar de capul meu....nu prea imi vine sa fac, sa nu apara alte minuni, gen suprastimulare sau mai stiu eu ce. Tu ce zici? Am citit ca se face in ziua21, 24 si 27, eu azi sunt ziua 24, sa fac macar azi sau in ziua 27?







Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Slimatei are dreptate L5845? Vine bb2?
Alinushca si eu sunt acasa de mult timp. Io am vorbit cu dctora mea si mi-a dat concediu medical (chiar si cand nu aveam probleme) cat am vrut eu. E mai bine sa nu depasesti 90 de zile in ultimul an ca sa nu ajungi la comisie. Io din fericire nu am depasit. Pe urma am avut concediu de odihna si acum am intrat deja in prenatal de 2 saptamani.
De c.myry nu mai stie nimeni nimik?

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Lau pregnyl e pentru spargerea foliculilor. deci se face dupa ce se observa ecografic ca foliculi sunt maturi. nu ajuta ovulatia, doar spargerea foliculilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

irinabobe foliculii mei au fost in ziua 10, de maxim 2-3 mm, si endometrul de 3 mm , iar in ziua 14 (teoretic ziua ovulatiei, avand in vedere ca eu am CM de 28 de zile), foliculii erau intre 4,2-6,4 mm si endometrul de 5 mm, deci.....ramane pe luna viitoare. Merci de informatii .



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Vesti proapete!!!!!!Tocmai am vb la telefon cu Myry!!!
Micuta Sara Denisa a venit pe lume!!!!!!!!!!!!!
Are 3180kg , 50 cm si e sanatoasa !!!!!!!!!!!!!!!!
Si mamica si fetita sunt bine iar nastere a decurs fara probleme!


BINE AI VENIT PE LUME SARA DENISA!SA FII SANATOASA,FERICITA SI MAMI SA AIBA MULT MULT LAPTE!!!!!!!!!!

SARA DENISA

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 15s!

25+LUCA

Mergi la inceput