Vacanta in Turcia (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am vazut subiectul deschis de Numeioana si am intrat sa va spun despre Kustur Club.Am fost anul trecut la sfarsitul lunii august- inceputul lui septembrie. Am sa redau un mesaj trimis cu putin timp in urma unei alte membre DC pe privat:

Am citit aseara mesajul si n-am avut timp sa-ti raspund, asa ca o fac acum:
Ptr copii au minidisco si miniclubul dupa care fetele mele erau topite. In echipa animatorilor erau 2 romance , iar una din ele se ocupa de activitatile astea 2. Asta acum 1 an, anul asta nu stiu.
Camerele erau curate, zilnic faceau curatenie, era un pat dublu si unul de o pers. Fiind cu 2 copii, au mai adus inca unul, am vazut ca ptr bebelusi aveau din acelea tip tarc. Mai era loc, nu te gandi la l;oc de dans, dar nici nu te loveai prin camera de paturi. Baile sunt curate, prosoape albe, pufoase....sampon, balsam si hartie ig pune camerista de cate ori vede ca nu mai ai. Deci la cazare, animatie, ....si in general nu ma pot plange. Dar ajungem la capitolul restaurant....Aici e buba. Chelneri cu o nesimtire crasa in ei, bautura o comanzi si ei ti-o aduc.... dupa juma de ora, cand iti piere setea. Mancare multa, salate multe...dimineata lactate la greu, fel de fel de iaurturi....prajituri....ai de unde alege. La capitolul prajituri....sunt multe feluri, dar toate au acelasi gust, paine inmuiata intr-un sirop.Intr-o singura zi a fost baclava, dar au prins doar cei care au ajuns primii. Noi ne-am cumparat din Canakkale, chiar daca ajungeam printre primii la masa din cauza copiilor.
Depinde de gustul fiecaruia, dar parerea mea este ca desi era multa, nu era gustoasa cam deloc, dar nici nu pot spune ca am murit de foame.

Daca mai aveti intrebari....le astept.





Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Acuym am vazut ca spuneati de gradina zoologica. Erau cateva animale, nu mai imi aduc aminte exact, porumbei, gaini....cred ca exagerez daca spun ca erau vreo 10 animale.
Verdeata da, este, singurul lucru aiurea este ca se intinde pe o suprafata foarte mare si depinde unde te cazeaza, poti fi aproape de mare, piscina, restaurant, amfiteatru.....sau nu. Aveam o harta primita acolo, sa vad daca o mai am, dar parca tin minte totusi ca acele club rooms erau chiar langa restaurant, iar asta-i un lucru bun. Stiu sigur ca erau camerele cu nr 5**....care erau cele mai departe, noi am avut 709 parca si faceam ceva kilometraj.,...dar nu de speriat.
In legatura cu copiii mici, noi am fost fara cel mic, dar erau bebelusi destui, le puteai alege din mancare, totusi nu strica si cateva borcanele .
Nu mai pot scrie ca il am pe Calin langa mine, mai intru maine dimineata de la servici.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Buna!
vret sa va povestesc ce am patit cu "minunata" noastra agentie de la care am cumparat vacanta de peste 1800 euro?
Dupa ce am platit factura proforma pe 29 aprilie, le-am dat telefon si le-am zis ca mergem peste ceva timp sa luam o copie a contractului si sa vedem ce mai avem de facut. Ok, au zis ei! Pana acum nu am ajuns la agentie, dar nici nu ne-am facut probeleme, ca doar vacanta e in septembrie.

Ei bine, ei ce au facut? Ne-au trimis actele, acasa, prin Courier, fara sa ne intrebe si fara sa ne anunte!!! Si pe banii nostri doar asa, de chichi! Abia astept sa ii sun maine sa vedem ce raspuns ne dau.

Nedumerirea mea e alta: cum arata acele vouchere care iti ofera reduceri la diverse servicii de la hotel? Ca as intreba la agentie, dar s-au dovedit ca sunt neseriosi, asa ca nu mai am incredere in ei.
Ca noi nu am primit nimic in acest sens, si nici

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Noi nu avem inca o confirmare nici pe Cornelia Diamond. Azi am insistat eu sa platesc la agentie ca sa beneficiez de oferta speciala si au refuzat banii, de teama sa nu ne poata confirma rezervarea.

Pana una alta am scris ieri un email hotelului si am cerut detalii despre camera. De asemenea am intrebat care e stadiul lucrarilor si daca mai e ceva work in progress (azi imi confirmase si agentia ca au fost acolo si era totul ok). Am fost placut surprisa ca mi-au raspuns azi, si mi-au trimis poze cu hotelul, pe care nu le gasiti postate pe nicaieri, ca sa imi arate ca totul este finalizat.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

Roxana, poti sa-mi trimiti si mie pozele de la Diamond?
Te rog foloseste adresa de mail cornel@supereva.ro, dupa cate am inteles PM-ul nu-mi functioneaza.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali 64 spune:

Cornel B - am citit ce ai scris despre hotelurile din Turcia - Antalya, stiu ca esti bine informat si vreau sa-ti cer o parere: care este cel mai " tare " hotel pentru o familie cu copil de 5 ani? Am stat in anii trecuti la Titanic, Fame Residence Lara si Royal Wings. Anul acesta bugetul ne permite ceva si mai bun dar nu ma pot hotari!
Help,
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

Vali, banui ca avem - pe langa varsta si situatie familiala - si preferinte/gusturi asemanatoare :) [judecand dupa hotelurile la care ai fost] asa ca iti spun simplu ce mi-as dori eu, la un buget superior - Cornelia de Luxe [de preferinta la vilele alea splendide, cu piscina proprie :) ] sau, eventual, la Rixos [pentru dotarile speciale pentru copii, in primul rand, dar si pentru lux :) ]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Vali, su eu hop cu doua sugestii Club Voyage Belek Select si Ela Quality Resort.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by Vali 64

Cornel B - am citit ce ai scris despre hotelurile din Turcia - Antalya, stiu ca esti bine informat si vreau sa-ti cer o parere: care este cel mai " tare " hotel pentru o familie cu copil de 5 ani? Am stat in anii trecuti la Titanic, Fame Residence Lara si Royal Wings. Anul acesta bugetul ne permite ceva si mai bun dar nu ma pot hotari!
Help,
Vali

Vali
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/flrnbadea/my_photos



Daca vreti ca si cel mic sa se simta in vacanta v-as recomanda sa optati pentru Rixos sau Ela ,Cornelia de Lux are prea putine distractii pentru cei mici,iar la Club Voyage Belek serviciile cam lasa de dorit(scuze pentru amestec)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by dulcetica

Ilayda,cum e apa?Noi plecam pe 2 iunie la Papillon Zeugma.Sper ca asta e bun pt copii!Daca nu e ,va fi pentru ca avem deja biletele.Temperatura am vazut ca va fi rezonabila.Totusi seara e cam racoare?De gecuta?Mai mult pentru Rares ma gindesc...

dulcetica


Scuze pentru intirziere,si nu nu este deloc racoare seara,acum stau cu toate geamurile deschise si transpir,gecuta?nu.Papillon Zeugma este super ok,sint convinsa ca o sa va placa,aporopo se poate intra in apa,astazi am fost in croaziera si este super calda.Concediu placut!

Mergi la inceput