Copilarosii martie-aprilie 2004 - era noua :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Aaaa deci forta magica e din PowerRangers....dar forta mistica de unde e? Nu stiam ca Raul n-are voie la Jetix, iar el e toata ziua cu forta magica. N-a avut voie nici la Cartoon vreo 4 luni dar mi s-a facut mila de el si i l-am reinstalat dar nu pe toate televizoarele ci doar pe cele din camerele lui (adica in camera lui de la mami si in cea de la noi , ca de...copilul are 2 case )
Noi in schimb avem o problema si mai spinoasa...calculatorul. E maniac. Se joaca jocuri care si pentru omul meu sunt dificile si culmea se descurca. Daca ar fi dupa el toata ziua, buna ziua ar sta doar la calculator. Sa va mai spun ca stie sa intre si pe net? Din cauza calculatorului avem si accidente de pisu pe noi... pur si simplu uita ca avem wc
Intr-o zi l-am pus sa-si spele hainele...i-am pus apa in lighean si detergent. Copilul freca hainele iar eu in usa baii ma spargeam de ras (pe sub mustata). Freca al meu cu un spor de nu-i adevarat. Nici o lacrima sau comentariu n-a scos....s-a simtit vinovat.

ma cheama datoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Salut.
Super faza cu spalatul Clau. Incerc sa-mi inchipui ce fatuca avea.
Mikyyy, pai felicitari. Esti o eroina.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Tare faza cu spalatul rufelor, Clau! [:d] Pai "sursa magica" e tot din PowerRangers. Si totul se termina cu un "aaaaiiiiiiaa!", pronuntat cu bratul bine intins
Andreea - cum te mai simti? sper ca nu a fost raceala
Mickyyy - cate saptamani ai? cand aflam daca e baietel?
Laura - nu ai drum prin Bucuresti? mai am vreo 2 bluze de gravida aproape nepurtate, numai bune pt vara, daca le vrei!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ela esti o draguta ! Si m-ai prins exact intr-un moment de criza . Vineri ma duc la un botez si nu am gasit nimic ...nimic impropriu spus...nimic sa-mi placa :d
Acum il astept pe sot si plecam la cumparaturi...sper sa am ce cumpara.
In Bucuresti venim in iunie, maxim iulie: sotu vrea neaparat sa cumparam pt bebe cele necesare din timp.

Fetelor si Daria e innebunita dupa Power ....offff...copilasii astia ai nostri au aceleasi apucaturi. Eu n-o las sa se uite la televizor la Jetix...habar n-am de unde ii stie. Poate de pe la gradinita.

Mickyyy, eu te-am gasit la odisee, ca de,si eu umblu pe acolo , dar am asteptat sa te felicit oficial. Esti super tare!
Sa fii sanatoasa si tu si copii tai.

Va pup. Mai am ceva de terminat si acum apare sotu la poarta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Cum mai nu v-am anuntat?
In momentul in care m-am trezit cu 2 liniute pe test, am si postat pe forum .

Pe 27 mai am din nou control la ginecolog, dar nu cred sa-mi spuna ce e deocamdata, acum am abia 12 saptamani. Dar probabil peste vreo luna voi afla si sexul.

Si daca tot vorbiti de calculator si televizor, noi suntem "atehnici", le-am tinut intentionat departe de telecomenzi si tastaturi. Se uita doar la ce le dam noi voie, adica la MiniMax la TV (foarte rar la cartoon, boomerang sau nickeldon - parca asa se cheama) si la diverse filme pe calculator, pe care tot noi le punem. Singuru lucru care le-am invatat e sa-si dea singure pauza la calculator atunci cand au nevoie de asta. In rest, nimic, nici jocuri, nici net, am zis ca au timp cand vor creste suficient, n-are sens sa le dam noi motive de cearta (ca avem doar 1 calculator, si sigur s-ar bate pe el). Iar filmul lor preferat (acum, pentru ca am trecut prin diverse alte stadii) e Harry Potter si piatra filozofala.

Hai ca mi s- ablocat calculatorul, mi-a gasit nu stiu ce virus....si trebuie sa restartez...mai povestim...am fugit, sper sa pot trimite mesajul.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Constantin & Elena

Mickyyy, mi-am amintit ieri ca ne-ai zis ca esti gravidutza si ca nu stiai care va fi reactia taticului Cum a primit al tau vestea?

Asa m-am saturat de vremea asta Acum e soare si cald si in secunda 2 se innegreste cerul si vine furtuna...vreau soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Laura - pai imi dai adresa si-ti pun o bluza la posta
Mickyyy - ce mai zboara saptamanile! Cum t simti? Le-ai spus fetelor ca le vine un fratior sau o surioara?
Ah, acum mi-am amintit ce mi-a zis Cristina intr-o zi: cica sa-i spun lui Doamne-Doamne ca daca se gandeste sa ne mai dea un bebe, sa-i spun ca nu mai vrem acum. Am intrebat-o de ce, dar mi-a zis ca "asa". Probabil e din cauza ca in casa a sporit agitatia/aglomeratia si se simte coplesita oarecum. Dar pe Alex il iubeste foarte mult si nu vrea sa-l dea nimanui.

Va pup, fug la treaba, desi vremea asta ma copleseste...


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

servus fetele!

hop si noi! Cam greu ..... dar v-am gasit . Suntem deja la copii???? Gata cu ??? ASta e ! Timpul nu sta in loc.
Oricum se pare insa ca cei mici ne prind din urma:

Laura super super de super! Ma bucur din suflet ca o sa aveti baietzel.De mai vine si Mickyyy ca o sa aibe tot baiat....zau ca ma puneti pe ganduri si mai fac o proba (mi-am dorit cred prea mult un flacau ....da`nici pe cocoline nu le dau pe nika in lume [;) oricum ele tot baieti imi vor aduce acasa...nu?! )
Vad ca si voi cautati ceva mai mare....spor.
Legat de nume....mie una imi place mult Matei si-mi pare ca Matei Florea (parca asa e numele de familie) suna cel mai bine.
pusi

MIckyyy vine baietelu`? Sa fiti sanatosi si .....la punga grosi. Noi tocmai din motivul asta nu ne mai incumetam la bb nr 3. Bafta multa !
ZIcei de fetele tale ca nu sunt cu televizorul.La noi e idem . Acu de cand avem si romanii iti dai seama ca prindem si mai multe posturi cu desene....insa cautam sa inlocuim televizorul si calculatorul cu alte activitati....pe cat putem logo.
toate bune si voua.

Clau super tare fi-to cu spalatul.Pai deh! tre si sacrificii daca vrei sa-ti implinesti poftele. pupam smecherasul mic si asteptam povestile cu noile nazbatii.

Ela cum e la munca??? te descurci si cu puiutzii si cu serv si cu treburile casei??
Haioasa tare Cristinutza ....poate daca va mutati la casa mai mare....se mai gaseste loc si pt puiutzul nr 3.
Pe mine mama ma tot bate la cap ca :"acu la casa noua mai trebe unu`mic!" Nu de alta da`dupa vorba ro, cica ori vinne un suflet ori iti pleaca unu`si noi tre sa facem sa vina unu`
Am zis ca lasam pe altii.

Andreea sanatate multa. Voi ce mai faceti?V-ati obisnuit acu la graddi??

Despre noi ce sa va spunem?!....avem ceva emotii ca acu duminica fi-mea ai mare are primul ei dans "in fata poporului".Aici unde locuim va fi duminica "ZIUA COMUNITATII" unde va fi prezent tot cartierul incepand de la popa si proprietaru`magazinului din colt pan la nemtzii, romanii, rusii si turcii care locuiesc aici. Vom face poze si...trimitem

Vorbeati de faze: la noi e faza cu rozul si rochitele.Deja nu mai stim ce rochite si fustite sa combinam in asa fel sa fie si ceva roz in trusou.Cam greu insa toata lumea imi spune sa o las in pace ca va fi mai incolo ca vreau eu sa o imbrac in fusta si n-o sa mai pot ca tocmai o sa fim in "era pantalonilor"

cam atat poate mai reusesc ca intru deseara ca acu fug ca vine imediat papi de la munca (desi e sarbatoare si liber azi, el a trebuit sa mearga)si fugim sa vedem ce ne face copilul nr 3 (casutza) , nu de alta dar n-am mai apucat de doua zile sa merem si ne-au spus pretenii ca aproape si acoperisul e terminat.

pusi la toti si toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Salutare!
Lavi - ah, ce frumos ca va vedeti casuta cum "creste" de la o zi la alta! Ce mai fac cocolinele, la ce activitati la mai duceti? Mai circuli cu bicicleta sau tot cu masinuta?

Noi suntem aproape hotarati sa trecem la un apartament mai mare si studiem de zor piata creditelor imobiliare, incercand sa ne obisnuim cu ideea de a plati niste sume apreciabile ca rate pe urmatorii 30 de ani...
Voi ce mai faceti?

Andreea, sa ne spui cum e marea, deja s-a umplut plaja?

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Slut.
Ela, ma crezi ca nu prea am dat pe la mare in ultimul timp? Am auzit de la tv ca e lume la plaja, dar noi nu prea am avut timp. Am tot avut petreceri, nunti, tot felul de evenimente. Vineri avem carnaval de sfarsit de an la gradi. Acum cand se termina, s-a obisnuit si al meu cu gradi.
Lavi, ce repede e gata casuta. Sa inteleg ca in vara asta va mutati.
Ma gandesc acum ce sa facem de 1 IUNIE. Trebuie sa distrez copilul. Poate o fi timp bun si il duc la plaja.
Va pup.

Mergi la inceput