Dulceturi si papanasi de sept -oct 2007 (149)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

De pe meleaguri moldovene va recomand La cirese prima parte
http://good-times.webshots.com/photo/2004221190103026645vlwUTc

sau partea a doua

http://good-times.webshots.com/photo/2459901650103026645iImfYy



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

E un scumpic Tudor! Si ce vesel, sa-l mananci, nu alta (si pe el, si ciresele de la urechi) (aici to 13 euro kilu ' de cirese este, asa ca mai inghit in sec vreo 3 saptamani, pana ajung in tara)

papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
Originally posted by ramonaiani

E un scumpic Tudor! Si ce vesel, sa-l mananci, nu alta (si pe el, si ciresele de la urechi) (aici to 13 euro kilu ' de cirese este, asa ca mai inghit in sec vreo 3 saptamani, pana ajung in tara)

papanasha Eliza (06.09.07)



Ciresele sunt culese dintr-un pom din fata blocului pt ca si aici sunt scumpe si nu au niciun gust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Din capitolul fericit in uta-uta si cu dintii la atac ,pentru cine vrea sa ne priveasca.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Lasa mami, o sa-mi pun singur cercel cand ma fac mare, ca doar sunt Tudorica fara frica.




Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Noi cica trebuia sa iesim afara, dar te pui cu somnolici, a papat fructele si acum isi face siesta, adica doarme.....asa ca nu mai mergem in parc, cand se trezeste .... pe langa casa, la umbra.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Luy esti speciala ca intotdeauna. Te pupam si multumim pentru poezie.
Eu sunt disperata. Persoana care mi-a recomandat bona , mi-a si luat-o de sub nas. Ca i-a plecat bona ei. Asa e lumea.

Nu stiti vreo bona buna prin Constanta?

Va pupa

Mada si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Revenim si noi dupa o absenta mai indelungata. Trebuie sa adresam cateva multumiri mai intai si mai intai:
Luy, am mai spus, esti minunata, calda, deosebita. Multumim pentru urarile adresate Mirunei si iti dorim ca tot binele din lume sa se reverse asupra voastra si in special asupra Mariei. La multi ani pentru frumoasa cu cei mai minunati ochi!
Mandarinutza, multumesc pentru reteta de tort de mere, am facut-o aproape zilnic la inceput, dupa ce am citit postarea ta (demult, demult...), si acum a ramas reteta noastra favorita. Din pacate am mai si pus pe ici pe colo cateva (kilo)grame din pricina lui (tortului) si am mai rarit-o.
Sim, minunate si retetele tale, iar lasagna o bunatate. Mi-a ramas gandul la ea dupa ce am facut reteta, dar nu indraznesc sa repet de frica kg.
Yaia, La multi ani si toate dorintele sa ti se implineasca!

Minunata si reteta ta de papanasi pe care m-am simtit ispitita sa o incerc iar si iar spre disperarea kg mele care se duc si iar revin si iar se duc si iar revin.....




Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Si acum despre noi.

Miruna avea, la 9 luni, 9,5 kg si 73 cm. Ne-au iesit 4 dintisori aproape fara sa ne dam seama, 2 sus si 2 jos.

Diversificarea a mers cu mari hopuri si ura fata de lingurita dar acum s-a mai remediat. Mancam cel putin 3 mese la ligurita dar scaunul trebuie sa fie neaparat in fata geamului deschis larg, cu vedere la ciresul batran din gradinita, sa avem o jucarie in mana si cel putin doua feluri de mancare la masa in recipiente viu colorate (conditii absolut obligatorii obtinute dupa incercari repetate si schimbari nenumarate)









Lia si Runa Miruna 21-08-2007
Runa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna!
Melania multumim!!!
Am vazut pozele cu Tudor si ciresele. E asa de dulce si vesel!!! de la Daria.
Cecilia, e super leaganul pe care il are Cristi. Caut si eu asa ceva. Daria era sa cada din scrinciobul de la tara. Noroc ca eram linga ea!!!
Ce figura haioasa si dragalasa are Cristi!!!

Ramonaiani, cred ca ati luat o decizie foarte buna cu venirea in tara. Se anunta o vara mai mult decit caniculara iar la tara e mai bine.
Si eu am amintiri asemanatoare din copilarie.

Lia, parca voi mergeati in mai in Turcia. Cum a fost? S-a simtit bine Runa?

Noi am fost astazi in parc si la platit de facturi. Ne-am intilnit cu Emma, fara Andrei. Vestile despre el sunt excelente!!!

Mergem la somnic iar dupa-amiaza vreau sa ii amenajez un loc de joaca pe balcon.

Pe curind si numai bine!!!


Yaia, cum a fost la examen?


www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput