MONTIGNAC (102) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Anca, la 2-3 saptamani? da o vafa d-aia mica, cred ca are 50 de grame maxim, asa la doua zile? Io zic ca merge
Ica, cred ca m-am prins unde e greseala noastra: frisca nu cred ca trebuie batuta ci doar amestecata cu fructe sau cacao pana la omogenizare, cu lingura eventual nicidecum cu mixerul cum am facut noi. Stau pe ganduri daca sa ma risc sa mai stric o cutie de frisca Dar cred ca incerc cu una micuta mai intai sa vad daca asa este.

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Eu sunt aproape de pauza cu dieta si tot trec pe aici...voi ce faceti???

Andanitzo, ia-le la rost!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Androix, cred ca ai dreptate, ca in reteta mea cam asa scria, dar eu am vrut sa fiu mai disteapta'

Azi am fost sa-mi cumpar cate ceva, cand m-am vazut in oglinzile de la magaz pe cuvant daca n-am murit de rusine Sper asta sa ma motiveze suficient; eu inghetata n-as mai manca


Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ica,eu ma vad zilnic in oglinzile de acasa si pe bune ca nu mor de rusine!Doar ma gandesc ce magaritza sunt si cum de maine nu mai mananc nimic,da'mi trece repede cand vad un tort

Ieri n-am mai facut costita langa ghiveci,l-am mancat cu salata de castraveti.Azi nu mai scriu ce mananc,ca poate nu ma tin,va spun diseara,deocamdata un mar!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!
Ica, Velantina, eu am acasa o oglinda maaare in hol...ma vad toata...si nu deformeaza ca unele oglinzi din magazinr care te lungesc un picutz (pt satisfacerea clientului hihihihi) parca-parca nu-mi mai e asa groaza cind trec pe linga ea...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Neata, da' stiu ca va distrati nu gluma...

Eu muncesc si azi, iar luna viitoare am un sg we liber...cum naiba sa mai pot daca sunt asa de stresata si obosita mai ales.?

Incerc sa ma tin in limite "legale" si sa nu o iau la vale rau. Vreau dupa ziua fi-mii, adica de pe 6 iunie, ramanandu-mi numai o luna pana la concediu sa revin strict-strict la dieta. Mi-am comandat si un costum nou de baie la quelle , sper sa-mi ajunga pana atunci...si vreau sa arat frumos in el...ca celulita nu o mai pun la socoteala. Am observat ca gagicele din vest de pe unde umblu eu prin vacante si le vad nu se streseaza atata frate cu celulita...asta e, o am pe picioare, ma mai enerveaza dar nu ma mai stresez. Burta daca dispare pt mine e super ok.

Va pup si va urez o zi frumoasa la gratare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Lasa ma celulita,aia e din naturadesi eu am mai scapat de ea cu masaj si gym!
Mi-e foamesi pana la 3 cand ajung acasa n-am nimic de mancare!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele ambitiosa!

Nu am mai scris de cateva zile. Sorry!

Eu incerc sa ma tin de dieta dar nu-mi iese tot timpul.
Andanii-cum este cu mobila cea noua? Ai pus poze? HAi ca ma duc sa vad.
Melany-ce bine de tine ca te streseaza doar celulita. Eu pana sa ajung acolo cred ca mai trebuie sa scap de vreo 30 de kilograme.
anca-si eu am o oglinda exact cum zici tu, dar din nefericire inca nu imi place ce vad.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor

Intru si eu putin pe aici sa va salut

In afara de alune nu am avut alte abateri...

voi ce faceti?
Andanitzo unde esti? .Ce face piciul tau?

Eu cu ce vad in oglinzile de acasa m-am obisnuit ....dar cele din magazin ma deprima


melany72 sint mule alte retete pe culi. de inghetata.Am pus pagina aia mai mult pentru ideea cu masina de facut inghetata.
Fetele spun ca iese cremoasa fara ace

Va pup ,noapte buna

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am aparut
finnd plecat copilu mi-am facut o lista cu un milion de treburi de rezolvat, am umblat doua zile ca banu rau
nu am ajuns sa pun poze cu mobila mea , da pun, promit mai trebe sa iau acuma covoare , draperii ... o gramada de bani pentru orice modificare in casa nici baia nu mi-e gata, vreau sa va spun ca sunt 6 saptamani de cand am comandat bateria la chiuveta si nici acuma nu mi-au adus-o ... cred ca merg sa le fac o mica morala , poate se vor misca mai repede
in fine astea sunt off topic

si-acuma despre monti
ce sa spun , am mancat inghetataaaaaaa ieri mi-era o pofta nebuna, nebuna , eu nu am timp sa fac tot felul de retete sa vad care e buna si care nu , si pana o fac imi trece poftaaaaa

vineri am papat
finn crisp cu lapte
rosii cu paine
legume gratar cu somon la gratar
un tiramisu nu am rezistat , da era micccc

sambata am papat
cremvusti cascaval, castravete si rosii
oua prajite cu carnati si salata verde

dum am papat
sunca , rosii, ardei , branza
carne porc gratar cu carnati gratar si salata de varza cu rosii
inghe

si dupa tot rasfatul cu carne de porc si carnati ... ma simt ca un balon si sa nu va spun cate sute de grame in plus .... deci la mine functioneaza cu mancat dietetic , o zice monti ce o zice poate la mentinere e ok, dar n-o sa slabesc niciodata mancand carnati

va pupez


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet

Mergi la inceput