Gravidute si mamici de TIMISOARA (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Ank se pare ca e an de fetite. La lucru am 5 colege gravidute si toate au fetite. Deci cred ca ai mari sanse. Oricum multa multa bafta si sa fie sanatoasa si voioasa.



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

am visat azi noapte ca am fost la eco si mi s-a aratat un cuculet de toata frumusetea.... La mine visele sunt cam invers... hihihi... deci sper sa fie pasaricaaaa

O pentru fete...
Otim pe unde umblati???

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:



Dupa luni si luni de zile de cand tot urmaresc ce se mai intampla pe acest forum, iata ca v-am descoperit, in sfarsit, mandre mamici si viitoare mamici ale Timisoarei! Daca nu va este cu suparare si nu va deranjez, mi-ar placea tare mult sa ma primiti si pe mine in randul vostru, ca va voi rasplati si eu cu vorbe frumoase si vesti-povesti cu pitici-voinici!

Va pe toate si-o zi minunata va doresc!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

cum sa nu te primim...Pisicuta... Te pupam si bine ai venit in

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Bine ai venit Pisicuta!

Acum m-am linistit in legatura cu junghiul pe care il tot simteam. La eco acolo era capul, capoasa lui mama... Si eu care imi faceam griji ca cine stie ce o fi acolo.

Mai aveti ceva vesti despre Miha?

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Pisicuta bine ai venit

Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Ank, sigur e pasarica

Daca asi sti sigur ca e an de fetite, parca m-asi baga si eu....
Mai astept ceva confirmari de la voi



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Ziua buna, dragelor!

Beau si eu o cafa cu voi ca tare buna am facut-o azi si-o gustarica , sa mearga mai bine cafelul ... iaaami!

In primul rand trebuie sa va multumesc mult pentru primirea minunata pe care mi-ati facut-o si sper sa nu va incurce prea tare prezenta mea pe aici, ca-s pisicuta finuta, nu las par (prea mult) torc doar pe silentios si mananc putin.
Pentru mine ziua de ieri parca a fost o idee mai buna decat luni si marti, in sensul ca n-am mai dormit pe mine toata ziua si-am iertat toate oglinzile retrovizoare ale participantilor la trafic din raza mea de actiune. Spun asta pentru ca marti (3 ceasuri rele, firar) am reusit sa-i fac zob oglinda unui nene cand am iesit din parcare. I-am dat 80 lei sa-si ia alta oglinda (ca avea un opel mai vechi) si-am scapat doar cu atata si-o sperietura strasnica Copii sunt sanatosi, voiosi, voinici si vesnic pusi pe sotii si cu perlele la purtator, desigur. De exemplu, iata o discutie de ieri cu Vladi, pentru exemplificare:
Vladut: mami, ce inveti tu la serviciu???
Eu: mami drag, eu nu mai invat acuma, doar aplic ce-am invatat cand eram in scoala.
V: si atunci ce faci tu la serviciu???
E: ma ocup cu gospodarirea apelor ...
V: ???
E: adica am grija sa fie apele curate, sa aibe toti destula la robinete, sa nu inunde oamenii atunci cand ploua mult ... chestii din astea...
V: si altceva, ce mai faci???
E: atata
V: pai, atuncia, mai multe invat eu la gradinita decat tine la serviciu!

Ashera, si eu m-as risca la numarul 3 daca as fi sigura ca iese fata, dar trebuie sa gasesc pe cineva sa-mi dea scris ca va fi asa, altfel nu!Plus ca-s cam batrana pentru "sportul" asta.

Irina, se pare ca micuta ta incepe sa stea cam inghesuita pe acolo, nu?? Lasa, ca ai mei asa niste gadilituri imi furnizau in perioada asta de sarcina, de ziceam ca aduna scame de pe fundul uterului!

No, hai ca ma intorc si eu la "oile mele" ca au inceput sa-mi duca dorul!

Va pe toate, fara exceptie!


Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Pisicutza chiar ca ti-a dat cu firma in cap ....hihihi..
Cat despre trafic noroc ca nu am carnet ..
Miha e bine... am vorbit eu cu ea ieri... fetita nu a patit nimic din cauza acelei varicele din sarcina ...
Trebuie sa calculez cam pe cand ajung in 21 de sapt ca parca vad ca pleaca doctorii astia in concedii si ma disper cu morfofetala mea... Si sincer as vrea tot la Budau, ca la Cioata nu am nervi sa astept cateva ore...

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Ashera

Ank, sigur e pasarica

Daca asi sti sigur ca e an de fetite, parca m-asi baga si eu....
Mai astept ceva confirmari de la voi



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u




Orice ar fi numai sa fie ...sanatoasa

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput