Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nope, fara perna, pe saltea dreapta.ii pun un scutecel sub capusor, pe care il schimb mai des..asta obisnuinta de cand era micut ca mai regurgita..acum nu mai face absolut deloc si sunt tare bucuroasa de asta.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna!!
noi acu' juma' de ora ne-am trezit!!!! i-am dat lapticul iasminei si a a dormit din nou!!!

pussi, sa stii ca nici iasmi nu se mai prea omoara dupa papa, azi a avut vreo 4 mese!!! prima ei masa e pe la ora 9 cand se trezeste si ultima tot pe la 21 cand se culca!!!

sorina, pe marti am programat si eu mamaliguta cu branzica!! eu una nu mai stiu ce sa ii dau, parca nu e curioasa de nimik...decat de..ceai sau apa!! cred ca din cauz acaldurii si a dintisorului ce da sa iasa!!! am inteles ca dintisorul care ii da acuma iasminei este ff dureros!!

maine merg sa ii cumpar si eu pepenbe galben!!

sanda, multumesc din suflet pty raspuns!!! astazi mi-a venit!! si sunt super fericita ca nu m-am dereglat!!! mi-a venit exact ca si cand as fi terminat folia normal (a 3 zi dupa).

aaaa si mai am un motiv de bucurie: astazi s a hotarat mami meu si ajunge pe 1 iunie in romania!!! deci mai sunt doar 12 zile!!!

yupiuiiii

fug sa fac putina curatenie!!

pupici

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ufff ca uitasem: ADINA ai doi ingerasi frumosi, frumosi!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vreau sa va intreb: un bibe de suculet este considerat o masa??? sa va explic mai bine: de cateva zile de cand nu pre are pofta de mancare, am observat ca primeste mult mai bine un bibe de suc la ora 11 decat papica de fructe. daca in mod normal avea masa de fructe la 11 (la 9 papa laptic) si al ora 14 masa de legume, mai nou la 11 bea suculet apoi pe la 13 masa de legume. o fi ok???
programul ei in mod normal era:
9 laptic
11 fructe
14 legume
17 iaurt sau danonino
21 laptic

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am intrat si eu sa salut... Am fost azi mai toata ziua pe afara.. A fost super cald.A stat Raul in pantalonasi scurti si body... hihihi ce vesel era asa dezbracat.
Raul a papat pepene... am un copil care nu prea are probleme cu stomacutul deci... nu ma stresez cu nimic.A baut de cateva ori si lapte de vaca... si sincer a tras de el de ziceai ca e cea mai mare bunatate acolo.Sa nu intelege-ti ca am schimbat laptele praf cu laptele de vaca... dar la cateva zile mai primeste si bibe cu laptic de vacuta.

Ank Raul 17.10.2007
si 9+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

BB eu zic ca daca atat vrea ea.. las-o asa ca sigur isi revine... sa pape cat vrea gurita ei... (tocmai m-am uitat la inima de tigan )... hihihi. Si daca zici ca e mai dureros acum la acest dintisor intelege fata ca nu are pofta de papa.
Pussi si eu zic ca e ok 4 mese... poate le papa mai cu pofta daca sunt doar 4. Si Raul avea un timp doar 4 mese tot din cauza somnului prelungit de amiaza ... ca la Victo

Ank Raul 17.10.2007
si 9+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

daca la sarcina trecuta abea asteptam sa mi se vada burta... acum asa as vrea sa mai intarzie evenimentul asta... ... sa ma simt si eu putin mai mult usurica ... doamne si maine am abea 10 sapt... si cat mai am...
Raulito vorbeste toata ziua pe limba lui... Foloseste tot mai multe silabe... ba ba.. mam ..bua bua... aca, pa pa, bea bea, Sunt foarte mandra de el ... Si are asa o intonatie cand le zice si asa clar se aud literele .. Maine mergem la alt medic de familie.Am inteles ca nu e obligatoriu sa duci tu fisa.. poti sa te inscrii in alta parte si rezolva ei intre ei

Ank Raul 17.10.2007
si 9+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

si daca nu e nimeni aici... merg si eu la nani

Ank Raul 17.10.2007
si 9+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!
Am avut un weekend super incarcat si frumos. Va recomand sa faceti o vizita pe la Auchan-ul din Titan. Sunt hainute f f frumoase si ieftine pe bebei, ca sa nu mai zic de jucarii. este al doilea weekend la rand cand merg acolo si deja barbate-meu e disperat. Sunt multe hainute marca Disney la preturi f f mici (un tricou este cam 5 RON).
In rest, ne-am plimbat prin parc, pe la fini, pe la bunici .
Azi a mancat si Matei pepene galben. A fost super, super incantat si nu a avut absolut nici o problema. Eu tind sa cred ca pepenele galben nu este un fruct acid, dar nu sunt f documentata in aceasta privinta.
Noi nu folosim nici o pernuta si absolut nimic sub cap in timpul somnului pana la un an (asa ne-a recomandat pediatra).
Am si eu nevoie de un sfat din partea mamicilor mai experimentate. Eu m-am cam gandit sa nu-i iau premergator lui Matei (sunt aproape 80% convinsa sa nu-i iau), dar parca am si momente in care ma gandesc ca atatia copii au crescut cu premergator. Oricum, daca ii voi lua, acest lucre se va intampla dupa ce se ridica singurel in picioare. Voi ce ma sfatuiti?

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
Rox nici eu nu pun in premergator pe Maria.
Si noi am papat pepene galben si ne-a placut fffff tare.
Eu sunt pe aici ca iar am ceva de lucru.
Citesc si revin

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput