MONTIGNAC (101) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Andanii, multumesc pentru lectie. Sincer, dupa ce am citit ce ai scris, m-a cuprins o rusine pentru cat sunt de lenesa. Ca vreau sa fiu slaba dar nu fac nici cel mai usor exercitiu!! Am hotarat sa ma duc la sala!!

Intr-adevar, puiul tau are de ce sa fie mandru!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Buna slabaturilor

N am mai intrat pe aici din 1900 toamna si mi era tare dor de voi. Vad ca Dani s a tinut tare pe pozitie si e din ce in ce mai slaba, felicitari!!!! Si felicitari si pt cele 100 de capitole ca am ratat momentul.
Despre mine ce sa va zic, tot grasa sunt, am 75kg. Am inceput o cura cu clarinol pt ca deja nu mai slabeam un gram desi am fost cuminte,ba mai mult ajunsesem la 76 kg.Asta il iau de vineri si pana acu s a dus un kil. Nu prea aveam eu incredere in el, dar vad ca are ceva efecte, mi e sete si ma umflu de apa si loc pt mancare ramane mai putin.
De papa, tot monti cu abateri minuscule

Md salam secuiesc si branza feta
P ciorba cu soia
S salata de legume cu branza sau cascaval


Va pupez!!!


Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mirelou cu placere si-altadata

latrishia bine ai revenit .... te-am ajuns cred ca m-ai asteptat ... no hai acuma impreuna , oki ???
sper ca de data asta sa stai mai mult , ca vii , dispari si iara vii si iar disspari .... sa imi spui pana la ce kg vrei sa ajungi sa te trec in tabel la active , bine ? maine e raportul sa vezi ce-o fi pe aici

hai c-am plecat la dus copilu la antrenament si io la sala

am facut o mancarica de piept de pui cu dovlecel si marar pentru maine (rapid acuma)
revin dupa ce ma intorc


heloo cam pauza pe aici azi , ce s-antamplat cu voi ???


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele
s-au topit 15 kg, mai am 5 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambilik spune:

Hop si eu!
Meniul de azi:
md- 2 felii Finn Crisp cu branza de vaci slaba, rosii
p- o chestie careia nu stiu cum sa-i spun...Dovlecei cu mazare si cu Feta. Am vrut sufleu de dovlecei, cand colo nu mai era decat un dovlecel, asa ca... la repezeala caut in retete si gasesc Dovlecei cu Feta. Ma apuc de gatit, nu se poate, dom'le, numai cu un dovlecel, ce sa mai pun? Gasesc niste mazare congelata, o pun si pe ea, si iese o chestie buna la gust, asa ca asta am papat la amiaza.
c- fructe
Vreau sa va arat ce frumoasa si slaba sunt, de ce nu ma ajutati cu indicatiile pt. poze? Please!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by zambilik

Hop si eu!
Meniul de azi:
md- 2 felii Finn Crisp cu branza de vaci slaba, rosii
p- o chestie careia nu stiu cum sa-i spun...Dovlecei cu mazare si cu Feta. Am vrut sufleu de dovlecei, cand colo nu mai era decat un dovlecel, asa ca... la repezeala caut in retete si gasesc Dovlecei cu Feta. Ma apuc de gatit, nu se poate, dom'le, numai cu un dovlecel, ce sa mai pun? Gasesc niste mazare congelata, o pun si pe ea, si iese o chestie buna la gust, asa ca asta am papat la amiaza.
c- fructe
Vreau sa va arat ce frumoasa si slaba sunt, de ce nu ma ajutati cu indicatiile pt. poze? Please!!!!



Ce nebunie de reteta...

Vroiai sa le redenmesti?..daca da da click pe nume, doar odata si pe urma click dreapta si rename. scrii numele nou si pe urma enter.mie nu mi s-a sters nici una si le-am redenumit pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Eu sunt tarzie ca iar am fost cu copilul in parc ca apucata...zic ca poate maine ploua si sta in casa...

Mi-am facut nitel de cap, ma dezvalui mai jos:
-cafea cu lapte
-2 kiwi
-iaurt cu wassa


Pe la 13 m-a luat o foameee.....si am luat un biscuit digestiv de la o colega().

Am venit acasa si am mancat:
-orez integral cu legume de ieri
-capsuni

Am plecat la gradinita si in parc am mai luat cateva alune din alea in coaja.Buey, mirosea de la un bloc a sarmaleeeeeee...imi ploua in gura.Bunica unor colegi de ai fie-mii zice, lasa ca am eu ca am facut parastas...si-mi da o casoleta. Asa ca cina a fost:
-multa salata de varza ca sa pacalesc pancreasul
-1 carnat la gratar
-1 1/2 sarmale, dietetice dar ce bune au fost...

Asta a fost azi, maine o sa vad eu la cantar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Buna fetele!
Am si eu o nelamurire: de ce nu avem voie sarmale?? Nush, la ora asta nu ma duce capu' sa-mi dau seama ce e neMonti la ele? (eventual in afara de orez, pe care eu l-am eliminat din compozitie). Nu de alta, dar eu de 3 zile mananc sarmale la pranz si eram asa de happy, ca-mi plac de mooooorrrrrr, si ferm convinsa ca-s monti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Ven sarmalele fara orez sint monty.Eu asa le fac, atat ca ma baloneaza ingrozitor.Ca sa fie mai moi calesc mai multa ceapa si cate o data si ciuperci si le amestec cu carnea tocata.

Pe unde umblashi Latrishioaso ?Prin frigider

melany72 eu vroiam sa redenumesc pozele si am incercat toate posibilitatile ...mi le sterge de fiecare data.

Esti tare Andanitzo Spor la treaba

Va pup si sa vedem cu ce ne laudam maine la raport.Eu sigur nu am cu ce pentru ca m-am indopat cu varza acra cu carne.



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

sanse, esti mortala! da ia zi-mi si mie (ca eu sunt curioasa rau de fel) de ce la tine scrie ceva de balgladesh???? ca m-am tot uitat...si te tot citesc, si zau ca nu pricipesc.

andanii, esti grozava! alergatul cica slabeste peste tot si foarte frumos. sa vezi ce fain o sa fie! eu am avut o tentativa de a alerga candva cu niste prietene, tot asa, pe stadion in bv, dar asta a fost demuuuuuuuuult, inainte de studentie. eu nu am alergat, dar tipele care au facut-o au slabit f f fain (au facut niste picioare si o talie si tot tot tot!). bravo!

m-ati omorat cu sarmalele! dar lasa, ca s-ar putea sa vina ai mei la mine sapt viitoare si o pun pe mama sa-mi faca.

mic dejun azi: doua oua fierte tari, un cremvurst si doua rosii.

pranz: o felie de pizza in oras (da da, stiu, neconform).

cina: doua rosii cu cascaval si sunca. si acum pe seara capsuni (si mi-e foame ). sper sa raman numai cu atat.


mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu azi am dat-o'n baraAm mancat frumos corect,pana am ajuns casa,unde aveam inghetata cumparat de sot,cica surprizasi evident ca am mancat una,si e cu zahar,nu-i buna!In sfirsit...asta e,maine de la capat!
Latrisha,super tare daca deja ai inceput sa slabesti!Eu am luat si n-am dat jos nici un gr,dar'mite un kil in cateva zile!
Ven,sarmalele,fara orez,sunt monty!mananca cu incredere!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput