MONTIGNAC (101) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ellenuta, bine ai re-venit daca z sa afici ca ai mai tinut. Nu vad cu ce sa afecteze lactatia Monti, ca interzise nu sunt multe..numai combinatiile sunt importante!

Andanii, hai ca mai ai putinel...

Eu m-am adus dupa drumuri, am fost in parc cu copilul vreo 3 ore.Tati s-a dus la revizie cu una din masini (sa-i naiba pe astia cu preturile lor...de Peugeot vorbesc in propozitie) si asa ca iar am ramas singure.

Hai sa zic ce am mancat azi:
-cafea cu lapte si indulcitor
-iaurt cu wassa

-orez integral cu ciuperci,dovlecel, morcov, ceapa la wok

-grepfruit


-spanac cu putina fripturica de pui cu sos, telemea(cam sarata), rosii,castravete ,4 masline, sunca de curcan
-capsuni


Nu beau suficienta apa....adica nu cei 2 litri...

Maine o iau de coada, ma ingrozesc ca am sa lucrez 12 dimineti la rand..adica fara nici un liber...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Androix, de ce vorbesti de lucruri sfinte?!

Ia uite-o si pe asta (Valentina) ce darnica e...bravo......e o gluma normal...acu pe bune, pe voi nu va tenteaza inghetata?...ca eu mananc si iarna spre disperarea sotului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

melany,da poti manca ma!Eu am gasit inghetata fara zahar si e mancabila!Bine nu o cutie odata,dar merge!Sau puteti sa va faceti voi,de fructe daca va place!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna seara.

Intru si eu repede sa va salut. Am pus si eu niste poze. Nu am mai asteptat pana la diferenta de 10kg. Am pus poze de cand aveam 93 kg si de la 85kg. In poze nu mi se pare o diferenta prea mare, dar la haine eu am vazut o diferenta simnificativa. De la masura 52 am coborat la 48.

Va pup si sper sa revin cu meniul de ieri.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Ce faceti fetele?

Azi am fost aproape cuminte....tot am halit 4-5 alune

Meniu:

md:2 oua mici ochiuri si putin mezel
p:cirese
c:neshte fripturica si salata de castraveti

Nu m-am putut abtine la ciresele alea .Nici mie nu-mi priesc fructele dar am lasat 3 ore intre mese.

Stiti ce fac acum?! TARTA CU CAPSUNI pentru ticalosi din care promit sa nu gust


Va pup .




MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

raport rapid rapid.

mic dejun: doua felii de paine integrala cu branza si gem conforme, cafea

pranz: salata de cruditati cu telemea

mere, morcovi, la cateva ore cascaval cu sunca, iar mere si morcovi pe seara. cam haotic...fii-meu are bazdaci si nu am putut sa ma tin de nici un program azi.

sa stiti ca eu am de gand sa-mi fac inghetata singura anul asta. pe culinar.ro, la retete in imagini sunt vreo 19 pagini cu retete de inghe, asa ca o sa tot experimentez pe masura ce apar.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Stiu ca se gasea asta vara inghetata de cacao fara zahar.F. buna,putin cam scumputza dar mergea.

Oricum sint multe retete pe culi.,macar sa ne permitem sa halim

A-ti observat ca nu am mai inghitit nimic dulce conform nu?!

Am modificat si eu tiker-ul


MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ellenuta, ne auzim si aici. Binei ai venit. e si Ven prin preajma!

Noi va zicem noapte buna. pt ca am uitat de mincare cina a fost juma' de iaurt.

sper ca miine sa apuc si eu sa maninc omeneste, nu doar asa, pe fuga, desi am o gramada de drumuri de facut.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Salve fetele mele dragi,

N-am apucat sa mai scriu ca de citit, v-am citit din umbra . Am mult de munca...si am putin timp la dispozitie si nu prea stiu cum sa ma mobilizez. Raportez ca am fost cuminte si am mancat conform. Nu stiu cat am slabit, sper sa se si vada la cantar ca simt blugii mai largi in talie (la picioare nu... )

Voiam sa va spun ca m-am uitat in album si am ramas impresionata de cat de mult ati slabit unele dintre voi. Asta ar trebui sa ma motiveze... Am reusit sa pun si eu niste poze cu mine...ca sa facem cunostinta! Sa vedeti ce gratios am pus pe mine de la 60 de kile la 74...

Va pup cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mirelou incantata de cunostinta ... arati foarte bine , poate ca esti mai inalta si cele 74 nu se vedeau ffa urat, da oricum daca ai ambitia necesara sa mai slabesti ca sa te simti bine in pielea ta e super ok, astfel te avem alaturi si noi aici

bee ai fost o gravidutza f frumoasa , felicitari, si bebele e minunat .... mie imi place cum arati indiferent de kg

ralu draga sunt profund impresionata , se vede ca ai slabit , cum sa nu se vada , felicitari , sincer ma bucur pentru tine , las ca ajungi si tu la 75 in curand si atunci o sa vrei si mai mult , si mai mult , iti vine sa nu te mai opresti ... o sa vezi

melany multam de incurajari

sanse mama zi si la baba ce inghetata e fara zahar sa caut si io , ca tare-mi place si vine vara si chiar as manca si io din cand in cand

ellenuta bine ai revenit , da-mi datele daca doresti in tabel , maine o sa te trec dupa ce raportam .. speram sa te simti bine in familia noastra de fete montignace

miniuta sa-mi spui si mie daca faci inghe cum iti iese, nu stiu eu am impresia ca daca faci in casa iese cam cu ace , sau nu??? nu stiu , nu ma pricep

anca bafta la mancat conform

vali si tu mananci inghetata fara zahar ?? de care ???

pentru restul fetelor pupici , nu stiu ce mai scriu

si-acuma sa va spun ... m-am apucat de alergat, unde? pai bine la stadion, in jurul stadionul este o pista de alergat , in total de 900m, si am facut 5 ture ... da sa vedeti copii au facut 10 fara orpire (am mers cu copii de la dans si cu copilu meu .. ei fac alergare pentru rezistenta) e super , de acuma o sa merg si eu de fiecare data adica martea si joia la alergat si L, MI, VI la sala ... sa vedeti ce miss ma fac

si meniul de ieri :
finn crisp cu ceai
cremvusti, branza telemea, ridichi si salata verde si o felie de parizer ...... nu am avut timp sa gatesc, sunt super aaglomerata si seara alerg in loc sa gatesc
paine integrala cu tarate si iaurt
o mana de nuci

hai ca am scris un roman

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele
s-au topit 15 kg, mai am 5 kg pana la targhet

Mergi la inceput