Colectia de toamna-iarna 2005 (197)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumim tuturor pentru gandurile bune!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Camy , cum se mai simte Daria? multa sanatate

Anda , bine ai revenit! te astept cu impresii si poze- daca ai normal. Ce ai rezolvat cu sotul tau? s-au mai calmat lucrurile?

Alina , sa-ti fie de bine noua slujba! abia astept sa ne spui cum e!

Mimi , LA MULTI ANI!!! sa fii sanatoasa, fericita alaturi de cei dragi

Diana , condoleantze




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

anda, sa iti fie de bine excursia, insa nu te simt prea happy!
Ai spus tu despre decalotare dar eu aveam pe vremea aia una bucata fetita so!!! , pripcepui ce e cu trasul atei...mai greu cu aplicatia deja ma doare sufletul cand ma gandesc la ce se va intampla.si asa urla cand il dezbrca de ma stiu cinci scari dar cand o fi de tras de puta..nu vrea sa ma gandesc

cata, ii sta bine biencutei cu noua frizura!

alina, eu iti tin pumnii pentru noul job, o sa fie bine ai sa vezi, felicitari pentru obtinerea lui.Si sper sa mai apuci sa intri sa ne dai de veste cum este pe acolo
Ma intrebai de alexia, este la fel de geloasa, cum vede ca sunt cu matei in brate( se intampla destul de des pentru ca urla non stop de il las in pat) cum cere de mancare, ba la olita, ba se dezbraca, vrea in brate si se pune pe un urlat . vrea la bunica unde stie ca este singura si rasfatta de toata lumea.
la mine in casa domina urlatul si tipatul si cu cat ii vorbesc mai mult cu atat tipa mai tare, o pedepsesc la ea in camera si abia atunci inceteaza.

mimy, la multi ani!!! Multa sanatate, noroc si fericire


noki, deci, saralina mai papa borcanase.chiar ma gandeam de mai mananca vreun copilas asa ceva pentru ca si alexia este mare mare fan piure de fructe de la nestle( pachetul de 4 pahare), tot timpul cere asa ceva.
Spor la toci' yo am primul pe 4 iunie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Ripley tb sa fie in toata tara valabila chestia aia cu linistea dupa ora 22.Doar ca se pot obtine derogari de pe la primarie.Atacuri de panica...nu stiu de am.S-ar putea.Dracu mai stie ce am si ce nu...oricum mi-e ceva mai bine.Am fost la zoo in Nyiregyhaza (nu stiu cum se scrie exat0).E la 150 de km de Baia Mare parca.Dar e nemaipomenit.
Roxi spor si tie la invatat si la crescut puisorii. Nu le-am zis medicilor de pilulele alea,dar tot pe ele le banuiesc si eu.
Lavi am vizionat cu sufletul la gura pozele voastre si apoi cu lacrimi in ochi mi-am promis ca si io merg.Hormonii, cum ziceam i-am inghitit de undeva.S-ar parea ca pastilele de slabit de le-am luat citeva zile ar fi avut in compozitie.Avind in vdr ca in hipertiroidism se scade in greutate ma gindesc ca le-o fi trecut dracului prin cap sa puna hormoni tiro in ele...nu stiu ce sa zic.
Alina io m-as duce la slujba in locul tau.Adica mie una mi s-a acrit cu inactivitatea.
Madutza multzam de descrierea de la zoo.Ma gindeam ca io-s aci pe spate degeaba iar voi va delectati cu cine stie ce minunatie...deci si la capitala pute.Chiar si la propriu. Am sa pun ceva poze de-acolo.
Noki zau? mai maninca bufnita borcanase?Ca mie T mi le arunca intre ochi daca ma prezint cu asa ceva la el.Succese la invatat!
Cata ii sta bine Biancai si baietel.Acu si io am baietel dupa ce obisnuisem cu fetita.
Cami cum e Daria?Ai reparat-o cit de cit?
Soso idee buna canapeaua ta.Mi-ar face bine si mie una.Lui T adica.Pt ca nu prea mai incape in patut.Chiar are mai mult decit patul dar...SI varianta ta ar fi chiar ideala, intermediar intre patutz si pat obisnuit.Mai zi o data de unde ai luat-o.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Am pus poze cu Tudor tuns, citeva de la Simbra oilor si zoo din Ungaria.

http://www.dropshots.com/leea_cv#date/2008-05-06/13:29:29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Leea ce mare mi se pare T.in poze..e inalt? Si frumusel bineinteles..imi place cum ii sta tuns.
Camelia sanatate Dariei!Sa scapati cat mai repede de febra.
Eu plec spre casa...va doresc un weekend reusit!


www.flickr.com/photos/25531152@N03/?saved=1" target="_blank">Poze cu Andreea
Coralia si Andreea(14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Salutare fetelor,

Am avut o saptamana super agiata/incarcata.Am facut si noi vaccinul de la 2 ani si jumatate, fara consecinte majore. De data asta au fost doar niste racnete de intensitate maxima, am primit chiar si o diploma pentru curajul manifestat la vaccinare. Febra de data asta n-a facut.

