Povestea sarcinii si nasterii Andreei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

kid, da, stii despre ce dl dr este vorba
Asa mi se pare si mie, se recomanda intreruperile f usor, asa "preventiv". Este adevarat, nimeni nu-si doreste un copil bolnav, dar trebuie facute investigatii seioase pana sa dai un verdict...
Loredana, inseamna ca ar fi sa nasti prin ianuarie februarie 2009, nu?
Eu am fost la dr Tutunaru (si la prima sarcina, - am inceput cu o doctorita, aia de ma punea sa intrerup sarcina, si clar n-o recomand, si apoi la el am ajuns, iar acum la a doua sarcina am revenit tot la el).
Ca dr, mie personal mi s-a parut ok, acum daca citesti pe net, o sa vezi si pareri pro si contra, dar in general lumea il apreciaza. Multe fete au reusit sa obtina o sarcina, dupa probleme mari de infertilitate, sau sa duca la capat o sarcina cu probleme (de orice fel, inclusiv ce am avut eu), in general e atent la ecografii, il poti suna la telefon pentru vreo problema, vine la nasteri... ma rog nu stiu cum e dac pleaca din tara, pe mana cui te lasa, dar chestia asta e valabila la orice medic (plecari, concedii)..
Asa, ca parti negative, ar fi aglomeratia de la cabinet...cam stai si astepti...mai mult sau mai putin, cum iti e norocul. Si ca el nu e asa vorbaret, si pare usor expeditiv, insa daca il intrebi anume ceva, iti raspunde la obiect.

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Monica, sa fiti sanatoase amandoua (tu si Andreea) si la fel bebe si tati! Bine-nteles ca am plans, m-a impresionat povestea voastra...
Doamne ajuta ca de data asta sa nu mai treci prin nicio sperietura in legatura cu sarcina si bebe sa fie asa cum iti doresti!

15+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Frumoasa poveste de nastere.Abia astept sa o scriu si pe a mea!

Tecky 33 sapt
AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Felicitari Monica! Esti o mama adevarata! Sa va traiasca Andreea, sa va bucurati de fiecare zambet, pas sau lacrima ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Multumesc pentru cuvintele frumoase!
Si voua va doresc, dupa caz, sarcina usoara, nastere usoara, si copilasi frumosi si sanatosi!

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 15+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulicutza spune:

Sa va traiasca Andreutza si sa va aduca multe bucurii de acum incolo iar noul bebe sa fie sanatos si asa cum va doriti.Sarcina usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Felicitari, Monica! Intr-o oarecare masura si povestea mea seamana cu a ta, am nascut cam tot pe atunci, nu stiam ca durerile acelea sunt contractii (credeam ca am indigestie), m-am dilatat foarte repede si mi s-a facut frig dupa aceea.
Multa bafta cu Ana Maria, se spune ca a doua oara e mai usor.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput