Inseminare (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

IAURA21 astazi mi-am facut programare pe maine la ora 2 la hsg.dar astazi la 2 ma duc sa vb cu dr.sfrangeu sa imi spuna ce sa i-au de durere si cum parcurge totul.stii sotul meu e dr si el si vrem sa vb cu medicul inainte de orice altceva.
sa imi tii pumnii sa nu ma doara ca si mor de frica deja numai la gindul....,dar asta e mai departe poate prind luna asta o IA ,mai ales ca eu ovulez tarziu, dar nu am facut stimulare,incercam pe ciclu natural si de luna viitoare a-i d-am bataie cu stimularea si cu IA
succes fetelor la IA,sa veniti cu reusite ca eu sint cu moralul la pamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coletutza spune:

lara, multzumesc de raspuns...am sunat la medic si mi-a dat duphaston, 15 zile din z 15, cite 3/zi!!daca vine menstruatia intre timp, intrerup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

[red]Anamy[/red sunt o gravi de aproape 4 luni, dupa aproape 3 ani de incercari. Am reusit sa raman insarcinata la prima IA. Deci se poate. E drept ca am avut noroc, sansele pt noi erau destul de mici, avand endometrioza si nefacand tratamentul recomandat. Dar se pare ca pt noi IA a fost solutia.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fetelor ieri- Z11 am fost la monitorizare si a fost un dezatru total.
ZERO foliculi

Oricum ma asteptam deoarece stimularea a fost apa de ploaie.




endometru 8.2.
M-am mai programat si sambata la 11.00 sa mai fac o ecog.- poate ovulez mai tarziu- desi sunt sanse ff slabe.

Sunt cam dezamagita- fff dezamagita.
O sa vb cu dr. sa-mi dea o stimulare mult mai puternica.
Poate luna viitoare- dar nu masi sper la nimik.





Elly

http://tt.lilypie.com/nss9p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super98 spune:

Buna fetelor!
Felicitari noilor gravidute si multa bafta celor aspirante!
Ancaoradea ti-am trimis un mesaj privat. FELICITARI pt reusita! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super98 spune:

Ups! Sa-mi fie rusine! Am uitat sa ma prezint.
Ma numesc Irina si pana acum am intrat la Paciente dr. Tutunaru.
Ne chinuim de aprox. 2 ani si jumatate sa avem un bebe, din Ian. 2008 sunt pacienta dr. Tutunaru, am facut Laparoscopie cu el, totul ok, problema e la sot care are oliastenozoospermie.
Luna asta am facut prima inseminare pe 10 mai si as dori sa stiu daca ma puteti ajuta cu ceva simptome. Eu ieri m-am simtit foarte rau, cu stari de voma, am avut ceata pe ochi. Probleme cu sanatatea nu am si nush de ce m-am simtit asa. E posibil chiar ieri sa se fii prins bebe bine?
Multumesc de ajutor!
Pupicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Elly_me, nu pot sa nu intervin. Se pare ca doctorita ta este foarte tematoare (incepatoare?) cu aceste stimulari. Cred ca daca ii spui ca la FIV se ajunge si la doze de 5 fiole pe zi de stimulator, lesina. Sugestia mea este s-o schimbi in ceea ce priveste acest capitol caci altfel, iti prelungesti agonia. Parca tu mergeai si la dr. Marinescu, nu ?

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Super, bine ai venit, poate e cu ochisori, sper din tot sufletul!

Of mai Elly, imi pare rau. Poate va creste ceva, e bine ca mai faci inca o echo. Data viitoare ia tu draguta cate doua pastilute nu jumate doar... Ce e aia? Frectie la un picior de lemn!!! Da sa nu te puna zmamonii sa faci stimulare cu clomifen, mai mult de 2 luni consecutive ca se alege praful de endometrul tau!
Sau schimba doctorul daca te nemultumeste. Si, repet, monitorizare ca la carte nu doar odata si gata, imediat inseminare...

Fetele, sa va dau si eu veste nu buna: mi-au venit uratii dar eu sunt optimista si o iau de la capat!

Pup,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bravo ancaoradea - avem nevoie de astfel de vesti. Ce tratament ai facut, la ce medic, cum a decurs procedura... spune tot

gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Elly, imi pare rau. Tind sa ii dau dreptate lui Luci: poate ar fi mai bine sa schimbi medicul. Tu, din cate stiu, nu ovulezi natural, iar daca ea iti da o stimulare asa usoara, ovarele tale nu reactioneaza. Ai cumva PCOS ? Din cate stiu, la PCOS e problema cu doza de stimulare, sper sa nu ma insel. Oricum , mai cere si o alta parere.
Mersic ca m-ai trecut in listuta

Super, bine ai venit printre noi. Sa iti ajute Dumnezeu sa reusesti luna asta. Banuiesc ca sotul tau face tratament pentru oligoastenoozoospermie, ca sa isi imbunatateasca spermograma.

Anamy, te asteptam cu vesti bune azi de la HSG, cu toate ca eu nu sunt adepta HSG.

Feli


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
http://tt.lilypie.com/0vOnp3.png

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput