Puiuti de Randunici 2008!! (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

si inca repede...ca deja da din aripi minunea...

sunt super extra fericita...am fost acceptati pt casa noua in care vrem sa ne mutam. asa ca delphin te urmez la impachetat si despachetat. oricum, pt o luna pana se incheie contractul la casa de acum...vom fi fericitii detinatori a doua proprietati....o sa cada jos sotul deseara cand va afla ca pe iunie platim doua chirii.

intre timp mi s-a trezit fecioru si i-am schimbat scutecul. de atenta ce am fost...intai l-am dat cu crema si dupa aia l-am sters cu servetel umed. bine ca nu avea si kk pe acolo...ca vedeam cum ma lovea iar norocul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mimonix, pai ce sa-i fac daca asa e felul lui, ranjit?
mai adriutza, tocmai ce am avut o discutie aprinsa pe tema 'casa' cu randunoiul, si niste bani pe care zice el ca ar trebui ai mei sa mi-i dea pt a ne lua un apart. mai mare, da' nu mai vin... si uite ce poze pui tu, sunt superbe, nici nu indraznesc sa visez la asa ceva
clau si noi apucam jucarioare, iar la botez s-a agatat de bani!! i-a pu cineva banii in carucior, el a prins o hartie de 1 mil si nu-i mai dadea druumul!! i-am facut si poza!
Wellcome back tuchiiii
cuscra sper ca esti bine!
gecko si Patrick fascinat de neoane!al meu e numai ochi cand vede fete, femei, tare le mai studiaza!!..de mic e pe faza!

si noi iesim afara acum, cred ca merg in IOR, pe la fantani, unde e rondul ala cu alei si muuuulti trandafiri, clau, poate ne intalnim!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Clau, esti de-a dreptul nu stiu cum...deci Rebeca se si intoarce nu numai ca ride in hohote!Sa-ti spun cu prietenii...noi am avut 70 de invitati la botez si asta dupa o atenta selectionare Si intrebam pe cineva:mai, nu sunt cam multi totusi? Raspuns:pai daca v-ati apucat sa faceti copii la virsta asta , cind cunoasteti deja juma de Bucuresti, eu ce sa va fac?Vine lumea ca la maglavid, sa vada minunea....
Iar aseara, traversam si noi ca oamenii civilizati pe trecerea de pietoni regulamentar, pe culoarea verde a semaforului si aud claxoane si iar claxoane...Ma ce m-am enervat! M-am intors nervoasa cu spume la gura (Vladut si el cu spumele lui ) si cind colo, niste prieteni....asa s-a produs una dintre intilniri...

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

adriuta...nici noi nu facem degraba botezul chit ca ne-am dori. socrella a vorbit cu preotul nostru si acesta a zis ca oricand se poate face. asa ca noi incercam sa il facem pana de craciun in australia...si daca nu reusim...atunci anul viitor in ro.

mimonix...nu ne lauda si nu ne invidia...uneori ne e bine...uneori nu. fiecare padure cu uscaturile ei...nu or fi gropile in asfalt...dar sunt alte bube. iar prietenii aia multi ai vostri...nu ii vom avea niciodata...i-am lasat in ro...si crede-ma ca se simte ca esti singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

salut! am aparut si noi pe crenguta!

1. eu stiu ca lapticul poate fi pastrat in bibe pana la 2 ore maxim...eu cand ii iau in oras iau apa separat si i-l fac in parc (sau la soacra, ca e orasul mic si sta aproape 0
2. ieri l-am scos pe Tudor de la 10 la 12 si cand am ajuns acasa ma durea capul ingrozitor...cred ca am facut un pui de insolatie...ciudat e ca, de obicei, m-as fi tarat in pat si as fi zacut pana imi trecea...dar asa, pe motiv de bebe strumf, mi-a trecut si fara

naty, felicitari pentru baita! iar cu mitingul te inteleg perfect...chiar dedesubt am biroul unui partid politic...si vesnic au sedinte si intalniri...duminica pe la ora 13.00, cand ma odihneam si eu ca omul, au inceput sa zbiere in portavoce tot felul de mesaje (nu toate electorale sau macar decente...

clau am vazut pozici cu Rebeca la botez! delicioase!

edit: na, ca pana am scris mesajul s-a terminat capitolul!


