Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

adriana, deci asa arata un landou? Inseamna ca eu am scoica
Hm, negru e intr-adevar o culoare nu prea placuta. Io zic ca poti sa-i iei ceva jucarele colorate pe care sa i le atirni si poate mai inveselesti culoarea.

editai ca sa zic ca m-am uitat la pozele lui sun. Deci e oficial ca eu am scoica. Bine, am si carut cu landou, dar nu m-am prins daca landoul asta al meu se scoate de acolo.
Deci ne trebe scoica pe cind il scoatem pe bebe din spital? Ca celulele mele cenusii se imputineaza pe zi ce trece si nu mai stiu ce trebe si ce nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Buna seara gravidutele mele dragi!
Azi am cumparat si ultimele hainute pt bb:am luat o camasuta care se leaga la spate,o sepcuta tare draguta si o batista cu care se acopera fata bb in primele zile,are si gaurele sa poata respira.
Mada i-a placut surpriza lui Flo?
Boti eu am sa dau 300E la dr la nastere,sper sa fie multumita!
Sun eu am primit o suzeta cu termometru si sa vad cat de buna va fi daca nu am sa cumpar ceva mai bun.
Turturica sa-ti fie de bine achizitiile pt bb!
Atb e foarte frumos landoul! Nu stiu ce ai putea sa pui pe el ca sa faci putin contrast!
Azi am realizat ca atunci cand voi naste va tb sa-mi tai unghiile scurte si nu stiu cum ma voi obisnui ca nu le-am mai avut scurte de cand eram copil!

Tecky 33 sapt
AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Da, Turtu, ala e landou, scoica e www.preciouslittleone.com/acatalog/Group_0_.html" target="_blank">asta, din cate am vazut eu e pe mai multe categorii de varsta. Sa stii ca si eu m-am gandit la ceva jucarioare de atarnat, plus ca voi folosi o paturica super colorata!

Adriana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Mai voi sunteti chiar dragute cum vb. de una si alta , nici nu stiu ce sa va spun , la noi dr. nu se platesc , acu termometre toate sunt bune unele mai luxoase e alegerea vostra ,mai tine si de buzunar .
Banuiesc ca voi fetele din ro, va puteti raspunde mai bine una la alta .
O seara buna !

Alina 35 si Mandy Stephanie 3 ani

http://community.webshots.com/album/563022521Iznlso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Turtu, am inteles ca in alte tari n-ai voie sa-l scoti decat in scoica si sa-l duci asa pana acasa, in Romania nu e chiar asa strict, unii il scot pe bebe in landou, altii in scoica, altii, in cosulet, altii in brate.
Tecky, multu de compliment si felicitari pt. ultimele achizitii! Dar de ce trebuie batistuta pe fata lui bebe in primele zile? Eu credeam ca asta foloseste doar cand il scoti din spital, poate ca nici atunci nu e neaparata nevoie. Si stai linistita ca nu trebuie sa-ti tai unghiile chiar pana in carne, poti sa le tii de 1-2 mm.


Adriana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Adriana, la nu-i bai ca-i negru. Il inveselesti tu. Partea grea o sa fie sa gasesti carutz la care sa mearga, ca astia le fac in asa fel incat nu merge nimic de la o marca la alta. Cred ca landoul tau nu merge la masina (asa pare din poze), ca nu e rigid. Oricum eu pe autostrada nu as merge cu landou nici picata cu ceara, oricum ar fi el (pe al nostru scrie ca e omologat, dar ...).

Turtu sa stapanesti sanatoasa achizitiile. Iti tin pumnii la glicemie, dar sa stii ca numai 5% din populatia europeana face diabet gestational, asa ca ...


Vicky 34+ si Maya
AMR +5 saptamani

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Vicky, am noroc ca nu trebuie sa mergem pe autostrada. Spitalul e la distanta de 10 minute de mers cu masina, acu, n-o fi asta problema, fiindca oricum cred ca ne luam si scoica, problema e sa gasesc caruciuorul care sa se potriveasca la landou, vorba ta, fiecare firma face carucioarele/accesoriile sa se potriveasca doar la firma lor.

Adriana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Atbam inteles ca e bine sa fie acoperita fata lui bb in primele zile cand intra in contact cu alte persoane sau cand ii scoatem afara pt a nu se irita de la praf,pt a nu lua microbi.Stii cum e toata lumea iti da sfaturi,acuma nu stiu daca ii voi acoperii fata cu ea dar am cumparat-o sa o am.
Azi mi-a zis o femeie ca in momentul in care ma apuca simptomele nasterii sa beau ulei de ricin pt a putea aluneca copilul mai bine cand iese,mie imi vine greu sa cred ca ar ajuta.

Tecky 33 sapt
AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

bai frate.....voi nu va mai opriti din scris...eu am dat o fuga prin bucatarie sa pap ceva...si am zis sa mai citesc ce scrieti...dar nu m-am asteptat sa scrieti atat de mult...
...pispirica mea misca de zor...asa drag imi e de ea...as manca-o toata...ACUM!!!....
Adriana, bucura-te ca ai primit ceva....ataseaza-i cateva jucarii micute de plus...colorate...si o sa fie in regula...
...acum merg la nanic....noapte buna!!


Cami 31s+, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Tecky, tare faza cu uleiul de ricin, de parca dupa ce-l inghiti ar ajunge mai departe de stomac... O fi el bun la ceva, dar chiar ca sa alunece copilul mai bine...
Hai ca v-am pupat, noapte buna si ne auzim maine! Maine ma asteapta o zi de smotru, ca vin aia de la service sa ne instaleze aerul conditionat, asa ca vreau-nu vreau tre sa fiu si eu harnicuta!
Mada, ne-ai lasat in aer, cum a reactionat sotul?

Adriana 28+

Mergi la inceput