FIV in Ungaria 38

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Buna fetelor!

Miha2004 FELICITARIIIIIIIIIIIIII, ma bucur mult pt. tine, iti doresc din tot sufletul sarcina usoara si fara probleme.

Sima1 FELICITARI si tie pt. cei doi embrionasi si sa-ti ajute DD sa se lipeasca de tine si peste 9 luni sa-ti poti strange in brate puiutii.[Doame ajuta. pup]

Despre mine, sunt in ziua 4 de stimulare si nu pot sa va explic cum imi tremura mana in timp ce-mi faceam injectiile, dar as face orice pt. a avea un bebe si ma pregatesc incet de o noua intalnire cu Dr. Bodnar pe marti, in ziua 6 de stimulare.

Va pup si va doresc tot ceea ce-mi doresc si mie!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

Scamiy iti doresc un start norocos.Sa dea Dumnezeu sa trecem amandoua la . Iti tin pumnii si ma rog sa fie totul bine.Eu ti-am mai spus o data ca ai sanse foarte mari de reusita.Multa bafta.

Cris, adaca,andicu, charmy,steliana va multumesc pt sustinere si incurajari.
pt toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

fetelor, nu stiti nici una vreo veste despre Liana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charmy spune:

MIHA 2004 FELICITARI SI SARCINA USOARA!!!
SA IA PARTE DE SANATOSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charmy spune:

SIMA1 ,MA SA SE LIPEASCA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

MIHA2004 FELICITARI!!! SARCINA USOARA!!!
LIANA30 asteptam vesti iubita

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Andicu, Magduta- va pup si va multumesc ! noi facem tot ceea ce tine de noi, dar Dumnezeu este cel are si spune cuvantul final !



pupici tuturor

In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Buna tuturor,

am aparut ca mesager al lui miha2004... multe dintre voi sunt sigura ca v-ati intrebat " cine mai e si asta " insa acum o sa incep prin a va spune povestea mea.
Am 35 ani si incerc sa raman insarcinata din 1997 de cand m-am casatorit... vazand ca ma apropii vertiginos de varsta de 30 ani prin 2002 am inceput investigatiile ... din doctor in doctor ... din spital in spital ...
Prima HSG aveam infundata o trompa si erau teoretic sanse dar in interval de 1 an neantamplandu-se nimic la un alt HSG erau opturate amandoua singura sansa pe care mi-a dat-o dr. Ancar a fost FIV ... din considerente financiare nici macar nu m-am putut gandi la aceasta varianta .
In 2005 am ajuns la Giulesti (multe dintre voi stiu ce se intampla pe acolo)la dr. Niculescu hotarata sa fac FIV... dar m-a luat de la facerea lumii... perfuzii pentru desfundarea trompelor ... luni intregi de chin cu internare in spital, analize hormonale, urmarirea ovulatiei fara stimulare , samd ...
In aprilie 2007 s-a indurat de mine si mi-a facut laparoscopie, mi-a desfundat si testat trompele si avand ovare polichistice pe fisa de iesire din spital scria descoamare ovare ... ma rogggg ...
Dupa laparoscopie ... analize, urmarire ovulatie pe natural pana in septembrie 2007 cand am inceput stimulare cu gonal F si pregnyl si am facut 4 IA fara rezultat.
Disperata dupa ultima IA fara rezultat, in februarie am inceput sa caut informatii despre FIV... in nici un caz in spitalul Giulesti ... norocul meu a fost ca anul trecut cand am facut laparo m-am imprietenit cu o tipa pe nume Magda din Craiova cu care cand am vorbit la inceputul lunii februarie mi-a zis " du-te in Ungaria "... pentru mine a fost ca o voce launtrica, un sfat venit de la Dumnezeu .
Si am inceput sa caut informatii despre FIV in Ungaria asa v-am descoperit si datorita ... si multumita voua am ajuns la Kaali, i-am scris lui Zadori epopeea mea si m-a programat dupa CM din luna martie pentru o consultatie si o prima discutie.
Am ajuns la Szeged sambata, 15 martie, a doua zi de CM pentru analizele hormonale iar intalnirea cu Zadori am avut-o luni, 17 martie, o luna AC, si in aprile am inceput tratamentul cu fostimon si decapeptyl.La clinica am cunoscut o tipa Nicoleta multumita careia am aflat de pensiunea dnei Gyongyi, ne-a incantat foarte mult faptul ca si ea si sotul dansei vorbeau romnaneste iar pentru noi a fost ceva nemaipomenit nici nu am mai luat in calcul o alta varianta.

Am revenit in Szeged cu speranta si cu incredere in Dumnezeu, ne-am cazat la pensiunea respectiva, acolo am cunoscuta in prima seara de cum am ajuns pe elmasi, pe liana30 si pe sotul ei Catalin, a doua zi urmand sa o cunosc si pe miha2004 si pe sotul ei Dan... si bineinteles atelocin si sotul ei Doru.
Credeti-ma ca sunt de mare exceptie toti si de cand i-am cunoscut ma simt castigata, am castigat niste prieteni adevarati niste oameni deosebiti... alaturi de care am petrecut duminica Floriilor noi fetele cu braul de salcii pe noi... noaptea de Inviere, cu lumina in suflet si in camerele in care stateam... ziua de Paste ... cand m-am simtit ca acasa.
Mi-e dorrr de voi de toti... se cam simte , nu ???

Tratamentul a inceput bine, 8 foliculi... dupa 2 zile 6 mai buni... in ziua punctiei pe 22 aprilie, doctorul mi-a zis ca se poate baza pe 4 foliculi, 3 pe dreapta si unul pe stanga.
Buni si atat...
Si... bloof... din cei de pe stanga doar unul a fost bun, ceilalti doi erau goi... iar pe cel de pe stanga nu mi l-a mai scos ... a hotarat sa-mi faca IA ... eu am innebunit cand am auzit... am inceput sa ma cert cu Zadori si-i spuneam cu lacrimi in ochi ca eu vreau doar FIV nu vreau si IA ca daca cei din tara nu mi-au desfundat trompele ... ce ma fac doar cu un ovocit. M-a lasat sa ma calmez si mi-a zis ca in 5 min facem IA si sa am incredere in el ca o sa fie bine.
Si mi-am facut IA ... iar singurul meu ovocit s-a fecundat si in ziua ET-ului adica pe 25 aprilie ... Vinerea Mare ... Vinerea Neagra cum o mai stiu credinciosii ... avea 8 celule de calitate 4.
Si a avut loc ET-ul singurului meu embrion pe nume Luca (gagicile mele stiu ca asa l-am botezat), eu aveam endometru 11.7 mm si m-am despartit de Zadori auzindu-l cum repeta obsesiv ... nice embryo, beutiful endometrium...nice embryo, beutiful endometrium...
era foarte incantat.

Pe 6 mai stiind ca miha2004 era inaintea mea cu o zi si facuse deja testul de urina (pozitiv) ... ma rama si pe mine, asa ca l-am facut si eu ... si... [black]negativ[/black].
Asta e ... m-am dus totusi joi, 8 mai la beta hcg ... am luat rezultatul si credeti-ma ca iesisem din cladire si eu nu indrazneam sa ma uit pe foaie ... intr-un tarziu am indraznit si am vazut 56.32 .
L-am sunat pe Zadori urgent, mi-a zis ca-i cam mica dar ... promitatoare... sa-l repet la 48 de ore.
Sambata, 10 mai ajunsese la 131 si a inceput sa-mi curga niste picaturi maronii, spunandu-i lui Zadori a zis ca-i perfect faptul ca a crescut cu mai mult de dublu si sa nu ma ingrijorez pentru scurgerile respective ... m-a intrebat daca sunt fericita si i-am raspuns ca inca nu stiu.
Pentru linistea mea azi am mai facut o analiza si este 294, ceea ce este foarte bine ... dar inca mai am scurgeri maronii si sunt ingrijorata.

Oricum, am reusit sunt intrebarea mea si a celor care-mi stiu povestea este : care dintre proceduri o fi dat roade ??? Vom afla la ecografia care va avea loc peste 10 zile ... cred.

Va doresc la toate sa va vi se implineasaca visul de a va tine copilul in brate !!!

Claudia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

KLU FELICITARI

Emotionanta povestea ta.Ma bucur pt tine ca dupa atata lupta nu ai renuntat si ai invins.Felicitari.Dumnezeu sa te ajute in continuare sa ai sarcina fara probleme si nastere usoara.
Deci fetelor inca un exemplu ca daca nu renuntam pana la urma se poate.
Scamiy ce ne spui de la Debrecen?Cum stai cu foliculii? Mult succes.
pt toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi77 spune:

FELICITARI KLU.
Vreu sa vb cu tine.Da-mi te rog un nr. de tel. sa te pot suna.

Mergi la inceput