FIV 178

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

dipfereline 1/zi si menogon cate 3/zi, iar pregnyl de 5000 l-am facut ieri noapte la unu noaptea.
Am facut 11 zile de menogon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Buna fetelor

Poate ma puteti scoate din ceata, pe data de 21apr. am aut punctia unde sau gasit 5 ovule care au fost toate 5 fecundate.
Pe data de 24apr mi-au pus un embryon de 8 celule care dupa cum spun cele 9 teste s-a inplantat (ieri am testat dupa 14 zile de la ET) , intrebarea mea este cat sunte ? am 2 spt sau cum merge, de la ce data se socoteste.

va multumesc in avans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

MIRUNA73, PENTRU RASPUNS.
BUBU, sigur ai reusit. Osa vezi ca am dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Hera ne-ai ametit. Zi fata direct ca esti graviduta!!! Felicitari ,sa te bucuri de sarcina, sa fie usoara si bebeul sanatos.
Intra la Gravidute pri fiv si pe prima pag o sa gasesti un site care iti face toate calculele. Cand faci Bhcg?


9+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Hera esti cam 4+.

9+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Mara: ma sochezi! Eu nu stiu nici un caz cu hidrosalpinx (activ, adica refacut dupa laparo), care sa fi reusit. Ai niste exemple, ceva? Ca si eu am hidro si am facut 4 fiv-uri nereusite!!! Ma bucur ca ai luat hotararea de a scoate trompele, asa stiu ca sunt reusite!
Iana_mari: inca sunt in cercetari. Cred ca dupa revelion ma apuc de fiv 5. Poate ma mai operez o data pana atunci sa scot trompele astea .
Va pupic pe toate!

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Catalina multumesc

La clinica de fertilitate unde sunt eu nu se face testul de sange, tbe sa astept 2 spt pana am programare la clinica de fertilitate si ami face primul echo.

Am incercat prin doc.de fam. poate , poate ami face vreun test dar mi-a zis ca nu ar avea nici un sens ptr.in urina este mai concentrat bhcg deact n sange.
stiu ca nu este adevarat dar asa este aici, cam primitivi in ce priveste sarcina si totul despre ia.

multumesc ptr .urari si tie la fel mai ales ca ai bucurii la DUBLU ! fantastic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Cristal e drept ca de regula la hidro se rezolva trompele inainte de fiv dar mie mi s-a spus ca sansele de reusita sunt doar mai mici insa nu inexistente. Acuma probabil ca depinde si de cum arata trompele. La mine e destul de nasol, am hidro bilateral. La tine cum e ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyloo spune:

salutare!!!!
sunt noua pe forum.. cu toate ca va urmaresc de ceva vreme... as avea mii de intrebari dar sa incepem cu inceputul...
in primul rand ceea ce vreau sa va spun despre mine este ca am trait doua experiente nefericite si anume doua sarcini extrauterine, dreapta cu extirpare de trompa si stanga (interventie la care mi-a fost salvata trompa de catre dr.Puia spitalul Giulesti. Din cate mi s-a spus singura mea sansa de a ramane gravidutza ar fi prin FIV si ma interesa, daca ma poate ajuta cineva care a trecut prin toate etapele, ce analize trebuiesc facute, ce tratament si cat costa toata interentia (fiv, analize, tratament). Trebuie sa stiu la ce sa ma astept. As vrea sa apelez la dl.dr. Bogdan Marinescu pentru FIV, o sa sun luni pentru o programare in luna iunie.
Sa auzim numai de bine si sa ne aduca barza la fiecare puiutzul mult visat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Neata!
Iana !
Cristal!
lyloo bine ai venit! Pe prima pagina a subiectului gasesti cam toate informatiile: analize, prteuri la medicamente, etc..Tratamentul este insa personalizat pe fiecare persoana si aceasta o va face dr.-ul pe care il alegi. Per ansamblu un fiv te duce cam la 2500 de euro.
p.s: scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa te vedem in timp real!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput