Vacanta in Croatia (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mariaa

dana, suntem si noi mari iubitori de Croatia, for ever ca sa zic asa
si noi tot asa, nu ne impacam cu caldura, sa stii insa ca e altfel de caldura acolo. da, cu obloanele trase, fara AC (noi am fost in sud, in Trogir) insa nu e cald.
am fost in stare sa stau la plaja si n-am simtit soarele! din cauza muntilor e soare bland, nu arde, nu dogoreste.


_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma INVINGE cancerul! ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor


Mariaa te pup Inteleg "iegzplikatia" cu muntii, soarele...eu tocmai ca gandeam ca muntii poate tin de "paravan" si nu prea adie briza aia caracteristica marilor si ne sufocam pe acolo Sper sa nu fie o vara excesiv de calduroasa!


Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

si io te pup cu mare drag, revin sa completez
mexam gandaci*alte zburatoare. dar asta poate tine si de curatenia locului respectiv, de cum au grija.
noua ne-a placut tare mult si datorita 'aerului' mult mai civilizat din Croatia spre deosebire de alte tarmuri de la Adriatica. Multi nemti, multi austrieci, maghiari si chiar si elvetieni am vazut in Trogir.

Am intrebat cum au reusit sa-i aduca acolo, totusi...iar localnicii ne povesteau ca mai bine de 30 de ani in urma lucrau pe 'afara' cam cum fac romanasii nostri acum, si revenind in tara au deschis pensiuni unde i-au chemat in vacanta pe cei la care lucrau in Occident. Si cum serviciile au fost tot mai bune si si-au vandut ce au mai frumos asa de bine, iaca asa...
comentariile vis-a-vis de cum facem/nu facem si noi treaba asta, sunt de prisos, cred eu si n-ar face decat sa strice briza de Adriatica ce incepe sa adie pe aici tot mai des
oriunde va hotarati sa mergeti, va doresc un concediu de vis si sa ramaneti si voi amorezati dupa Croatia


_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma INVINGE cancerul! ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cinste lor, cinste lor, cinste lor, croatilor!!!
Nu intram in detalii cam cum ar trebui facut si prin Ro turismul de acest gen, ca am deraia de la subiect

Eu mai astept povestiri despre Croatia, ca pe cele din anii trecuti (capitolele trecute) le-am citit deja



Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

Am reusit in sfirsit sa fac rezervarea mult dorita....Cu mare greutate am gasit ceva liber la inceputul lui august pe insula Rab. Acum astept sa vina 1 august sa plec:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Si noi am reusit sa rezervam azi un apartament din Vila Arija - Brela care e bun pt 2 familii. Sper sa nu fie f cald, ca are aer conditionat numai in living. Proprietarul spune ca nu e asa cald pina dupa 20 iulie. Sa speram ca asa e...





Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Si noi vrem sa plecam cu un grup de prieteni in Bazar, sper ca am scris bine, si vrem sa aflam mai multe despre acest loc: ce putem vizita, ce suveniruri putem aduce pentru cei de acasa, dar preturile cum sunt? Pe criza asta...
Noi plecam in grup, o sa inchiriem un microbuz si acolo am inteles ca vom sta la un fel de tabara...nu stiu mai multe detalii, inca, prietenii au rezervat.
O sa citesc si din urma ca pana acum nu am avut timp, poate gasesc raspunsurile si in paginile anterioare!

Georgiana,
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
UN VOT VA RUGAM SA NE DATI SI NOUA!
http://concurs.pampers.ro/profile/18695
MULTUMIM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Azi am platit si noi avansul ptr 15-22 august ,Brela villa medic...la 180 euro am platit un comision de 16 euro prin western union.As vrea sa va intreb daca e imperios necesar sa rezerv cazare la Plitvice sau sa inchiriem la fata locului dupa sejurul din Brela...stiu ca august e full sezon si-mi e un picut teama ca nu vom gasi cazare in apropierea parcului national...in alta ordine de idei,nu prea am vrea sa fim legati de rezervare ca poate ne mai vine vreo idee si vom dori sa mai vizitam catecevaPS: multumesc mult Lavi02 si astept cu nerabdare impresiile de la villa medic...sa aveti o vacanta cat mai placuta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Gasesti cazare in zona Plitvice sunt multe vile,pensiuni pe-acolo.
Noi anul trecut, am vizitat Plitvice in 30 august, era destul de multa lume un parc si apoi ne-am cazat undeva langa Karlovac, inainte de intrarea pe autostrada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michidutza spune:

Fetele am si eu o intrebare pentru cine are masina pe firma si a fost plecat din tara cu ea.Noi plecam in Croatia mai precis in Rabac in iulie si al meu sot a citit zilele trecute pe un forum ca cica daca masina e pe firma ne-ar trebui o procura legalizata la notar sa o arati la granita.Aveti idee de asa ceva sa nu ne trezim ca ne intorc astia de la granita inapoi.Si inca ceva voi unde v-ati facut asigurarea medicala?Eu ma gandesc ca la o agentie de turism ar trebui habar n-am.Va multumesc si va doresc zile frumoase in asteptarea concediului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Michidutza ,o sa ai nevoie de ceva hartie daca masina e de firma....dar nu neaparat de la notar,se poate si de la firma pe care e inregistrata masina.
o sa intreb sotul pentru ca si noi mergem tot cu masina de firma, dar noi venim din Slovacia.
din 12 iulie mergem in Porec, initial am vrut Rabac ,dar nu exista plaja decat stancoasa si nu am ce face cu fetita mea acolo.
noi am mai fost in Rabac, este o statiune foarte linistita si frumoasa.

Daca a mai fost cineva in Porec va rog sa-mi spuneti ce as putea vizita cu pitica mea de aproape 2 ani.

Mergi la inceput