MONTIGNAC (102) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
66,5 kg in sfarsit sub cat aveam inainte de Paste! Eu tot cu copiii, alergatura si de mancat vesnic rece si pe fuga! Important e sa mananc cum tb.
Felicitari celor ce au slabit! Si celor care nu, bafta in continuare si spor la treaba.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, faci cinste cind ajungi la "6"



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Wow, 10 ore fara nici un mesaj....

Revin, cum am zis cu meniul pe azi care putea sa fie monty:
-cafea cu lapte, 2 bucati
-iaurt cu wasa

-sufleu de dovleci, spanac, 2 cremwursti, telemea oaie maturata si rosii
-1 triunghi cioco "toblerone"


-1 felie sunca "praga"
-2 biscuiti cu crema vanilie
-3/4 banana coapta


Deci, se vede da ?..de ce nu slabesc...nici nu-mi pun intrebari.

In we lucrez dupa masa...poate asa reusesc sa nu mananc prostii....ca pe seara se lasa cu ele....sau poate nu.


Ma duc sa ma joc si eu 30 min pana ma ia somnul ca sotul e de noapte si copilul s-a culcat (saracuta nu s-a simtit bine azi).
Noapte buna copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Azi am fost ca un leu in cusca .Nu am putut pana acum sa intru pe DC deloc....Oare de ce?!

Am gasit www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/15619/Inghetata-cu-unt-de-arahide-Monti/" target="_blank">Acilea o reteta de inghetata care arata bine.
Mishto ideea cu masina de facut ing.Am gasit pe net una si costa in jur de 2 mil.
Cred ca nu mai face ace ,cica iese cremoasa....

Va pup.Noapte buna

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

neatza! soti grasuni primiti in club? asa, sa zicem...de luni! tre' sa mai studiez "cartea", ca sotzu' n-are rabdare (doar burta ), da' macar a zis ca se conformeaza, numa' sa-i fac instructaju'...s-o vad si pe-asta!
revin saptamana viitoare, ca sigur imi prind urechile pe undeva si-o sa am nevoie de sfaturi! presimt c-o sa bantui mult pe-aici, ca avem de undeeeeee
pupici!

http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Am implinit 2 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ieri:
paste integrale cu sos de rosii
pate de ficat cu 2 felii de paine neagra(stiu ca nu e voie)
un pahar de bere si un pumn de fistic
O gramada porcarii,stiu,degeaba mananc putin daca sunt multe interzisuri,n-am facut nimic~!Oricum,nu m-am mai cantarit,ca nu am chef!
Azi mi-am propus asa:
un mar
ghiveci de legume cu costita de porc la ceaun
saramura de peste

Emushi,bun venit si spor sotului!
Sanse,nici eu nu pot intra direct cand scriu de casa,trebuie sa dau cautare cu gogu si apoi sa intru de acolo,zicea Mirela pe undeva ca lucreaza la server!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!
Emushi, bine ai venit! spor la slabit pt sotul tau!!!

Eu m-am trezit azi cu fata la cearceaf (cred ca pt ca asa m-am culcat...ups) insa mi-a mai revenit zimbetul pe buze dupa vizita la si la cintar.
sper sa fie vreme buna azi si trecem noi peste toate

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Inghetata, cea in care am pus fructe si frisca este lemn de tare si seaca, cealalta cu iaurt si frisca este mai bunicica. Alta data am facut cu cacao. Da' mai bine ca nu-i super, macar nu sunt tentata sa mananc toata cutia

Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Mai fetelor, daca va e pofta de inghetata, de ce nu bateti niste fructe cu fructoza si cu iaurt si la congelator cu ele...cam cum se face cu iaurtul cu fructe pt copii...mai bine decit frisca, nu?

sau, in cel mai rau caz, 100-200 gr de inghetata o data la 2-3 saptamini, de pofta, cred ca se poate. eu asa as face.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by anca.b

Mai fetelor, daca va e pofta de inghetata, de ce nu bateti niste fructe cu fructoza si cu iaurt si la congelator cu ele...cam cum se face cu iaurtul cu fructe pt copii...mai bine decit frisca, nu?

sau, in cel mai rau caz, 100-200 gr de inghetata o data la 2-3 saptamini, de pofta, cred ca se poate. eu asa as face.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan





Ce bine ar fi sa ma opresc la 100-200 g la saptamana...


Inghetata zic si eu ca ar merge cu iaurt, fructoza si capsuni. Imi aduc aminte ca mama cand eram mica imi facea din iaurt din ala la borcan, zahar, coaja de lamaie...mama ce buna era...sau poate asa mi se parea mie.


Sanse suna monti inghetata aia dar cu o juma de cana de unt de arahide mi se pare mult...adica nu cred ca mi-ar place. Plus de asta nu am cum sa fac eu untul, ala cumparat nu cred ca e chiar conform si are si un gust nitel sarat. Imi place produsul, doar ca pe paine cu gem...


Andanii, e singurea cu sotul si disparu in ceata...romantism la maxim!

Mergi la inceput