Terapie cu delfini

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

Buna Cirmiz

Noi am stat in hotel Nemo , dar am gasit in perioada respectiva numai apartament de "lux" care a costat 300$/noapte, fara masa si am stat 2 familii in apartament.


Uite-te link-ul de mai jos , am pus niste poze cu Mario de la delfinoterapie.
http://community.webshots.com/album/567185242lFFqPh?vhost=community&action=refreshPhotos&albumID=567185242&security=lFFqPh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

am redescoperit subiectul ptr care mi-am facut cont pe forum
as fi curioasa sa stiu daca se vad ceva imbunatatiri la copii care au facut delphinoterapie
anul trecut eram si eu ff interesata de aceasta terapie ,anul asta nu cred ca ajungem ca ne-am reorientat spre alte terapii dar as vrea ff mult sa stiu cum se simt copilasii care au inotat cu delfinii
va multumesc

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138133

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikena spune:

Buna!

Nici noi nu am reusit sa ajungem, desi ne-am fi dorit. Nu am gasit un loc destul de aproape si unde sa fie si vreme calda.
Mai nou, am inteles ca se gaseste un centru sau complex hotelier cu delfini in Turcia, dar nu am cautat nimic, deocamdata.
Stiu ca este f buna pt copii cu CP si hipoterapia. Era un centru f bun langa Cluj, dar nu stiu daca mai exista. Parca mai postase cineva pe undeva despre acest subiect...Oricum, in Spania se practica masiv pt Down, autism , CP, etc. cu f bune rezultate pt echilibru in cazul spasticilor.

Cam pe langa subiect, dar...

Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sammy23 spune:

Buna ziua.
As dori foarte mult sa imi duc baiatul la delfinoterapie in Turcia .Am pierdut zile in sir si am gasit mai multe locuri,dar cel mai bun mi s-a parut cel din Marmaris.Problema este ca e aproximativ 5000 dar nu stiu daca in banii astia este inclusa si delfinoterapia si cazarea.
Adrianapop am citit pe forum ca vrei sa te duci in acest centru.Imi poti oferi te rog mai multe detalii?

Mergi la inceput