Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

buna,
nu sunt deloc bine, la noi s-a facut rece tare (8° ziua), si simtim toti din plin asta, cu raceli si nasuri infundate...

Deci de kk!

Ah, globulelehomeopate se iau in manuta, se deschide gurita lui bb (o face el de obicei) si le bagi in falca, sa zic asa... cu o miscare scurta si precisa!
gata... :-))
cu jumate de ora inainte si dupa fara laptic sau altele!

mai vorbim, ca io-s pe langa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Amy, cu merge cu munca si bebe acasa ?


Mihuta,acum mi-am intrat in ritm,e ok....nu mai sun acasa ca disperata de 1000 de ori sa vad ce face Iustin(stiu ca e pe maini bune si nu are cum sa i se intample ceva)...iar la serviciu se pare ca am o perioada mai lejera.

Sohia ce face? sa inteleg ca inca nu ati trecut la diversificare de foarte mult timp.....ce-as mai vrea eu sa-l simt pe bubu meu la tatzi,as fi vrut sa-l alaptez cat mai mult...dar n-a fost sa fie....m-am resemnat,dar uneori tanjesc dupa momentele alea
de la mine si Iustin pt Sophia

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihuta
Miha-papa-tot, Adina, spuneti-ne, cand vor manca si copiii nostri in rand cu restul lumii ? Ca eu cred ca o alaptez pana la adanci batraneti in ritmul asta !


As vrea sa stiu si eu reteta magica! Ca si Amira mea face la fel,o zi papa de zic:"hait,a inceput fata mea sa pape" si una in care parca imi zice:"teapa...chiar ai crezut?"
Deocamdata,nu ma stresez in primul rand ca am inceput mai devreme decat mi-am propus si in al doilea,vrem sa mergem la mare si asa scap cu stresul mancarii.
Cred ca trebuie sa gasim,sa testam ceea ce le place cel mai mult si sa exploatam.Lui Robert i-a placut cartoful si usturoiul. Si i-am si pus un pic (mic de tot ) de sare. Si cat timp i-am pasat mancarea n-am avut probleme,mofturile au inceput dupa aceea.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Ank-ule, cand afli mama ce tii in burtica ? Sa nu care cumva sa nu ne spui ca intind mana prin cablul de internet pana la Timisoara si te trag de codite !



mami de Sophia




pai avand in vedere ca Raul si-a aratat cucul abea la 21 de sapt la morfo de trim 2 .... ehehehe suspansul e mare

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Amy26


Ank, burtik de 10 saptamani!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)





Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

merg sa ii dau papa la grasan... si revin daca sta linistit

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

popbiancatu stii ca branza de vaca constipa??
logamsi eu sunt titulara si lucrez deja de 7 ani, sunt satula, dar uite ca din septembrie ma intorc


Sanda si voinicul ei, Cezar Rares
Poze Cezar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:


quote:
Originally posted by creem

Lixa...am vazut dispozitivul ala, mi l-a aratat Mihuta mai demult, dar nu stiu unde se gaseste in Romania, ca nu au auzit farmacistele de la noi de asa ceva



Dispozitivul se poate face si acasa, uitasem sa-ti spun dimineata. Iei o cana normala in care pui laptele praf si iti mai trebuie un furtun mai lung si subtire tare (asta il poti lua de la farmacie din cate stiu eu). Am vazut descrisa procedura pe un site, caut acum - sper sa-l mai gasesc .

Edit: Mihuta, nu stiu daca ar functiona dispozitivul asta, parerea mea personala () e ca merita incercat, daca nu e prea mare deranjul de manufacturat respectiva instalatie

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze Viena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by totulii

lixa vreau si eu la inot, tu cand incepi?




Noi incepem sambata asta

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze Viena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by erika.maria

buna ziua!
avem si noi loc printre atatea mamici si bebeici?ne primiti si pe noi care va citim de mult si nu prea am avut timp sa intram??????am intrat park o data nici nu mai stiu....



erika, bine ati revenit!

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze Viena

Mergi la inceput