-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

cristinaGoji mi-a placut poza unde biberonesti pe Daria in stg si il ai pe vladic in dreapta. asa arati ca parca lejer te-ai mai descurca cu inca 3 in brate. iar pozele la baie sunt super.

olgutzica...bine ati venit inapoi.

vazut poze de botezuri...frumoase...da' pe luny iar am ratat-o.

si apropo kitzy...super montajul cu burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Of Gecko..eu fac parte dintr-o generatie care nu mai este in tara in proportie de min 50% si am condus la aeroport multi fosti colegi de facultate si prieteni dragi.Stiu bine care le sunt ofurile acolo, departe de tara si zic eu ca pot face o comparatie obiectiva.Ei sunt toti mult mai relaxati,arata mult mai bine si absolut toti s-au realizat profesional si material...chiar daca de Paste si de Craciun sufera ca nu simt mirosul bucatelor traditionale din bucataria mamei dar si din bucatariile vecinilor
Ia de aici o poveste cu pilda.Un tip educat,care lucra la o mare banca din Bucuresti, a ramas fara job cind banca a dat faliment.Si s-a gindit el asa (dar nu prea mult) si s-a lasat de servici, s-a apucat sa faca fotografii.Asta era pasiunea lui veche si s-a gindit ca e momentul sa se dedice.Bineinteles ca nu cistiga niciun ban din asta, pentru ca poza peisaje prin delta, escalada virfuri inalte, poza norii in bataia vintului...dar era f relaxat si fericit.Si ne-a zis asa:cind lucram eram nefericit tot timpul cu exceptia celor doua zile de salariu, acum sunt fericit tot timpul cu exceptia celor doua zile de salariu!
Acum fiecare cu experienta lui, eu nu zic ca toti trebuie sa simta ca mine.Dar eu, pe copilul mare, il voi sprijinii din rasputeri sa faca o facultate in alta tara, unde culmea, programa e mai lejera si diploma mai valoroasa! si mai departe om vedea....poate voi avea un ginere din ala gen Al Bundy sa zica:my mother-in-low is so fat...

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Sunt f trista....mai intai ca voi cred ca sunteti la plimbare toate, nimeni nu vorbeste si cu mine...acum, cind doarme copilu' si toate trebile imi sunt la zi...pentru voi m-am pregatit asa, dar nimeni nu vorbeste si cu mine
Apoi, am primit pe mail un mesaj de la WEB SHOOTS care imi zice ca am 0 frinds si 0 fans ...mai departe n-am mai putut citi ca mi se impaienjenisera ochii de lacrimi
Helau, enibadi der?

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Neata, eu sint pe aici, cu ochii-n gura de somn... si parca vad ca daca ma intind un pic face pitica ochi, de obicei doarme o ora dar acum a depasit timpul si iar nu mai ies afara... Deja este foarte cald, se pare ca urmeaza iar o perioada in care ne topim, dar oricum mai bine cald decit frig.
Roxana bafta la doctor si poti sa trimiti mesaj ca nu-i nici-o pb.
Adriuta f frumoase pozele dar unde sa bagi in apartamentele noastre genul ala de mobila? Oricum e bine ca va relaxati asa, la noi zilele astea relaxarea inseamna sa auzi zgomotul picamerelor de afara.
Gecko cine stie poate peste citeva luni iti va spune cite neoane sint.
Bai a innebunit lumea! M-a sunat cumnata-mea sa-mi zica daca vreau sa o las pe pitica vineri toata ziua la ea si soacra-mea (stau impreuna), ca sa ne relaxam si noi, intrebarea e: Ce fac eu o zi intreaga fara ea? ca nu mai stiu cum e sa stai singur de dimineata pina seara...

http://community.webshots.com/album/563346200dAJmqg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mimoMix, cu pilda povestea cu fotografo-bancheru'. eu cand sunt down ma uit la patrick si ma gandesc la ce posibilitati va avea el de acum in colo...si imi trece. stiu ca el va fi australian si va avea toate usile deschise si asta ma face sa las la o parte dorul de tara, de prieteni si de mirosul de cozonac ce razbea de la vecina din perete...

si nu fi suparata de webshots...cine sta sa se bage la fani si friends?...eu asa in viteza trec prin pozele mamicilor ca la sfarsit nu mai stiu care copilul cui era...plus ca mai patesc sa zic...vai ce fetita draguta...si cand ma uit la user imi dau seama ca e o mamica cu baietel.

si poate ca tu ti-ai terminat treaba dar cu stiva mea de haine de calcat ce fac???? ma duc sa o anihilez...nu de alta dar nu ar vrea sa mearga husbandul maine in training la servici.

Mergi la inceput