Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

Si eu am intrat putin in febra curateniei. Incerc sa nu ma obosesc dar nu am cum! Sotul habar nu are sa faca ,curatenie asa cum vreau eu. I-am facut o caterinca!! Adica, mi s-a pus in cap sa-mi golesc balconul. Si am o gramada de lucruri de dus jos la beci. Si mi s-a pus in cap sa-mi golesc o parte din sifonier ca am o gramada de haine care nu le port de ani de zile, si mi s-a pus in cap sa-mi golesc un dulap de pe hol ca sa am unde pune pampersii lui bb, cantarul si alte cele de-ale lui bb. Cam asta fac eu de 2 zile. Naspa ca acu' sotul are 2 nopti una dupa alta......si de asta sunt cam franata.....ca na tre' sa fac liniste sa se odihneasca dupa noapte.....sa se odihneasca pentru noapte....casa mica!! Ahh ce mult mi-ar placea sa ma mut intr-o casa mai mare!! Maine implinesc 37 de saptamani!! Ptiu sa nu fiu de deochi!! Cum a trecut timpul. Tre' sa stiti oricum ca inca nu am scapat de gandurile negre. Inca ma bantuie....dar incerc sa le tin cat mai la distanta posibil! Cam atat. Nopti albe cat cuprinde.....dorm ziua si noaptea stau treaza. Asta e. Ce nu facem noi ptr bb.

MYRY abia astept sa ne dai vestea. Am asa emotii. De parca as naste eu. Cand mi-am dat seama ca de Sambata intru in a 38-a sapt......mama ce emotii ma luasera.......Iti fac galerie de pe acum si da DD sa ai o nastere usoara!

ALINUSHCA da...liniste mare pe aici. Tu esti bine, da?

MICHELLE imi pare tare tare bine ca esti bine. Ma rog sa fie bine in continuare. O sa fie bine! Si eu cand prima oara mi-a aratat inima....nu-mi mai venea sa ma dau jos de capra aia. PArca retraiesc acele momente!! D-ne ajuta!!


MCRISSA tu ce mai faci?? De ce nu mai scrii? Sper ca esti bine!

FLAVIA la fel si tu, sper ca sunteti toti bine.


Fetelor va pup pe toate neconditionat! Sa fiti fericite si numai bine va doresc!!








mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Irda felicitari, din toata inima! Ma bucur asa de tare pt tine, nici n-ai idee! Sa-ti traiasca si sa creasca mare si frumoasa la fel ca prima ta printesa si sa se inteleaga minunat intre ele! E o frumoasa si mi-au dat lacrimile cand v-am vazut impreuna, tu atat de mandra si de fericita! Cat e de mititica...iti vine sa o protejezi vesnic! Am si uitat cat de mici pot fi cei mici


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Irda,sa fie sanatoasa mititica si sa asculte de mami si tati e o scumpa!
Alinush,dar ce crezi ca-ti zice daca nu faci TT? sa nu te mai duci la el? ti-l dau eu pe al meu ca iesit bine daca vrei sa-l falsifici. o sa pun poze, fara doar si poate. iar plec acum, am treaba muuuulta rau. si petrecerea de 1 iunie pt copii...

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

ANUNT MARE!!!!!!!!!!!!!!


MYRY S-A INTERNAT!SE PARE CA BEBE SARA S-A HOTARAT SA VINA PE LUME!
TINEM PUMNII SA AIBA PARTE DE O NASTERE USOARA CA UN FULG SI DE O BEBELINA SANATOASA!!!!!!!!VA TIN LA CURENT CUM AFLU VREO VESTE!! MYRY
SARA

DOAMNE AJUTA!!!!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 15s!

25+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Myry nastere usoaraaa!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

YESSS!!! IN SFARSIT!!!
Baravo MYRY mult curaj, fii tare!!

buna intrebare, MCRISSA pe unde esti draga, ce mai faci? pregatiri? pregatiri?

