Mamici norocoase de sept-oct 2008 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

La fel si bebele meu are zile cand misca mai mult si invers... vb zilele trecute cu el si ii spuneam cat de mult il iubim si ca tati il pupa si ii este dor de el, m-a impresionat reactia lui ca a facut un mic razboi in burta mea

Noi ne mai gandim la nume: daca e baietel alegem intre Alexandru Niculae sau Matei Niculae si pentru fata mi-ar place Alexandra Maria.


Dar o sa vedem mai precis in iunie la 3D pana atunci ne dam cu presupusul.

la toate fetele

Asteptand un ingeras 20+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Angela&year=2008&month=10&day=9&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

in sfarsit mi-am facut si eu programare la 4d.....sper ca nu e prea devreme...sapt viitoare miercuri....voi avea 25 sapt si 2 zile....nu ma gandeam sa coste asa mult 190 ron...hm!!! dar asta e...pt bebe orice.....

va place patutul meu????dar "copila" ce doarme in el????

POZE...POZULICI

24+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Wow, Muuh felicitari pentru bb grasunel. Acum ma apuca pe mine paranoia. Nu o fi bubulina mea prea mica?

ramonzca foarte frumoasa casutza si locatarii. Si eu am un animalut exact ca al tau, dar nu stiu cum sa ii tai accesul in camera lui bb.

Ma pun sa recuperez capitolul anterior.


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Doamne,fetele,aveti un ritm...uoauuu.
Claudina,Anca,multumim de aprecieri
Clau_geo ,felicitari pentru printzesa
Muuh,felicitari si tie pentru grasunelIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by _irina_

Wow, Muuh felicitari pentru bb grasunel. Acum ma apuca pe mine paranoia. Nu o fi bubulina mea prea mica?

ramonzca foarte frumoasa casutza si locatarii. Si eu am un animalut exact ca al tau, dar nu stiu cum sa ii tai accesul in camera lui bb.

Ma pun sa recuperez capitolul anterior.


23+



multam irina !!!din pacate eu sunt nevoita s-o dau...sotul nu vrea cu niciun chip s-o accepte in casa cu bebe....mi se rupe sufletul cand ma gandesc...am crescut-o de la 5 sapt....acum are 3 ani....e f cuminte dar lasa par...fffff mult par....eu aspir zilnic dar degeaba....

POZE...POZULICI

24+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Uf, am terminat de citit. Sunteti foarte

Iepurila, pentru constipatie eu iau Herbolax, scrie pe el ca e ok pentru perioada sarcinii. Si chiar nu da crampe
Creme ieftine am luat din DM, am toata gaama Babylove si Bubchen, prefer uleiurile, mi se pare ca au un efect mai bun. Am si ulei de bb de la Nivea, am luat si crema antivergeturi de la Aslavital, dar am ramas un pic dezamagita de el.

Kid,vai, ce frumos e Dexter. Si bineinteles fetita.

Gata, ma duc la culcare ca deja bb-lina trebuie sa isi inceapa programul de seara.



23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

ramonzcadaca i-ai gasit niste parinti iubitori, ce s zic... Eu nu o pot da, e prea atasata de noi si prea dependenta de noi. Dar nu stiu cum o sa ma descurc si cu ea si cu bb-lina.
Oricum nu va avea acces nici in camera la bb nici cu bb.



23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Andreea_and, multumim de stupul cel nou

Nocom, casa de piatra si intelegere sa aveti .

Piolica, merci ca ti-ai amintit de mine...nu am mai intrat din lipsa de timp, mai am doar 20 zile de scoala si apoi promit sa va bantui mai des . In vacanta vom zbura la sfarsitul lui iunie in Boston, prindem ziua Americii acolo . Apropos de cocktailuri, favoritele mele sint mojitos si sangria...de-abia astept sa reiteram o Dominicana sau Mexic cu ambii copii de data asta

Nushulica, stai linistita ca nu prea poftesc asa rau, iar de gasit gasesti aici toate specialitatile culinare, inclusiv romanesti, chiar si sarmale gata facute daca poftesti , numai ca cine mai are timp de gatit?!

Kid, reusit pisoi ai, pe domnisoara n-am reusit sa o vad, dar sint convinsa ca si bb 2 va fi la fel de reusita ca si prima

Ankussa, si mie mi s-a mutat DPN a nasterii de pe 5 oct. pe 29 septembrie ...sper doar ca juniorul sa nu intarzie la fel ca sora-sa

Angelyna, bine ai venit la odisee.

MMimi, Anis, voi pe unde sinteti?

Peste 2 saptamani mergem sa-l vedem pe baietel la eco. Cum aici e obiceiul ca bb sa-i aduca o jucarie surioarei mai mari, planuim sa-i luam jucaria asta cu bataile inimii inregistrate. Arata cam www.uc-baby.com/en/services/heartbeat-bear.php" target="_blank">asa. Noi nu ne-am hotarat inca de nume, asa incat elevii mei s-au oferit sa-mi faca liste cu nume Cine imi trimite si mie parola la contul comun? Many thanks.

Cristina

le bébé

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Fetele dragi, eu va citesc in fiecare zi. Insa cu scrisul...mai greu. Nu sint eu cea mai vrednica din stup... Khristin , multumesc ca ai intrebat de mine. Totul merge bine la noi, iubitica noastra mica este asa de activa...n-am cuvinte sa va povestesc. Ii place la nebunie sa se joace in partea din dreapta sus a burtii, de vreo doua zile imi da ghionturi acolo. In rest, burtica este destul de micuta, nu am cumparat nici un fel de haine de gravide, am cumparat citeva chestiute mai largi (bluze, rochite), si niste pantaloni cu talia foarte joasa, in ritmul asta nici nu cred ca o sa am nevoie de altceva. Merg la sala in continuare, si de doua zile la piscina (ieeeee, in sfirsit s-a deschis sezonul!). Am fost foarte surprinsa sa vad ca ma simt mai comfortabil la sala decit in piscina. Hm.

Astazi am avut un incident despre care as vrea sa aflu parerea voastra, a celor "cu experienta." Pe hirtia igienica a ramas o bucatica gelatinoasa, oarecum galbuie, de vreo juma de cm asa. Ar putea sa fie o parte din dop? Nu imi fac griji prea mari, dar...o sa imi sun miine dimineata doctorul, sa vad ce parere are. Pina atunci incerc sa stau mai mult in pat, cu toate ca ma simt foarte bine.

Feteloooor, voi ati vazut ca au inceput nasterile la iulie-august? Pe mine ma ia cu tremurici cind ma gindesc...

Khristin -- si noi o sa mergem intr-o excursie in Massachusetts si Maine, si ne oprim si in Boston. Dar mai pe la mijlocul lui iunie. Ar fi fost frumos sa dam o intilnire de burtici! Poate dam o intilnire de bebei, noi o sa venim la Toronto pe la sf lui octombrie/prima jumatate a lui noiembrie si o sa facem si botezul acolo probabil.

Va pupim pe toate, si eu si bebita mea.

23+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

irina nu, nu e prea mica. Doctorul mi-a spus ca al meu este la limita de sus chiar putin prea mare pentru varsta gestationala.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput