MONTIGNAC (101) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!
Acum imi iau si eu micul dejun(capsuni) si astept sa se trezeasca bebe...
ieri am mincat super conform (in principiu pt ca am cam uitat sa maninc si cind mi-am adus aminte am ciugulit ceva permise).
azi promit sa nu mai fac...3 mese obligatoriu!!!!

deci planul e urmtorul:
md - capsuni
p - brinza fagaras cu sunca de pui
c - iaurt


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna dimineata spre pranz...

Hai sa o iau cu inceputul: Ralu, Mirelou am vazut pozele voastre. Bine ne-am vazut.Spor la dieta la amandoua.

Valentinag, stiu ca e inghetata fara zahar (pt cele care intreaba eu am gasit de la firma Elion, Desiree se numeste si are de cacao si de vanilie...daca mai ati vazut si altele sa ne ziceti si noua!!)...dar vorba aia, eu nu prea am limita la inghetata, asa ca o ocolesc mai ales ca asta pe care o cumpar eu e la cutie mare. In plus are si lapte integral..nerecomandat si cacao...

Sanse, alune poti manca, de preferinta crude. Pt cateva nu se intampla nimik.

Andanii, daca mai si alergi, pe mine m-ai dat gata...miss litoral o sa ajungi!
Bravo tie.


Ma intorc la treaba si revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Alune crude....Cred ca nu m-as mai abate in veci...
Mie-mi plac cele prajite bine....

Andanii nu mai stiu de la ce firma era inghetata ca-i treaba de vara trecuta.Parca e fabricata in Italia si am cumparato de la Cora.Ma uit eu cind merg la cumparaturi....





MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by sanse

Alune crude....Cred ca nu m-as mai abate in veci...
Mie-mi plac cele prajite bine....

Andanii nu mai stiu de la ce firma era inghetata ca-i treaba de vara trecuta.Parca e fabricata in Italia si am cumparato de la Cora.Ma uit eu cind merg la cumparaturi....





MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC



Eu mai mananc din alea cate doua in coaja, de pamant. Sunt coapte, nu prajite in ulei. Acum nu stiu cat de corecte sunt. Dar nici din alea nu prea cumpar ca nu ma las cu cateva mancate...haplea sunt frate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

MELANY SANSE mersic de indicatii cu inghetata
am cautat pe net si am vazut care sunt cutiile de la firma Elion ,imi sunt cunoscute , urmeaza sa merg la magazin si o sa vad la ingresiente si la pret pe raft poate scrie la specificatia prosudului , plus ca ma uit dupa desiree , doamne ce fain ar fi sa gasesc , nu vreau sa ma abat prea tare si imi place inghetata la nebunie , aici la firma se cumpara inghetata pentru angajati vara tot timpuo avem in congelator si mi-as lua si io sa mananc cu ei si sa nu ma simt frustrata .

da am inceput si sa alerg pe langa mersul la sala , vreau sa va spun ca ma dor toti muschii corpului , si diseara merg la sala, cred ca o sa ma misc ca un robot si pe acolo , da cui pe cui se scoate , nu rezolv nimc daca ma sperii si nu mai merg sa fac miscare ........ ideea cu miscarea este cel mai bun lucru facut in ultima vreme pentru sufletul meu , ma simt excelent dupa sport , chiar nici nu ma asteptam sa imi placa asa de mult , inainte nu stiam ce pierd , din octombrie de cand m-am apucat parca sunt alt om, mult mai energica ,activa, am alt tonus parca altfel si pasesc pe strada
pe langa motivele enumerate este si motivul .... chiar ajuta la slabit miscarea foarte mult si trebuie sa slabesc pentru ca sa ma simt bine in pielea mea si sa am un alt psihic , sa nu-mi mai fie rusine de mine
si nu in ultimul rand o fac pentru copilul meu care deja a crescut si nu vreau sa se simta prost in jurul colegilor ca are mama grasa si sa ii fie rusine sa ma arate cu degatul ca vor face misto de el privitor la aspectul meu (sunt copii si din pacate sunt f rai), deci nu vreau sa ajunga sa ii fie rusine cu mine , mai degraba sa se poata lauda ... uite ce bine arata mama mea nu? ... si inca o chestie el facand dans de performanta face ffff mult efort si antrenamente peste antrenemente , e un lucru benefic pentru psihicul lui ca stie ca si mama merge la sala cat e el acolo si nu eu stau la bar si el se chinuie (cel putin asa mi-a spus ca e mandru de mine pentru ca merg la sala .. alte mamici stau la bar langa sala ) si acuma ieri toate stateau la povesti langa locul unde alergam si eu cu inca una am alergat cot la cot cu copii ..... era ffff mandru de mine.
idee este ca am gresit mult anii trecuti si nu mai vreau sa adopt stilul ala de viata , asta vorbesc inclusiv despre mancare
cam asta e

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele
s-au topit 15 kg, mai am 5 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Eu am gasit si o reteta de capsuni glasse monti si o sa o incerc. E cu br de vaci si oua. Daca o fac va spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, ce sporiva esti! felicitari! eu deocamdata ma rezum la impins caruciorul trei-patru ore pe zi...vreau si eu la piscina da' mi-e greu tare sa ma trezesc dimineata la 6...doar atunci am cu cine sa-l las pe stefan pt 2 ore...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

anca motivele ca am devenit asa sportiva le-am enumerat mai sus ... eram statica de statica , numai cu fundul pe scaun eram , de la birou in masina si acasa si in masina si tot asa ......... mi-era greu sa merg de multa ce eram

m-am uitat si eu la pozele tale cu bebe stefan, e un dulceeeeeeeee, sa-ti traiasca sanatos si sa-ti aduca numai bucurii in viata

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele
s-au topit 15 kg, mai am 5 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, multumim!
Motivele tale sint si motivele mele...bine, acum sint destul de activa din motive de plimbat copilul (nici cind "stationam" nu stau jos ci in picioare, ca sa se mai consume ceva calorii), insa in sarcina asa eram si eu: birou, autobus/masina, casa=canapea la tv...si m-am dezobisnuit de facut miscare. inainte de a ramine gravida mergeam de 2-3 ori pe saptamina la tae-bo si de 2-3 ori la inot sau aquagym. ma simteam f bine in perioada aia..si vreau din nou.sper sa ma mobilizez macar pt piscina, de saptamina viitoare.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

super anca inseamna ca stii cum e , totul e sa te mobilizezi dinou ... felicitari

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele
s-au topit 15 kg, mai am 5 kg pana la targhet

Mergi la inceput