Am citit un pic din urma. Cu cura de slabire cred ca o las mai moale si vi cred ca va trebui sa imi schimb modul de viata/alimentatie. Mai multe fructe/legume, mai putina paine, seara preferabil fara. Sper sa mearga.
Am vazut pozele lui Lavi, foarte faine, mi s-a facut dor instantaneu de vacanta. Leea, unde ati fost la ZOO, la Nyiregyhaza? Am auzit ca e frumos acolo.Tu intrebai la un moment dat daca sunt din Dej. De ce oare? Am vazut si pozele Biencutei, dragutica foc. Dordia, condoleantele mele sincere. Din pacate si o cunostinta mai indepartata de -a mea a murit si ea la 35 de ani saptamana trecuta.Au ramas 2 copilasi mici. Comotie cerebrala se pare. Ina, condoleante si pentu tine.Sa te tii tare pt bebe.
Alina, iti tin pumnii cu jobul sper sa fie bine.

Trebuie sa plec acum sa il recuperez pe Kriszti, revin pe maine probabil, daca ma puteti ajuta cu vreun sfat, bagati un ochi aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121597

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hello,

Anda, de urgenta baga povesti despre Berlin + poze daca ai/vrei?! Fiecare trebuie sa povesteasca, mai facem schimb de experienta.

Si eu o invidiez de numa' pe Noki ca pleaca in Austria, din ce am vazut pe net sunt super peisaje acolo dar am strangeri mari de inima pt stilul nemtesc ca nici eu n-am fost in vreo tara germanica si recunosc ca nu ma dau in vant(elegant spus) nici dupa limba lor, mancarea, berea si carnatii, stilul in general. Fiind si eu mare amatoare si iubitoare de tari latine si/sau mediteraneene: palmieri, pescarie, ulei de masline, smochine proaspete, flori de toate culorile, oameni relaxati...

Asa ca pregatindu-ma eu sufleteste de Austria, deocamdata am ales Slovenia pt peisaje alpine dar popor slav (varianta civilizata).

Dar Noki le are cat de cat cu nemtii, in concluzie se va simti foarte bine in tara lor!
------------
Va multumesc pt aprecieri privind pozele!
roxi chiar in drum spre casa ma gandeam la tine, cum te mai descurci cu gasca vesela!

camelia sanatate multa Dariei!

mandy eu daca as manca paine seara... am mancat intr-o vreme cot la cot cu Virgil si nu vreau sa-mi amintesc consecintele.

Anda ce sandale se poata vara asta? Daca tot esti tu fashion consultantul gasti de mamici?

La multi ani mimi_dummy !!!

leea frumoase poze!
Cand te-ai referit cu un oarecare regret la zoo din capitala ma intrebam la a carei tari capitala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Hai ca m-am intors cu brotacelul acasa, am bagat niste haine la spalat si ma duc sa adun niste haine care s-au uscat deja.

Leea, am vazut pozele cu T, e asa dragut cu parul lung. Si mie mi se parea ca al meu Kriszti e mai frumusel cu parul lung, dar din pacate transpira-mai ales vara- si musai sa il tund cat mai scurt.

Lavi, hi-hi, acum m-am uitat ca din viteza am uitat sa spun ca "seara fara mancare" si a iesti ca "seara fara paine". Seara nu mananc de obicei.
Cam asta ar fi meniul meu zilnic: -dimineata o cafea medie (dar la care musai sa pun o lingurita de zahar si putin lapte)
- pe la 10,30-11 o felie de paine (alba) cu ceva sunca, branza telemea sau cascaval cu o rosie, sau ardeu sau ridichi sau castraveti, in alta zi paine cu vinete, sau un ou etc
- pe la 13 un fruct: un mar, o banana, o portocala, o para etc
- pe la 15 un iaurt mic natur sau un chefir sau un lapte batut
- cand ajung acasa -acum in perioada asta pe la 17,30 -servesc doar felul 2(ca nu prea mai am ciorba peste saptamana): cartofi cu gratar, mazare sau spanac cu oua, eventual macaroane sau spaghete sau broccoli cu gratar etc, in functie de ce am in ziua respectiva.
- la 2-3 zile mai fur cate 2=3 patratele de cioco.
Deci paine mananc cam o felie mare pe zi.Sunt zile in care mananc mai multe fructe. De cand cu cistita incerc sa beau macar 1,5 litri de lichide pe zi. Si ceva tot nu e bine...ca acul cantarului ma face sa plang. Unde gresesc cu alimentatia oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mandy pai mananci putin dupa parerea mea, cum pisici te ingrasi? mananci sarat? Poate retii apa, zic si eu...

V-am furat ideea de a merge cu copiii cu cortul!
Vroiam sa ne intalnim cu sora-mea si prietenii de la Arad undeva la munte, in centrul tarii, un we in iunie. Am ales Obarsia Lotrului ca e munte, frumos, aer curat dar am vazut ca este o singura pensiune care nu mi s-a parut fantastica si cam scumpa pt ce ofera. Asa ca m-am gandit: ce-ar fi o experienta inedita pt astea mici, sa dormim 1 noapte sau 2 la cort?!?!
Dar sa vedem ce experienta inedita va fi pentru mine...

Am citit eu ca e bine sa expui copiii la experiente de-astea in vacanta, sa vada cum se descurca mama si tata sa improvizeze una alta ...

Un concediu intreg nu m-as baga la asa ceva dar un week-end as zice ca-i haios. (ca si tine Mandy )

Doar ca trebuie sa ne cumparam cort mai mare, ca avem unul mic-mititel de 2 persoane. Poate il amortizam si cu alte ocazii...

Mergi la inceput