Mamici de Noiembrie-Decembrie (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i_fotache spune:

Saru'mana mult Catalina!

Esti o super dulce! Am notat , o sa ma interesez si vedem.

Multumesc din sufletel de mana de ajutor!

11+
http://www.3dpregnancy.com/calendar/11-weeks-pregnant.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:




eu ti-l pot recomanda pe CONF. DR.FLORIN ANCA de la municipal..eu merg de un an de zile...si este un dr care explica si care iti raspuinde la telefon...mai putin dimineata cand este in operatii, dar este asistenta dansului care ii tine loc la telefon...mi-a spus ca sa nu ezit sa-l sun daca ma incurc pe undeva sau daca am probleme...
cum vrei!! iti pot si nr de la cabinet si mobilul dansului!!! cunosc pers care au nascut cu dansul




quote:
Originally posted by i_fotache

Saru'mana mult Catalina!

Esti o super dulce! Am notat , o sa ma interesez si vedem.

Multumesc din sufletel de mana de ajutor!

11+
http://www.3dpregnancy.com/calendar/11-weeks-pregnant.html



13+
http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

I_fotache, eu, sincer, nu inteleg cum putem vorbi despre aceeasi persoana! Eu am schimbat multi dr., am fost si pacienta dr. Radoi, cu care am nascut fetita, si am avut mereu dezamagiri peste dezamagiri. Insa Sgarbura imi place, dar te inteleg si pe tine. Tu, fiind la prima sarcina, probabil esti mai speriata si mai sensibila. Imi amintesc ca eu, data trecuta, plangeam dupa ce plecam de la Radoi doar pt. ca ii spunea bebelului meu scump si iubit FAT! Mi se parea oribil, mi se parea cel mai insensibil om de pe pamant. Acum ma umfla rasul, dar na...


Si pe mine ma nemultumesste faptul ca nu lasa barbatii in clinica, insa eu am inrtebat si mi s-a raspuns. In primul rand vrea sa le faca pe toate pacientele sa se simta confortabil, nu toate sunt gravidute, vin si femei cu cancer si alte pb acolo si ea considera ca asa e mai bine. Pt tatici, ea ofera cd-uri de la eco!In al dolea rand, e extrem de stricta la capitolul igiena, ai vazut si tu ca de la intrare ti se pun pungi peste pantofi, apoi te schimbi de incaltarile de strada si primesti slapi si halat, ca la spital. In al treilea rand, fiind ingust holul acela, nu ar fi loc de atatea gravidute si de atatia tatici la un loc.

Eu, una, sincer iti spun, m-as simti ca dracu sa ies din sala aia unde te vede pe masa, doar cu halatul transaprent pe mine si cu chilotii si sa ma vada toti taticii prezenti acolo. Data trecuta am facut ture intre sala cu masa ginecologica si cabinetul ei, unde e ecograful. Nu m-as fi simtit bine sa ma vada alti barbati. Poate stie ea ce stie...pe mine nu ma deranjeaza ca nu sunt tatici acolo.

Dar e clar, daca tu cauti un dr. care sa fie mai sensibil si mai prietenos, nu e ea cea mai potrivita! Cauta altul repede! Insa sa stii ca dr. perfect nu exista, nu se poate sa fie si prietenos, si vorbaret, si disponibil non-stop, si bun profesionist.



_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si cu Bebedoi 13+
Dialoguri strumfesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

fetelor, eu mai am programare pentru eco tocmai pe 3 iulie cand am morfo fetala de trim 2 si apoi pe 8 iulie la iosup pe care o astept cu mare nerabdare....si pana atunci sa nu-mi mai vad si eu puiutul ??? voi cand mai mergeti la eco ???

maryb 15+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

I_fotache, sa stii ca nu iau apararea acestei dr., sa nu ma intelegi gresit! Iti spun doar punctul meu de vedere, ca am vazut muuuulti dr, inclusiv unii care sunt super renumiti si cautati! De. ex. Nayel, care, pentur mine, e un dr. incompetent cu un cabinet mizerabil!

Cat despre Papanicolau, stiu multi dr. ca NU il recomanda in sarcina, de ex., marele prof. Pelinescu, care mi-a zis sa nu-l fac, chiar in conditiile in care eu am o rana pe col. A zis ca in sarcina e irelevant!



_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si cu Bebedoi 13+
Dialoguri strumfesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

in saptamana a 17-18-a...pe 9 iunie ma duc la dr. gineco sa vedem ce mai zice cu sangele meu gros!!!! si imi zice ce eco sa fac...


quote:
Originally posted by maryb

fetelor, eu mai am programare pentru eco tocmai pe 3 iulie cand am morfo fetala de trim 2 si apoi pe 8 iulie la iosup pe care o astept cu mare nerabdare....si pana atunci sa nu-mi mai vad si eu puiutul ??? voi cand mai mergeti la eco ???

maryb 15+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele



13+
http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

dar...mor de nerabdare sa stiu ce face bulina...sa aflu ce carucior o sa avem!!!!...daca e bine!!!!cat a crescut!!!!

13+
http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_fotache spune:

Draga mea Diana,

La cabinetul ei ma duc abia luni pt prima data. Nu am mai fost, dar eram pe punctul de a spune sotului sa ma insoteasca si sa fie si el acolo cand face echo...Banuiesc ca ar fi la fel de emotionat ca mine.

Stiu ca sunt mai sensibila, insa poate nu as fi fost asa daca la prima mea problema nu as fi avut acel raspuns sec "vezi dac mai e sarcina viabila"... Daca atunci ma intreba : ai facut vreu efort...sau pot exista motive...sau ma rog ceva...si la sf ar fi spus "uite ce e, mai intai du-te sa faci un echo si mai vorbim"...ar fi fost altceva.

De aia, marti seara, cand s-a repetat faza cu sangerarea, m-am panicat. Daca ea imi raspundea la tel si-mi spunea ce sa fac (nu aveam nevoie sa ma pupe pe crestet si sa ma cocoloseasca) , mai ales ca de la tine am aflat ca a fost de garda,deci putea sa ma cheme la spital urgent...era una...Dar cand azi e vineri si ea nici macar nu s-a interesat daca mai traiesc...asta ma nemultumeste f tare.

Am nevoie normal de un doctor competent,dar care sa fie si OM si sa stie ca fiecare din gravidute are motivele ei de ingrijorare. EI vad mii de cazuri, pt ei parem poate crizate...dar nu e vina noastra, mai ales a celor la prima sarcina ,ca suntem dornice sa fie bebe bine...

Mericutz mult de raspuns,oricum si te pup dulce si insanatosire grabnica!

11+
http://www.3dpregnancy.com/calendar/11-weeks-pregnant.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Eu nu cred ca un bun profesionist nu poate fi disponibil,prietenos si vorbaret(ne referim la informatii nu ca trebuie sa imi povesteasca mie ce mancare are acasa). Dr. mea are toate aceste calitati. Dr. meu din Grecia ,care ete o somitate, exact la fel.Iti este drag sa mergi la dansul. Iar asta cu taticii nu au voie sa fie prezenti la ecografie ca sunt si alte paciente cu alte probleme mi se pare o tampenie. Inseamna ca are probleme de organizare.Sa isi organizeze cabinetul in asa fel incat toata lumea sa se simta ok.
Iar pana in saptamana 12 sa nu recomande nici o analiza unei femei insarcinate cu pierderi de sange mie personal imi demonstreaza plafonare si plictis de meserie nu profesionalism.
Eu sunt fericita fara papuci de plastic pe coridor ,dar cu un medic care in noaptea de revelion imi raspunde la tel si da si o fuga la spital la ora 10 (din Mogosoaia unde locuieste) sa vada daca sunt ok. Iar sotul meu ma poate tine de mana in momentul in care ne vedem impreuna pt prima oara bebeii si le auzim inimioarele mici cum bat. A fost cem mai emotionant moment din viata noastra si ma bucur ca l-am trait impreuna. In acelasi timp.

Este parerea mea.

10+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

s-a cam stricat pagina? ca nu reusesc sa intru pe pagina 3....aveti idee?


13+
http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput