Mamici de Noiembrie-Decembrie 2008 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Hop si eu,ca demult n-am mai scris la subiectul nostru.Am citit ultimul capitol si tot ce pot spune e ca ma bucur din toata inima ca s-au calmat spiritele,ca s-au linistit apele,pentru ca noi tb sa fim niste mamici calme si vesele pentru bebicii nostri

Eu am fost cam stresata ultima saptamana(oricum sunt paranoica cu sarcina asta,acum m-am zapacit detot).In primul rand pentru ca duminica trecuta mi s-au oprit simptomele si am intrat rau in panica,dar de miercuri au inceput iar si normal ca m-am mai linistit.
Vineri am fost si noi la control,am vazut un bb vioi de 1,8cm si chiar imi propusesem sa nu ma mai stresez foarte usor.Numai ca azi-noapte cand m-am trezit sa ma duc la baie...tamponul patat,iar cand m-am sters...caramiziu.Alta criza,alt plans,ajuns la urgente si din fericite bb vioi,am vazut si inimioara.Acum stau in pat si astept sa apara greata,care,de necrezut,azi-duminica,iar a disparut.Oare eu sa am greturi cate jumate de saptamana da,jumate ba? Ca nu mai inteleg nimic!

Otilia:sigur o sa fie totul ok vineri la eco

Diana:inteleapta decizieMa bucur ca totul a intrat in normal si ca deja ai voie sa iesi la plimbare.

Pupici la burtici

Flori 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

...Corina... la discutii... si as adauga, cu voia ta.... la o felie de tort si un pahar cu suc, da?
Eu iti zic de azi toate cele bune, ca maine nu stiu cand/daca apuc sa intru de la birou. LA MULTI ANI CU SANATATE SI DRAGOSTE SI IMPLINIRI SI NUMAI BUCURII (mai ales din partea sotului si a bebitului scump din burtik)!!!!

Otilia, si eu am avut la un moment dat o pata gelatinoasa maro... si intrasem in panica, recunosc (asta pt asa am patit si la sarcinile pierdute), insa am luat degraba progesteron si n-am mai avut problema respectiva si bb a fost/este ok. Acum, nu-ti zic sa faci si tu la fel, e aiurea sa iei ceva fara sa-ti recomande dr tau.... Sper doar sa rezisti pana la programare si dr sa-ti spuna ca totul e ok cu sarcina!

Diana, ma bucur ca esti ok! Te imbratisez!

Edit: Flori, e valabil si pt tine ce am scris pt Otilia.

18+
Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Eu cred ca am avut pete maronii 50% din perioada sarcinii. Cand am fost joi la dr. mi-a dat una buc. utrogestan/zi si a trecut. Cand o sa-l opresc joi bat pariu ca incepe si maronia.

11+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Mav - multumesc pt urari!

==========
Corina 12+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

quote:
Originally posted by mav


Edit: Flori, e valabil si pt tine ce am scris pt Otilia.



si merci mult.Sper sa nu se mai repete si utrogestanul sa-si faca treaba(ca doar iau 6/zi).

Flori 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Flori- si eu am zile fara greturi si zile in care nu ma dezlipesc de WC. Stai linistita ce bebe e bine si creste.

==========
Corina 12+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Flori e super ca nu-ti e rau tot timpul. Mie la sarcina asta mi-a fost rau foarte putin, am avut zile in care nu-mi era deloc si altele in care o tineam lant cate 2-3. Cu cat mai putine greturi, cu atat mai bine pentru tine, bebe e bine oricum!
Pup!

Ami, mamica lui David (6 ani si 10 luni)
si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Corina,Amalia.E bine sa stiu ca si alte gravidute au aceleasi simptome...Eu prima data cand am ramas fara greturi am zis ca innebunesc.Asta pentru ca 2-3 zile inainte ma tot vaitasem si pe aici ca aveam niste greturi cumplite si acum nu-mi imaginam cum au putut dispare detot(sa se mai atenueze as mai fi inteles).

Catalina:pai decat sa stai cu stresul petelor,nu mai bine iei utrogest cat mai mult timp?Mai ales ca zici ca pui doar 1/zi...Nu stiu,zic si eu...

Flori 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Cherieactiv la mine chiar asa a fost! Mi-a fost rau pana pe la 3 luni si vreo 3 sapt si apoi dintr-o data m-au lasat greturile si starea de rau.

Diana multi pupici!

ginye 16+

Bebitza
Asa a inceput totul
O minune

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12
Nepotelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Fetele, eu de cateva zile am o pofta nebuna de un desert care se face cu ou crud. Nu mai pot de pofta....ma gandesc non stop.

==========
Corina 12+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput