Vacanta in Croatia (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ooo fetelor din discutiile dintre voi am constatat ca se face cu grupul, deci nu ne plimbam de capul nostru pe acolo la brijuni??? este ghid ??
cat e 50 kuna ???? nu mai stiu care e schimbul acuma ????
si cu vaporul de plimba ??? asta cat costa ??? inclusa in pretul de intrare ?? si trenuletul ??? puteti sa-mi explicati mai detaliat ... pentru o baba batrana pleaseeee
blackpanthero acvariul unde e ?? si animalele ??? tot la brijuni??
am vazut si poze dintr-o pestera ... este cea din Porec .. Beredine ??? este cu intrare si ghid ?? sau
scuze de prea multe intrebari ... asa sunt eu mai stresanta , ma scuzati voi nu ? va pup

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

andanii de la baba la baba (io in '73) iti zic ca in pretul de la Brijuni intra :vaporul,plimbatul cu trenuletul prin safarii,ghidul(noi de-aia ne-am tinut dupa grup sa aflam una-alta)...eu nu am fost in pestera...acvariu am vizitat in Porec,dar banuiesc ca au si alte localitati asa ceva...

Din pacate nu mi-au intrat toate pozele,o sa incerc sa mai pun cateva in alt album....

off topic:andanii sa stii ca si eu eram la cura cu -15 kg date,dar acolo am pus 2kg la loc...asa ca ai grija la tentatii

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

da e buna chestia cu baba la bab (si io tot in '73) , multumesc de informatii
ai omis sa-mi spui care-i schimbul 1 euro = kuna ???

sper sa reusesc sa ma abtin pe acolo .... ce ma tenta anul trecut erau inghetatele si chiflele alea, merdenelele, au niste patiserii de mor de pofta

blacpantero ... platatia de lavanda pe unde o fi ??? cum se ajunge acolo???

mii de multumiri


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

quote:
Originally posted by andanii
[ai omis sa-mi spui care-i schimbul 1 euro = kuna ???

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet



1euro = 7kuna si un pic(depinde de unde schimbi)
-noi am platit si in euro....dar mai mult am folosit cardul

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Andanii, la Brijuni poti sa meri si pe cont propriu.Dupa ce am realizat asta ne-a parut rau ca am ales varianta de grup.Ce e fain la grup e ca fac turul cu trenuletul(e inclus in bilet) si iti spune totul despre insula.Apoi e destul de plictisitor, de aceea am mers la hotelul de pe insula care e chiar in port unde te dai jos din vapor si am inchiriat biciclete.Poti vizita toata insula cu bicicleta ca portile care duc la safari,la animale, si la urmele de dinozauri sunt deschise, trebuie numai sa tragi de ele.

La plantatia de lavanda se ajunge usor, e la cativa km de Porec, nord-est.Orasul se numeste Vizinada.E frumos acolo si vand miere de lanada, uleiuri.

Pestera, la fel aproape de Porec, se numeste Baredine.A fost 75 kuna/pers cu tot cu ghid.Cum nu mai era nimeni pe acolo vorbitor de engleza turul s-a facut numai cu familia noastra ceea ce a fost super :), ne-a raspuns tipul ala la toate intrebarile.Merita vazuta ca e tare frumos inauntru si acolo traieste un animalut albinos tare ciudat.

Acvariul e in Pola, dar cum spune Kokiy mai este unul in Porec.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
Croatia-The Mediterranean as it once was
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

blackpanthero mii de multumiri, explicatii de nota 10 mi-ai dat , o sa gasesc sigur totul
off ... vad ca esti timisoreasca
kokiy si pentru tine
bine ca v-am gasit , nu stiu ce faceam fara voi ... mi-ati fost de mare ajutor ... vad ca altii nu mai scriu despre croatia nimic

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabicighi spune:

spuneti-mi, daca am cont de card in lei, pot scoate bani de la bancomat?in kuna sau in euro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Andanii, cred ca am gresit la pretul de la pestera, cred ca am dat 45 de kuna/pers nu 75.
Da, timisoreanca, nascuta si crescuta :) si mare iubitoare de TIMI!

Nu iti fa griji ca gasiti totul, totul e marcat.Desi GPS-ul nu a recunoscut multe drumuri ne-am descurcat foarte usor.

Gabi, daca(,) cardul e international poti scoate linistita de la banconat dar numai kuna.Noi de cate ori mergem in alta tara putem scoate numai moneda locala.De fapt e la fel si in Germania pt noi, scoatem numai euro de la bancomat desi sotul are salariul in $$.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
Croatia-The Mediterranean as it once was
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:


pupici si miiiii de multumiri

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2008 spune:

Buna,
Vreau sa merg si eu anul asta la Trogir in Croatia si as vrea mai multe info in legatura cu traseul deoarece vrem sa mergem cu masina. Cineva mi-a spus ca in Serbia trebuie sa platesti viza/taxa de tranzit care este in valoare de 75euro/pers. Stiti ceva despre asta?
De asemenea vreau sa va intreb cum e drumul prin Ungaria(Pecs)si cum e prin Serbia, e autostrada? trece prin multe localitati? etc.

Mergi la inceput