Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Uau,felicitari pt mama!!!
Ma gandeam eu ca ai de lucru...altfel intrai mai des...

Ana,mami de Daria-Elena,26.12.2007
http://picasaweb.google.com/state.ana/34Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adyanna
De vreo cateva zile pitica mea nu prea mai vrea legumele si eu ii fac in fiecare zi altfel, adica le combin in proportii diferite sa se schimbe gustul, sau pun intr-o zi ceva, in alta zi altceva si tot asa... sper ca m-ati inteles ...si dr a zis ca de aia nu le mai vrea si sa incerc sa ii dau cateva zile la fel si apoi sa ii mai schimb gustulSi eu care le invarteam si le ameteam sa nu se plictiseasca buclucasa mea de gust!


Este foarte adevarat...Bebelusilor nu le place diversitatea...surprizele... Ei trebuie sa stie intotdeauna ceea ce urmeaza sa se intample...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

merci, Iuli-ana

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Fetelor,am si eu o .....cate scaune treb. sa aiba un bb de 6 luni pe zi? al meu face de 4-5 ori...uneori chiar si de 6 ori pe zi. ...nu vi se pare cam mult?

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Iuli mersi de intrebare,suntem bine si ieri a zis "mama"..iar eu lesinam treptat

FELICITARI!!!!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Amy,cum sunt scaunele?Ii mai dai san???Si eu zic ca sunt cam multe,dar poate stiu mai bine fetele...

Ana,mami de Daria-Elena,26.12.2007
http://picasaweb.google.com/state.ana/34Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by iuli-ana

Amy,cum sunt scaunele?Ii mai dai san???Si eu zic ca sunt cam multe,dar poate stiu mai bine fetele...

Ana,mami de Daria-Elena,26.12.2007
http://picasaweb.google.com/state.ana/34Luni



ca si aspect sunt normale ....nu face nici moale nici tare...si destul de mult cantitativ;san nu ii mai dau de cand avea 3 luni;
va rog sa ma scuzati ca deschid subiectul asta dar nush pe cine sa intreb....nu vreau sa o sun pe ametita aia de doctorita....

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Adra "Casa de piatra" si sa fiti fericiti toti trei.
Amy si Maria mai are zile in care face de multe ori kk,eu zic ca nu trebuie sa te ingrijorezi.
Multumim ptr felicitari

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Buna dimineata! O doriti?

La multe, multe lunite sarbatoritilor de azi!

Sanda, cum adica nu merge vechimea in astia 2 ani de concediu? Eu stiam ca se pun... La grade stiu ca nu.

Noi am fost ieri la vaccin si apoi la mami meu ca e Elena si am ajuns dupa 10 seara acasa... Si azi noapte pe la 1 s-a trezit Sorinutza mea plangand. Avea febra de la vaccin , 38 cu 4 si nu am putut nicicum sa ii dau siropelu. Asa ca am recurs la babesti . Am preparat apa la temperatura camerei cu f putin otet, am muiat niste fase si i-am bandajat gleznele si incheieturile mainilor cu ele. Si am asteptat. Ii luam tot la 10 minute temperatura. Si scadea . Pe la 2 dimineata avea 36 cu 5 si m-am putut culca si eu.

Luminita, mama de sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze sorinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lumi bine ca a trecut

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput