Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Salutare dragelor am reusit sa intru si eumai devreme.Azi ploua si stam in casa.Rox ce ai mai facut cu Andrei cu neurologul?Iarta-ma dar nu prea am timp sa citesc din urma.Vladut sta in fundulet acum,l-a ajutat tare mult un scaunel special pe care l-a imprumutat de la verisorul lui.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Si vroiam sa va intreb cum gatiti voi ficatelul de pui?Vazusem ceva la cuptor parca?Are timp cineva sa-mi spuna ca as vrea si eu sa-i dau lui Vladut.Va multumesc.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Iar tu Nanitza sa vezi ce o sa mai slabesti cand op sa alergi dupa Andreiutzu.Pupici fluturasului de la Londra.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Cum mai Mario ce fac treaza la 5 dimineata? Culeg roua de pe trandafiri

Slippersule, a mea a dormit un pic mai bine.. adica nu s-a mai trezit decat de 2 ori .. Dintii au decis probabil sa mai astepte.



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Haide bre, astazi e ziua dragei noastre Tzuc si io nu fusai pe faza sa-i trag un pupat din partea noastra a tutulor?! Imi pare rau, dar nu stiui....

La multi ani, Tzuc!!!! Multa sanatate, fericire si impliniri pe toate planurile!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Tzuc, la multi ani, sa fii fericita, multumita sai sanatoasa impreuna cu familia ta frumoasa!!!


gagici, iete si pozele

http://picasaweb.google.co.uk/degeticaa/AntoniaGheorgheSiSofia


dupa cum vedeti, Antonia l-a cam dat pe spate pe gheorghe, care era si extrem de somnoros la ora aia [;D]




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Am vazut ca intrebati de ficatei. Eu chiar acum i-am servit bibicului o portie. Ii prepar direct in tigaia de teflon, fara ulei, fara nimic. Doar ii scot de la congelator, ii bag la microvele sa se decongeleze si ii arunc in tigaie, dupa ce se inroseste bulina. Ii perpelesc bine acolo si urmeaza blenduitul. Azi i-am bastacanit cu legume si galbenus, plus un strop de smantana. De la legume iesise treaba cam moale, asa ca am adaugat niste feliute mici de paine prajita. Ma asteptam sa faca precum trenul in gara, dar i-a placut mult balastroaca aia care a iesit... Eu ce sa mai zic? I-am urat pofta buna si la masaaaaaa!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai da si ficatel si galbenus si smantana,,,e bomba si pt ficat de om mare, daramite pt bebelusi?? nu stiu intreb si io.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Vaiii, m-am topit toata cand am vazut cei trei ingerasi frumosi si dragalasi cum se jucau in iarba! (m-am topit la figurat, ca daca ar fi fost la propriu ce bine ar fi fost):):)

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rox, eu am lucrat mult cu garantii in constructii, din aceeasi pozitie de furnizor. Dupa mine treaba sta cam asa: cand ii incasezi omului grantia, i-o incasezi fara TVA, deci nu colectezi nimic. Constitui TVA neexigibil aferent (4428) pana la momentul cand te lamuresti care-i treaba. Adik:
1. Omul iti restituie butelia si ii platesti garantia inapoi asa cum ai incasat-o, fata TVA, si stornezi inregistrarea de TVA neexigibil si nu mai ai ce colecta.
2. Omul strica butelia si trebuie sa i-o facturezi. TVA neexigibil devine exigibil si e colectat prin facturare.

Acu' din cate inteleg eu, ei incaseaza (factureaza)garantia cu TVA. Dupa mine asta e neexigibil la constituirea garantiei. Nu stiu daca am fost inteligibila in ce-am spus.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput