Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

mamicutzo multzumesc de primire . Puia face bine, ieri a fost zgubilis toata ziua, desi e inca finuta in miscari. Io-s obosita fleasca, de vineri o tin in concerte si alte chestii. si de ieri m-am apucat de mers la stomatolog, sa nu ma prinda trimestrul III cu cratere prea mari Io nush cum puteti voi cu inca un bebelache, io obosesc traind doar... of, of, doamne..

_
Our future determines our past
Fasolica de S24+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Boo scuze, n-am vrut sa se inteleaga ca le leg cumva... te-am intrebat de piscina pentru ca as vrea sa merg si eu si inca n-am gasit una convenabila. Stiu ca n-au legatura papiloamele cu piscina . Ai idee de niste preturi? Sarumana mult.

_
Our future determines our past
Fasolica de S24+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Salutare la toate fetele, nu ma mai intrat de multisor.

Boo, si eu am aceste mici excrescente pe git si chiar vroiam sa vorbesc cu doctorul de familie. Cum mi-au aparut in timpul sarcinii, nu m-am panicat, chiar m-am gindit ca e din cauza sistemului imunitar scazut.
Sper sa dispara dupa sarcina.

Vad ca vorbiti de nasi, eu cred ca o sa o am pe sora mea si pe fratele sotului meu, in Franta asa se obisnuieste. Sotul meu este nasul copilului fratelui lui, asa ca si noi o sa ducem traditia mai departe. Mie mi se pare interesanta chestia asta. Bineinteles ca poti sa-ti alegi nasi dintre prieteni, dar noi o sa raminem la familie.




23+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza.

Subiectul nasi este si pentru mine unul foarte dureros... eu as vrea tot pe cea mai buna prietena a mea dar... nasii de cununie insista, complicatie mare la mine, nici nu vreau sa ma gandesc.

Boo, bine ca ne-ai spus cred ca muream sa patesc asa ceva sa mai imi zica si de papiloma brrrr...

La mine daca sunt sub 21 de angajati nu pot primi acel salariu? ca mie tipa de la conta mi-a zis de el si seful a fost de acord, ca daca asa scrie in lege el n-are nici o problema... sa merg pe burta??



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
23+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

azi am schimbat semnatura. sintem mari! 24+

24+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

July nu pot sa-ti spun un pret exact, ca eu mi-am facut abonament printr-o firma si am iesit mai ieftin. De asta m-am si dus acolo, plus ca e aproape de casa. Daca vrei iti dau pont pe mail
Pot sa va spun ca sambata cand am fost am dat peste ora de inot facuta de Active Center pentru bebeii mici. Nu va puteti imagina ce era acolo. Cred ca erau vreo 10-15, intre 4 luni si 1 an cred ca aveau. Erau absolut adorabili. Bine, urlau ca din gura de sarpe, nu era unul sa fie incantat de ce i se intampla. Doar parintii erau in extaz. Dar oricum, a fost super simpatic. Mai mult m-am uitat la ei decat am inotat.


cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Boo si eu am ca tine si tot acum au aparut insa nu sunt chiar asa deranjante, insa auzindu-te de papiloma virus m-am panicat fiindca eu anul trecut in primavara am fost depistata cu hpv tulpini 53, 59 care am inteles ca nu sunt cu risc crescut insa am tinut tratament de imunizare cu cantastim si vaccinul pt hpv - silgard 3 doze. In urma tratamentului mi s-a zis ca nu ar trebui sa reapara. Asa ca sper sa nu fie acelasi lucru acum pe seama imunitatii scazute.

Cat despre nasi, noi cred si sper sa ne fie tot nasii nostrii de cununie, sunt de varsta cu noi si au si ei un bb de 7 luni , plus ca ne intelegem foarte bine.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna, ma scuzati ca ma bag si eu la odiseea voastra, dar am vazut ca vorbiti ceva de 3 salarii date de firma la nastere. Vreau sa va intreb daca firma este obligata sa dea acesti bani sau este optional ? scrie undeva in lege ???

maryb 16+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Boo, multam fain, orice pont ar fi bine-venit
piolica, de dimineatza ma intrebam ce mai faci Asa, ca idee generala, am un prieten care a facut teologie, dar a renuntat sa se faca preot si mi-a spus ca biserica nu incurajeaza ca nasi de cununie sau botez sa fie cei din familia apropiata (fratii). Nu mai stiu exact explicatia, dar oricum mie mi-a folosit ca argument pt cumnata-mea care se tot oferea voluntar si noi nu vrem
Moni, gandeste-te ca asta ar trebui sa fie un moment frumos si pt tine si mai ales o alegere pentru viitorul lui Andrei. E important sa fiti voi cu sufletul impacat, chiar nu are nici o importanta ce vrea restul lumii. Probabil ca nu e deloc usor sa refuzi niste oameni care inseamna ceva pentru tine, dar la fel ar trebui sa inteleaga si ei ca e alegerea voastra.

_
Our future determines our past
Fasolica de S25+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

sa incerc sa fiu clara:
CM sarcina si lauzie se calculeaza astfel:
media veniturilor brute aferente ultimilor 6 luni/nr.zile lucratoare(tot din ultimile 6 luni). Se obtine o medie zilnica care se inmulteste cu procentul de 85% si se obtine indemnizatia zilnica x nr,zile CM= net.Deci sal brut ramane acelasi si pe perioada CM,baza de calcul nu se schimba.


Vasile
16+

bibinika
foto

Mergi la inceput