Puiuti de Randunici 2008!! (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Simo, ; offf...macar Davidutzu e bine?

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Adriuta, te pup, multumesc pt. gandurile bune! M-a ajutat tanti si azi, sa traiasca o mie de ani!

Bitzulina, eu ii fac baita la ora 8 lui bebe, ii faceam si eu la 9 dar apoi nu mai eram in program cu Vlad. Asa ca daca se trezeste la 5 jum , pe la 6 si ceva adoarme, dar de cele mai multe ori se frichineste, sta cu zuza in gura si la 8 baita. Daca cumva a atipit il trezesc, ca nu am ce face. Si la 9 si un pic deja doarme si ma pot ocupa de Vlad: ii dau sa pape, ne mai jucam si la 10 jum la baita cu el si apoi nani.

Amira, mersi pt. aprecieri! Uite, d emult n-am mai pozat la mancarici, dar nici n-am avut timp sa mai gatesc ceva nou, tot ce e pe-acolo am mai facut. Si pe mine ma ia o pofta cand vad pozeleeee!

Luny, si eu imi fac acum cartofi prajiti, ca mi-ai facut tu pofta! Dar imi pun branza rasa pe ei! Suc de mere nu mai am, am luat de ananas, dar tot mai bun e cel de mere!

Ioana, te-am vazut si eu coafata, super iti sta si culoarea e frumoasa! Interesanta idea cu ursitoarele, vazusem si eu la tv.
Sotul meu are dambla cu muzica, asa ca i-a luat pe cei de la Generic cu 1500 de euroi tot botezul! Si alta dambla cu decoratul salii, sa arate bine.

Azi a comandat si sotul invitatiile, luni sunt gata si vi le arat, a pus un text misto rau!

Revin, sa mai citesc, ca iar ati avut limbarita!



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

cleme, eu tot in moghioros vin!poate ne vedem intr-o zi!



ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

kya dupa ce gasesti cafeneaua da-ne si noua detalii ca nici eu nu stiu exact unde este, si cred ca mai sunt si alte fete in situatia asta!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Da,Naty,Davidutzu e bine,dar nici de el nu m-am mai putut ocupa cum si-ar fi dorit...cred ca am clacat azi rau de tot!sper sa imi revin...multumim de grija

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

pentru Ariel:

OROPIVALONE BACITRACINA
Medicamente litera o

Forma de prezentare: comprimate pentru supt
Producator: Jouveinal
Clasificare ATC: tixocortol, A01AC
Descriere medicament:

Actiune terapeutica: Corticoid local fara efecte sistemice.

Compozitie: Pivalat de tixocortol 1,5 mg; Bacitracina-zinc 200 U.I.; Excipienti q.s.p. 1 comprimat.

Indicatii terapeutice: Afectiuni inflamatorii si infectioase buco-faringo-laringiene: laringite, faringite, traheite; amigdalita, angine; post-operator: amigdalectomii, abcese incizate.

Contraindicatii: Hipersensibilitate la unul din componenti. Copii sub 30 de luni (prezenta mentei).

Efecte adverse: Reactii de intoleranta locala pot surveni la debutul tratamentului. Au fost semnalate rare reactii de tip alergic. Aceste reactii inceteaza la intreruperea tratamentului. In cazul aparitiei acestor efecte adverse consultati medicul.

Mod de administrare: Lasati sa se topeasca, fara sa mestecati, 4-10 comprimate/zi. In cazul indicatiilor vizate, durata administrarii acestui corticoid va fi cat mai scurta posibil, si nu va depasi, in mod normal, 8-15 zile.
Eu n-as lua Klacid ca pe prospect spune sa nu iei!
As lua OSPEN 1000, 1CP LA 8 ORE, INAINTE DE MASA, LE SUGI IN GURA! E AMAR CA NAIBA DAR MERGE!
REVIN LATER CA URLA RAU!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Salutare randunici,vad ca nu pot sta departe de voi.am luat bebelina si am dat o fuga iar la biroul sotului sa vorbesc cu voi.Tocmai am primit vestea ca suntem programate pe 3 Iunie la operatie.Ati intrebat daca am scris pe forum la Ajutor Umanitar,ei bine nu am facut-o.In schimb am cerut ajutor la vestitele fundatii tip Mereu aproape,Povestiri adevarate,dar nici un raspuns.Singura care a raspuns a fost "Gigi Becali",dar are suspendata activitatea pana la mijlocul lui Iunie.Degeaba,ca e tarziu.Nu avem stransi pana in prezent aproape nimic ( poate 1000 de euro-suma f.mica),dar cautam sa imprumutam din banca,daca ne accepta, la salariile noastre mici.Dar o sa trecem si peste asta cu ajutorul lui Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

cleme, cica suntem cuscre!

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Sa va spun si despre bebelina mea cate ceva:S-a nascut normal,cu epidurala,cu 2.900,am iesit cu ea dupa 2 zile din spital cu 2.700.Acum are 4.600 Kg.Ii dau NAN,ca lapte de la titi nu am avut deloc-a pierdut,poate de la suparari,cine stie.Mananca din 2 in 2 ore cate 90-100 ml.Ii fac baita la ora 21 si 30 si doarme neintoarsa pana la 5 dimineata.Apoi mananca si iar doarme pana pe la 8.Azi a mancat si a dormit toata ziua,nu a plans deloc,chiar si cand a fost treaza a ras si s-a jucat singura cu manutele (se pare ca acum si le descopera )Acum sat in cosulet pe birou si doarme.E foarte cuminte,au mai lasat-o si colicile.Si ea are ceva rosu pe pleoapa ,dar a zis dr. ca trece pana la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Bravo,Maria-te-ai facut cu-o nora(frumusica nevoie mare)!!!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput