Mamici de Noiembrie-Decembrie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna dimineata,

Toricelli, felicitari pt fetita cu picioarele lungi!
Noi credem ca tot fetita avem, al meu sot zice ca o sa semene cu el, are 1,93 si eu 1,69....numai manechine o sa avem....
Otilia, stai linistita in patut si odihneste-te!
Fetelor, ce spuneti, la 13 sapt +1 zi, am sanse sa vad ce este, fetita sau baietel???



Ramo 11+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

la noi nu s-a vazut..mai asteptam, cred ca depinde si de ecografist si de bebe. in schimb i-am vazut degetele, stomacul(cam gol), fatzuca etc,pe cat se poate vedea la 13 sapt si o zi, atat am avut si eu ieri,iar ecografic 13 sapt si 3 zile.
Mav mersi

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

quote:
Originally posted by mav

Neatza!
Azi m-am trezit fara vlaga si o s-o tai mai tarziu la munca...
Mai, aseara am avut niste arsuri... din stomac si pana in gura... parca aveam foc... Nu mai stiu cum imi treceau arsurile la prima sarcina...?!



La mine pt arsuri functioneaza urmatoarele: un pahar de lapte dulce sau carbune medicinal sau dicarbocalm. Din experienta laptele e cel mai bun.

Mihaela 15+
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata buna fetele si o zi cat mai placuta
toriceli a felicitari pentru fotomodel hihi imi aduci aminte de mine cand am facut echo doctorul "asta da un bb inalt hi hi" si tati a exclamat "e inalt ca mine"
toriceli esti cumva ruda cu celebrul toriceli invetatorul stiti voi barometrul, termometrul?
otiliav sa stai cumintica in pat sa numai faci nimic decat sa papi sa bei apica si nani mult mult fara activitate de orice fel
Pentru arsuri de stomac eu imi fac un ceai de musetel si beau cateva gurite in cateva minute imi trece usturimea...acum la mine lunctioneaza la altele nush?
Magdutza in legatura cu constipatia ma repet multe lichide ceaiuri, sucuri...orice este lichid. iar referitor la TT iarasi ma repet noi doi ne-am decis sa nu il facem are mai mult o valoare statistica si nu una diagnosticala deci tu decizi bani tai bb tau cum crezi de cuvinta, o mai mare imp o are echo morfofetala de trim II aceea are o valoare diagnosticala
15+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Oceanborn-felicitari pt bebe vioi!
Toriceli- sa-ti traiasca fotomodelul!
Mamiseli- eu stiu ca in sarcina este contraindicat carbunele medicinal.

==========
Corina 12+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

doamneee am cateva nopti de dormit ca oamenii normali,adica toata noaptea...si ma trezesc ff ametita...,abia reusesc sa-i dat Crinutei sa pepe,parca as fi beata asa ma misc...,va mai dura ceva pana o sa ma obisnuiesc cu noul stil de viata...

