Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Mada, superbe poze! Ati fost f. frumosi, toti 3...insa printesa m-a dat gata, ochelarii aceia sunt ultima moda . Si fi-mea a purtat anul trecut la ceremonia mea de depunere a juramantului (i-am facut si ei costum de absolventa, rosu...a fost atractia principala ).
Mi-a placut si buchetul tau, dar si cel primit. Eu usuc florile care imi plac si pot pastra buchetul ca decor.
Pupicei!

Ma duc prin casa sa vad ce-mi gasesc de facut, am niste cutii cu reviste si diverse, o sa caut pe cineva sa le dau, daca nu, le arunc. Adun tot felul de chestii si pe zi ce trece vad ca raman fara spatiu.
Mai intru pe aici, o duminica placuta tuturor!


Diana 32+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Diana mltumim la fel.
Faza e ca ochelarii aia erau a nasei ei nu ai nostri. I-a luat din masina ei si nu le-a mai dat drumu era f preocupata de pchelarii ei.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Diana, si mie mi s-a urcat sangele la cap cand am citit despre problema ta. Cum ziceau si fetele, trebuie sa pui piciorul in prag, ca nesimtirea unora e fara limite. Si partea buna, ca e ca vor da vina pe hormoni :).
Noi avem 3 camere, dar de cand am ramas gravida nu mai vreau sa vad nici un musafir, ca eu daca nu am pofta sa fac de mancare nu fac, curat la fel. La PAsti, vara sotului, cu care ma inteleg foarte bine, si e intr-un fel de-a casei, dorea sa vina la noi. I-am spus frumos si clar ca eu nu ma simt in stare sa fac nimic, si ca am pofta sa fiu si eu invitata la cineva. Si gata, fara suparare.

Mada, ma bucur ca ati avut o zi asa de faina. Frumoase cadouri.

Azi-noapte am avut un cosmar groaznic : trebuia sa nasc, eram la spital si eram 4 in sala de travaliu (aici sunt individuale). In plus a trebuit sa imi fac o injectie singura si sa merg cu epidurala in spate la analize, unde era coada si oti mi s ebagau in fatza.


Vicky 35+ si Maya
AMR +4 saptamani

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetele...dati-mi si mi eadresa de pe picasa...ca aici (acasa), nu am adresa si vreau sa vad pozele lui Mada!!! pls....ma intereseaza cea cu//:http: www.picassa......nu stiu cum, ca restul ma descurc!




Cami 32s+, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Vicky .
Noi mergem tot familionul la nanitzul de pranz ca printesa e super happy ca o lasam sa faca nani cu noi duminica la pranz.
Revenim mai tarziu cand sper sa reusesc sa recuperez si din urma.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

quote:
Originally posted by camy_pus

fetele...dati-mi si mi eadresa de pe picasa...ca aici (acasa), nu am adresa si vreau sa vad pozele lui Mada!!! pls....ma intereseaza cea cu//:http: www.picassa......nu stiu cum, ca restul ma descurc!
Cami 32s+, cu Timeea Cristina

pustai



Cami link-ul este pe prima pagina la sf listei cu gravidutze scrie cont comun poze. http://picasaweb.google.com .

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Mada mi-au placut foarte mult pozele.Ti-a venit ca si turnata rochia,pantofiorii asortati si buchetul a fost superb.Ari a fost o adevarata printesa si e mortala cu ochelarii.Va doresc sa fiti mereu la fel de fericiti ca in poze!
Gini bine ca a fost doar o sperietura si ca nu ati patit nimic.Sa stai linistita ca sa nu simta bb emotiile prin care ai trecut!
Diana eu iau din ora in ora Homeogene 9,am mai luat acum 3 luni si mi-a trecut durerea de gat.Si ma duc acum sa-mi mai fac un ceai.
Boti buna idee cu bagatul fructelor la congelator.Mai astept un pic sa se ieftineasca si imi bag si eu cate un pachetel din fiecare fruct.
Vicky eu nu am avut nici un vis de cand sunt gravida in legatura cu bb sau cu nasterea,mai mult nici macar gravida nu m-am visat.Oare o fi vreun semn?Vad ca toate aveti vise,cosmaruri...dar eu nimic.

Tecky 34 sapt
AMR 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Gini, sper sa fii bine, atat tu cat si BB
Gata, m-am descurcat singurica, multumesc Mada...atata am incercat pana am reusit...am ras cand am vazut-o pe Ari, este super draguta cu ochelarii aia...
Iar voi sunteti niste scumpi, mi-a placut f mult cum aratati, si tu si Flo...iar de buchet..''NO COMMENT''....



Cami 32s+, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Mada ce frumooooos, sunteti minunati, radiati amandoi si se simte din poze asa o atmosfera de sarbatoare . Rochita iti vine la fix, iar buchetelul ti-a iesit de minune, ce fain! Si nu te-a mai durut nici maseluta De Ari ce sa mai zic, m-a dat pe spate ca intotdeauna

Gini nasol cu accidentul, sper sa-ti revii cat mai repede, stiu ca e tare traumatizant, am avut si eu unul odata si mi-a luat vreo 3 saptamani sa uit spaima prin care am trecut. Si nu eram graviduta... Ia un no-spa daca se mai intareste burtica.

Tecky nici io n-am visat nimic, niciun copil, nici pe mine gravida, nu tu un cosmar, nimic, dorm lemn si doar ma enervez ca tre sa ma scol acum si la mijlocul noptii sa ma duc odata la toaleta, lucru care m-a secat intotdeauna, urasc sa ma trezesc noaptea si sa bantui prin casa. Pt fructute cel mai bine iei pungute mici si pui cate o piersicuta sau o minuta de visine sau cirese, cat sa dezgheti si sa folosesti intr-o zi si eventual in urmatoarea. E adevarat ca se vor gasi si la iarna unele din ele dar sunt din alea coapte in magazin, cu coaja stropita de conservanti, daca gasiti acum la tarani macar astea sunt bio si nici nu-s asa scumpe acum in sezon...

Monica 32+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - sneak peak (santier)

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Vicky...ce hormoni...aproape toti ai mei spun ca de ce imi trebuie pastile, tratamente...ca femeile nu se cautau inainte si n-aveau nimic. O sa ma duc sa nasc pe camp, sa fie multumiti . Zici ca au 2 clase, nu facultate.

Am pus si eu poze pe picasa, daca vreti sa ne vedeti. In principal pe Iulia .


Diana 32+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput