Mamici norocoase de sept-oct 2008(50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

'neata burtici,

monicaaaaa, si celelalte fete ce mai stiu (am intrebat si la cap trecut, dar probabil n-o sa se mai vada) ce marime luam overall-urile de la quelle???
cel mai mic am vazut 44, dar eu ma gandeam sa iau de la 50 (unu, doua) si cateva de spre un 58-62, voi ce spuneti?


ceva miscare pt fetele ce au emotii azi

eu am avut ieri cred o contractie, mi s-a intarit toata burta, cu tot cu spate si m-a durut, am luat no-spa si am aterizat acasa in pat ... nu s-a repetat da m-a cam speriat
zi usoara turor!

18+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata gravidutzelor!!! Cam liniste azi de dim pe aici...unde sunteti ???
bafta mare celor care merg azi la eco
nerantula felicitari pentru bebe mare si sanatos
teomaria eu zic sa nu iti faci probleme pentru ca dr. ar fi zis daca ceva nu era in regula....d-ne ajuta sa fii bine in continuare
clau_geo nu vreau sa te contrazic dar pe DC la descrierea sarcinii pe saptamani ne explica ca luna a5a este intre sapt.19-22 si in luna a6a intram abia din sapt.23....sa nu te superi, am vrut doar sa te atentionez ca poate nu ai calculat bine.....adica pana la urma calculezi cum vrei dar eu ma iau dupa calculul acela pentru ca acela mi se potriveste

Andreea19+
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

am scris un post si nu stiu cum a reusit sa dispara ... fff ciudat
intreb si eu iar, sper sa nu apara si ala iar, ma rog, chiar am o nedumerire si as vrea un rapsuns, asa ca sper sa nu se supere nimeni daca o sa apara de 2 ori

deci, monicaaaa, ce marime sa iau overall-urile de la quelle?
as vrea sa iau cateva pt cam primele 3 luni

daca mai stiu si alte fete sa-mi raspunda, multumesc anticipat
va pup, zi frumoasa!

18+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza si de la mine.

Zambetmic, eu parca le-am luat cel mai mic numar. Sincer iti spun ca nici nu mai stiu.

Anca, iti vand un pont, in ce zona stai? LEgat de sacul de dormit este chiar foarte grosut, matlasat. Mie imi place muuuult de tot. Si prosopelul de baie este un bumbacel fin de tot, ma duc sa mai achizitionez unul sau doua. Eu v-am zis ca m-am dus direct la ei la magazin ca sunt fix in drumul meu spre casa. Si mi-am ales de acolo ce am vrut.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
21+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Andy nu vreau sa te contrazic, e posibil sa fie asa cum spui tu insa eu am mers pe calculul gasit pe un site de pe forumul nostru - cacul trimestre (vezi pag 1 sub rugaciune).
Daca e ca tine mai astept o saptamana

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

cat despre intepaturile resimtite de mine in vagin, nu stie nimeni nimic sa ma linisteasca si pe mine?
S-au mai linistit un pic de la no spa si scobutil dar inca le mai simt.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Monica, stau in .... Baia Mare si nu am magazin c h i c b e b e aici. De aceea te mai intreb una, alta - vreau sa comand de pe net. Pai am sa iau sacul de dormit, 2 prosopele de baie, cearceaful husa si o paturica din bumbacel imprimata cu ursuleti roz, sa fie in ton cu saculetul. Mie mi-e putin frica cu lateralele de patut, daca bebe se rasuceste si da cu capsorul de ele noaptea, nu se poate (Doamne fereste) sufoca? Cine-mi da un sfat, pls?

Clau_geo, din saptamana 23 se considera luna a 6-a. Nu fii suparici, ca nu mai e mult Nu stiu ce sa-ti spun cu intepaturile acelea, stai in pat, nu? Sa nu te obosesti.

O burtica mititica
22+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Uite despre ce vorbeam Andy
http://baby2see.com/pregnancylength.html

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

clau, am avut si eu intepaturi, cate odata chiar destul de dureroase, dar au trecut, atat timp cat mi-au iesit toate analizele si eco bine, nu le-am dat prea mare atentie ... am zis ca poate difuzeaza de prin alte parti


18+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

quote:
Originally posted by clau_geo

Aaaaa am si uitat azi schimb semnatura, gata am incheiat luna 5 :))

20+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita





buna clau
nu vreau sa te superi dar si eu am aceeasi parere ca si andy.
eu am inteles ca de la S21 abia intri in luna a 5-a
initial si eu calculam la fel si imi convenea, mi-au cam incurcat astia de pe net ploile dar se pare ca au dreptate
si eu tot dupa linkurile de pe prima pagina ma iau

23+


puiutz
pui

Mergi la inceput