Otilia,
offf ce rau imi pare ca iar ai scurgeri...si numai la pat nu poti sta tu cu fetita langa tine(parca sotul este plecat,nu?)...,daca as fi mai aproape te-as ajuta cumva...
te pup tare si sper din suflet sa te simti mai bine
Oceanborn,
felicitari pentru vestile bune,asa si eu la Crinuta...,am observat ca femurul era mereu mai mare...,acum am o lungana, slabuta...
de ce zici ca-i contraindicat sa mergi in croaziera?eu stiu ca pana la 6 luni de sarcina,este ok...,Crinuta a fost conceputa pe vaporcand avea 8 luni de viata,am plecat in croaziera pt 10 zile...,a fost perfect!
Kita,Bebecris,
cat de rau va chinuiti voi cu injectiile,doamneeee,dumnezeule...,va pup tare mamici curajoase
Toricelli,
o floare draga tie,ca-mi place tare mult cum vorbesti tu de fetita ta,aaa felicitariiii[bis[,sa fie sanatoasaaaa si tati vostru este tare haios..."nu-mi trebuie eco sa-mi spuna ce-i copilul meu...
"are dreptate domle'...
hai sa-ti spun ce am facut eu pt sani,poate te ajuta...
incepandu cu luna 6-a de sarcina,ma spalam pe sani cu burete mai aspru(atat cat suportam...),crema de corp am folosit dupa fiecare dus...,apoi din luna 8-a,am confectionat un instrument cu care trageam de sfarc(dintr-o seringa),la fel de bine poti face acest procedeu cu pompa de muls...,care este f necesara dupa ce nasti...
efectiv te mulgi cu pompa,daca perseverezi vei observa ca sfarcul ca capata o alta lungime...
am folosit putin bepantene la inceput,pt ca simteam un discomfort,o usturime...,dar a durat f putin,n-am avut sangerari,bubite etc...
acum ii las in pace ca la cat a supt Crinuta sant f pregatiti pt Raducu...
Maduta,
floricele pentru tine...
Catalina
de cate ori vad floricelele tale la semnatura,am un zambet admirativ pe fata,ce mult mi-ar fi placut sa am gemeni acum...,tot timpul am visat sa am 3 copilasi...,sotul meu la fel...,dar acum parca n-as mai incerca a 3 a oara,ca mi-e frica sa nu iasa gemeni...si din trei se fac patru...sau poate daca ne-o merge f bine in viata,mai facem o incercare pe la 35 de ani...,nu santem f hotarati sa ramanem la doi...

mergem si noi in vacanta,prin Iulie...,undeva in Romania,intr-o zona unde n-am mai fost...,studiem si aplicam...
Santorini,mi se pare vacanta ideala pentru indragostiti...si daca mai este si-o minune in burtica,nu poate fi decat perfect...



Mamica stralucitoare
17+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata burtici!

Se pare ca reusesc si eu performanta de a scrie o data pe capitol ...

Suntem bine, avem programare peste o sapt la dublu test..deja am niste emotiiiii...mult mai multe ca prima data

Am vzut ca vorbeati de constipatie...poate mai incercati - pere, salate cu ulei de masline - la mine uleiul de masline m-a salvat in 2 sapt de o constipatie cronica care o duceam de cand ma stiu...

Toriceli - felicitari pt printesica!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina 8+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Neata fetelor,
mi-am facut si eu cafeaua cu lapte si m-am pus la citit.
corina, LA MULTI ANI sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos.Imi cer scuze ca e cu intarziere dar nu am putut intra pana astazi.
toriceli, felicitari pt fetita! Ma bucur cand aud ca mai vine cate o fetita la odiseea noastra, dar sotul meu este cel mai fericit cand ii spun asta.Considera ca nu este singurul care "sufera", ca mai sunt si alti tatici.(Glumeam....a inceput sa-i placa chiar ideea ca va avea 3 fete in casa )
otilia, nu stiu ce sa-ti spun si cum sa te sfatuiesc pt ca nu am habar si nici nu am trecut prin asa ceva.Cred ca iti trebuie multa odihna in primul rand, sa nu faci efort fizic.
cherieactiv, baga niste paine prajita cu branza, banane, paste cu branza (de vaci, NU de oaie), orez fiert simplu.
diana, noi cand mai facem acum urmatoarea titrare de anticorpi? Eu am facut la 12 saptamani, acum am 17.Oare sa ma duc zilele astea sa-mi fac o titrare de anticorpi?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

neata burtici....sunt fff contrariata azi...prietan mea care este insarcinata in 8+ saptamani...a fost sa-si faca analizele la sanador...si...stupoare ce credeti ca au scris cretinii aia pe fisa ei...fara sa fi avut macar rezulatatul unei analzie:AMENINTARE AVORT . ..REPAOS LA PAT 2 SAPTAMANI!!!cica asa trec ei preventiv....ce tampiti

15+
http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu maine am examen la contabilitate bancara si nu am invatat nimic .

==========
Corina 12+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput