Rahova sau apropiere(43)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vio, La multi ani!, atat tie cat si lui Mihnea, sa fiti sanatosi si voiosi,
La multi ani si restul fetelor care va isi serbeaza azi ziua numelui sau pe cei din familie.

Noi acum ne-am imbracat sa iesim putin afara, cam tarziu dar am avut de facut mancare, de facut ordine prin casa, si uite ca ne-a prins pranzul in casa .

Mirela, sa va traiasca finuta(parca fetita este, nu?) sa dea D-zeu sa puneti pe roate mica afacere si sa va mearga bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! tuturor celor care serbeaza astazi ziua de nume
sa fiti sanatosi
un special pentru vio si mihnea petrecere frumoasa
azi e si ziua soacrei mele(si de nume si de nastere) asa ca dau si eu de baut

Dory, pe unde v-ati plimbarit?
vicky si multumim de cafelutza
vio ce-a facut mihnea azi la test? asa ma distrez cand povestesti
Mirela Doamne ajuta sa va iasa bine afacerea...dar pana atunci distractie placuta la botez...ma bucur ca andy este bine
si alex asteapta 1 iunie si mai ales ziua lui de nastere...
chiar ieri alaltaieri ma intreba daca poate sa-l invite pe mihnea la ziua lui si daca poate sa mearga si el la ziua lui mihnea...si-a adus aminte de anul trecut cum am tinut-o 3 zile in petreceri...ba la noi la la voi vio
simona, abia astept sa ne pui poze...distractie la maxim
Alinutza, lexi, raluca, andreap, cris, vio-vio...va asteptam pe toate cu vesti
eu sunt acasa cu ruxi, am pus sa fac o ciorbitza de burta, snitele, piure de cartofi si niste creveti cu orez...iar dulce cred ca ma bag la o prajitura cu cocos, cioco si crema de vanilie fiindca imi raman albushuri de la ciorba de burta
va pe toate


monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mirela sa va traiasca finutul/finuta. Sa va bucurati de el/ea si sa fie intr-un ceas bun.

Dory am auzit ca Alexa s-a innoit. Sa le poarte sanatoasa!

Noi suntem bine, sanatosi, voiosi, voinici. Ma rog...cel putin piciul. Astazi a mancat pentru prima data conopida. I-am facut o mancarica.....yummmmmmmiiiiii. A mancat copilul meu de facuse o burtica....de greieras. Nici nu mai putea sa isi duca piciorul la gurita.

Gata, ne imbracam si noi si iesim pe afara. Ma duc la plafar sa imi caut eu ceva si dupa care....in parculet. Mai ales ca acum are si minge si stie sa dea cu piciorul in ea!!!!



Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mammmmaaaaa Monica ce de bunatati faaaaaaaciiiiii!!!!!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, nu am fost plecate decat pe aici prin apropiere intrucat am iesit destul de tarziu afara si nu am stat ft. mult ca trebuia sa ne intoarcem sa manance Alexa si sa o bag la culcarica, tu esti ca deobicei o , o gramada de bunatati faci.
Eu azi am facut o ciorbitza de vitel, chiftelutze cu sos(pt. ca nu am mai facut aseara ), iar diseara mai fac un piure si cam atat pe ziua de azi.
Alinutzaa, multumim, prin ce parc mergi tu deobicei? (Sebastian daca nu ma insel , dar nu sunt sigura ca am retinut coresct.)

Ps. Monica, sa-ti traiasca soacra, La multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

hadeti fetelor ca ma rusinez
numai ciorbitza de burta e ceva special(pe care of ac destul de rar fiindca ingrasa ca naiba...ca altfel as manca dim la pranz si seara) ca in rest...aste-a de zi cu zi
insa daca va e pofta va invit la masa
multumesc pentru urari


monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

MONICA eu sunt prima care ma inscriu la ciorba de burta
toata ziua faci bunatati.....
DORY iti multumesc si multumesc ca mi-ai raspuns si la subiectul celalalt
fetelor va multumesc de urari,da este o fetita si abia astept sa o increstinez,m-am pregatit cu tot ce trebuie pt un botez si acum astept nerabdatoare
acum fug acasa pt ca azi e si ziua soacra-mii de numeasa ca da de baut si face cinste
va pupic pe toate si va las langa bunatatile lui MONICA si de la mine sa va ospatatisi putina muzica

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Monica sa iti traiasca soacra.
Dory Da, prin Sebastian. Ca altul.....de unde? Moghioros e cam departe, la fel si Carol.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mirela sa iti traiasca soacra!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

atunci declaram ziua soacrelor
La multi ani! Mirela pentru soacra ta...sa fie sanatoasa

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput