Azoospermie - cap19 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karelina spune:

Fetelor,
Va multumesc pentru sfaturi.Ieri nu mai puteam gandi cand am vazut spermograma .
Avalon,Ioana p76, Moniland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor, ce mai faceti? Eu sunt cam suparata, am fost ieri la Giuli, am facut HSG, e totul ok, problema e ca m-am dus sa completez dosarul de FIV si sa ma programez si initial m-au programat in octonbrie! Sa mor, nu alta. Cand eu sunt ok acum, fiind Z11, puteamm cu succes sa intru in Z21 si sa fac in iunie. Cu chiu cu vai m-au pus peste lista in iulie, in caz ca renunta cineva sau nu raspunde bine la tratament....asa ca sunt tare deprimata, ma gandesc tare serios sa imi incerc prima sansa in Austria, desi am zis ca ma duc de a doua oara. Nu stiu, ma mai gandesc....
Va pup dulce si ne mai "citim"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dar oare in Austria cand s-a ajuns cu programarea? Am inteles ca si in Ungaria sunt liste lungi de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Salut Pisik,asta se intampla si pt ca in august e concediu la Giuly
In Austria inca poti sa mergi oricand, eu la Wels puteam sa incep in luna urmatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Drage azoogirls, mi-au venit rezultatele sotului de la Bios.
FSH 14,79, valori normale 1,5 - 12,4
Testosteron 2,32, valori normale 2.00 - 8.00

Cu toate astea, tot la O suntem, desi FSH a mai scazut un pic.
Cine stie, poate vor aparea vreo 5,ca pentru sezonul estival.Cu unul fac bb naturel, cu al doilea FIV,pe-al treilea il pastrez intr-un ierbar, iar pe ceilalti doi ii pastrez pentru la batranete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

andrabirni faptul ca a scazut FSH-ul e foarte bine, Doamne Ajuta sa apara si gigei, indiferent ce vrei sa faci cu ei

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailemac spune:

Fetelor,
stiti cumva unde putem face o "spermograma dupa centrifugare" in Bucuresti?
si pt. toate azoo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata, fetelor !

Va doresc o saptamana optimista !

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza fetele!

Vad ca e mai putin animat subiectul in ultima vreme, sper sa ne revenim. Eu am scris la 3 din clinicile din Austria, 2 mi-au raspuns si acum trebuie sa analizez raspunsurile si eventual sa le trimit ce mi-au cerut. Inca stau in dubii daca sa fac sau nu primul la giuly (doar daca se elibereaza in iulie evident) sau sa ma duc direct in austria. probl principala ar fi de bani, ca nu stiu daca putem sustine financiar 2 fiv-uri anul asta in austria.....
Intre timp ii dam inainte cu naturistele la sot si speram sa se intample ceva...ca noi toate...

Va pup si va doresc o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

Pisik06 mai bine incerci Austria direct.......e ca la admiterea la facultate: se zice ca cele mai mari sanse le ai la prima incercare.
De ce sa te gandesti ca va mai fi si o a doua?

Ce liniste e la subiectul asta.....hai trezirea!

Mergi la inceput