Teo2rina am facut deja unul pentru eventualitatea foarte putin probabila ca ma va mai intreba ceva. Cred ca nasc cu el. Adica au trecut vreo 3 saptamani de cand nu l-am vazut si mi-a trecut supararea pe el. Acu ce ma intreb eu este ce politica o avea el legata de epiziotomie si de medicamente. Ca am si eu o boala la momentul asta (sa o fac cat mai natural ca am incredere in ce stie sa faca mama natura asa in general).

danangie, pai sti si tu mai bine decat oricine ca se poate declansha oricand nasterea de aici inainte. asa ca normal ca esti emotionata. dar eu sunt 100% sigura ca o sa iasa perfect, ca o sa nasti cat de usor se poate si ca o sa fii cea mai fericita mamica dupa aceea. ai asteptat ceva momentul si ai reusit!! sper sa nu mai ramana nimeni de la "Durerea..." pe acolo si sa reuseasca toate cat mai curand! Eu... sunt bine. Nu am contractii din alea. Mi se pare ca imi creste prea incet burta (common, sunt in luna a 5-a si nimic semnificativ vizibil ??). Tensiunea e in majoritatea timpului OK. Am luat doar 2 kg in schimb am niste vergeturi oribile sub sani si pe interiorul genunchilor. Am oare's'ce dureri de cap seara in zilele cand ma obosesc mai tare (si de obosit obosesc usor... de ma intreb daca o sa mai pot sa ma misc sau sa imping la nastere). Nu mai iau absolut nici un medicament. Si astept cu sufletul la gura ecografia de Miercuri. Sa dea Dumnezeu sa fie bine sanatos miscaretzul!

mony[/]b intalnire placuta cu bebik Luni la eco!
[b]Musette
poate ii faci o vizita la spital. vezi ce te asteapta. eu as fi curioasa





http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



Bine ai venit pe lume, ANTONIA, sa cresti mare,sanatoasa si cuminte ! FELICITARI IRDA!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor,
Irda felicitari pentru mica printesa!
E atat de frumoasa!!!Sa va traiasca,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii impreuna cu Daria!
Joia trecuta am fost si eu la spital si stiu ca erai acolo dar mi-a fost jena sa-l intreb pe Nayel de tine mai ales ca nu stiam cum te cheama!

Myry sa ai parte de o nastere usoara ca un fulg si o bebelina sanatoasa!!!Recuperare cat mai rapida si mult laptic!


Laura de mult vreau sa te intreb,tu ai asteptat pana la 40s cu cezariana sau ai facut-o mai devreme?Una din multele mele temeri este si faptul sa nu cumva sa se declanseze travaliul si sa mi se intample ceva cu operatia!
Multi pentru frumusetea de fetita,Thea!

Alinushca eu sunt de muuulta vreme in concediu...adica nu lucrez!

Dana ce putin mai ai!Este normal sa ai emotii dar va fi totul bine!

Va pe toate!




Mirela 28w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

MYRY, nastere usoara, curaj, o sa fie bine!!!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Dragele mele, in sfarsit am inceput sa am un program mai lejer, asa ca o sa ma pun sa citesc din urma, sa ma pun la curent cu ce s-a mai intamplat pe aici. Mi-a fost tare dor de voi, si de cate ori imi propuneam sa redevin mai activa, tot de atatea ori se intampla sa apara cate ceva (fie nu mergea netul, fie aveam de alergat pe undeva, fie aveam musafiri ) si nu apucam sa fac ce mi-am propus.

Eu am fost la primele monitorizari, vinerea trecuta si marti, saptamana asta si mi-a gasit usoare resturi de la "chestiunea" de luna asta si pe langa asta, a gasit si ovarele cam lenese, in sensul ca luna asta foliculii sunt cam mici si cam nepotriviti pentru ca sa fie ovulatie. Dar, tot raul spre bine si de maine incep din nou cu Duphaston, pana in ziua 25 si apoi iar la monitorizari luna viitoare si tot asa pana va fii bine.
Va si va pe toate:Pepsi, danangie, alinushca, monysorescu, musettepink, cristy 74, baby, cristina26, cristina_ana, blueeyes, Teo2rina, Liana, mav, maryb, irinabobe, IreneCAM, Irda, Laura-Ioana, slimatei, kitzy, mcrissa, jojo_miha, miha74, Vivela, remaliss si toate minunatele de aici, daca am uitat pe cineva, revin mai pe seara, ca tre' sa fug pana la administratia financiara, sa ridic o adeverinta.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput