Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Vaaaiii, Sabina, cat de frumusei sunt pustii stand in iarba la taclale?!!!! Super pozicile, ca de personaje, ce poti sa mai zici? Meserie, domne', meserie!!!

Antonia a cresut atat de mult si e foarte sprintena. In primele pozici avea chiar niste treburi de domnisoara adevarata. Noroc cu Gheo, baiat cu maniere alese, care a imbunat fata cu zambetul lui serios.

Chiar Sabina, si baiatul tau e din ala serios? Al meu are niste moace cateodata, de zici ca e in anii terminali la colegiu, nu bebelus cu pampers la purtator...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumesc Anissia dar totusi as vrea si varianta cu ficateii la cuptor pt ca asa la tigaie am mai incercat si nu a servit printulhttp://community.webshots.com/myphotos?action=flashUploadSuccess&flashId=102537454zBukXB&full=&upload=flash

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Buna ziua mamici cu bebici. Am retinut ca prin strainataturi nu se recomanda iaurt inainte de 10luni-1an, insa aici in Ro de la ce varsta se da?
Pe mine m-a pus naiba sa-i dau aseara, i-am pus 3 linurite de iaurt in cerealele facute doar cu apa fierbinte. A ras tot. Nu ma asteptam, ca nu-i place nimic acrutz, merele le detesta. Am uitat ca trebuie sa-l testez numai cu o lingurita. M-a luat valul. Faza e ca a facut o usoara alergie. Are cate o pata mica rozalie, 2/2 mm, la incheietura cotului, si ca o urzicatura pe toata fruntea. Bubitele sunt roz, super minuscule, ca cele de caldura. Ar trebui sa ma ingrijorez????


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

De ce nu merg pozele mele?Alinush pupici multi de la noi.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Alinus, eu i-am dat lui Y iaurt simplu (cumparat) de la 8 luni, servit in combinatie cu fructe si alte alea. Dar, iaurt gata preparat, ii dau de pe la 5-6 luni si nu a avut nimic.
Eu zic sa-i urmaresti azi bubitele, sa vezi daca dispar. Poate doar s-a iritat de la ceva, nu musai a facut alergie de la iaurt... Y pateste asa cand se freaca de plasa de la tarc si ii apar bubitele, dar dispar nu-i bai. Mai face bubite si la buza de jos, in barbie, pentru ca isi suge buza precum un mosulica fara placa in gura...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Salutari de la Barlad! Oana, multumesc pt disponibilitatea ta. Va pupa tizul.


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

http://good-times.webshots.com/album/562895290yLmlJi

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Am reusit uitati-va si la papanasul meu va rog.E si verisorul lui de 10 luni

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Deci gheorghe e extremist. ori e ingrozitor de vesel, ori zici ca-si scrie docotratul....

Moldoveanco....un super dulce vladutu tau! il mananc!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Teo, se vad acum pozele. Ce rade mazgaliciu morcovit. Salutam si tovarasul de companie. Dulce si el.

Annisia, si eu am zis ca nu e musai sa fie de la iaurt. Nu am inteles din postarea ta, 'iurtul gata facut' ce i l-ai dat de la 5 luni, e cel facut de tine?


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput