Mamici norocoase de sept-oct 2008(50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Buna fetele din nou, scurt inainte de nani. Azi am inceput programul de 6 ore asa ca... bem

Am pus si poze (va rog ignorati fata super obosita)
http://good-times.webshots.com/album/563338439hsdzKV

nushule sa iti traiasca cuculetz

nerantula felicitari pt voinicel

anca cum esti cu contractiile?

felicic , ce burtica super ai, creste Vasilica

CD27 nu te speria, curaj ca va fi bine, te asteptam inapoi cu vestile bune si colul lung

khristin am vazut pe listuta un carucior albastru, super.Printesa ce zice?

ratonelu multa sanatate mamei tale


PArca mai vroiam sa zic ceva, neuron gravid





Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

buna seara burticute.
din pacate serviciul ma inebuneste si nu mai am timp de nimic. Azi ma intreba sefu daca nu imi da copilul vre-un dut sa ma trimita acasa. dar se pare ca nu inca.

Azi m-a intrebat pentru prima oara o colega daca nu cumva sunt gravida. In general umblu cu tricourile si bluzele dinainte si nu se vede burtica, mai degraba par grasunica, acum insa aveam o bluzita din aia gen de graviduta si parca paream mai gravida. Cand i-am zis ca da si ca mai am si 20 de saptamani a inlemnit. Cred ca zicea ca glumesc.
Tot azi am mai primit si un proiect in plus pe langa ce aveam de lucru asa azi am primit numai felicitari... care pentru bb, care pentru proiect.

Mai am de citit vre-o 2 capitole si revin daca mai am intrebari sau nelamuriri.


19+ inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Laureta, printesa mea a ghicit inca de la inceput, s-a pronuntat din prima ca va avea un "baby brother". A fost amuzant la eco, unde am luat-o si pe ea, si ne-a confirmat inca o data ca vom avea un baietel si tehniciana i-a dat dreptate . In rest, intreaba zilnic ce face fratiorul si are deja planuri cu el Am fost la cumparaturi cu ea, la raionul de nou nascuti si era teribil de extaziata, ma striga mereu....mommy mommy, come to see this, too Am vazut pozele tale din Grecia si nu-mi venea sa cred ce cald era acolo. Noua ne-a placut mult Grecia. Chiar voiam sa te intreb cate grade erau si in ce loc ati fost? Tu arati super insarcinata

Eu ieri cum va spuneam, am fost la masaj, ma duc cam la fiecare 2 saptamani, caci oricum nu platesc eu ci asigurarea, si am aflat ceva nou...daca depasesti DPN si vrei sa nasti natural, maseusa poate sa-ti atinga niste puncte sensibile si declansa nasterea, daca nu vrei sa fii indus cu chimicale. Plus ca m-am hotarat sa-l iau si pe bb la masaj dupa ce nasc.... se pare ca ajuta fantastic impotriva colicilor.

A propos de sindromul mortii subite, aici se vorbeste destul de mult ca nu numai sa nu ai perne si paturici cu care copilul se pate sufoca, dar niciodata copilul sa nu fie culcat pe burtica. Eu pe fiimea n-am invelit-o niciodata in patutul ei, dadeam doar caldura la temperatura dorita si-i puneam un body pe ea si a crescut destul de calita, fara receli si boli.

Bun venit noilor gravidute.

Cristina

le bébé

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neata burtici!!!
Imi cer scuze ca n-am mai intrat ieri,n-a mers netu' deloc...Va scriu repejor ceva si plec la gradinita, cand revin citesc sa vad ce-ati mai facut.
Am fost la control pe masa si am fost c-am suparici , mi-a scris dr. col mic permeabil la medius pe1/4 inf (nu-s ce-nseamna , da' mie nu mi-a placut chestia cu permeabil, c-am asociat-o cu col deschis, da' dr. nu parea ingrijorat deloc, chiar a zis ca-i bine).El a zis ca-i col normal de multipara(ca-s la a3a sarcina) si ca asa trebuie sa arate.Uitandu-ma in urma asa a scris de fiecare data col mic permeabil de multipara.Am intors netu pe dos sa gasesc ceva referitor la col de multipara , da' n-am gasit nimic si sotu' a zis sa stau linistita ca mi-ar fi zis daca-s probleme.Nu mi-a zis nimic de odihna multa sau stat la pat niciodata(cum stiu ca se mai cere in cazuri de col scurt).Da' poate-asa il am eu mic???La celelalte sarcini n-am masurat niciodata colul, asa ca n-as putea sa fac comparatie.Abia astept sa fac eco peste 2S sa-mi masoare colul si sa-mi zica cum se prezinta.

Pupici la toate gravidutzele...revin

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">20+ cu Ana(deocamdata)
uite cum crestemfilmulete si poze
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Neata burticute,

Multumim frumos Cecilia

Vroiam sa va intreb daca voi simtiti junghiuri si intepaturi in vagin? ca de vreo 2 zile eu am din cand in cand intepaturi jos si mi-e teama sa nu fie de la col, iar la control merg abia miercurea viitoare.

20+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Apropo CD27 ce ai facut ieri, ai sunat la dr.?

20+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Aaaaa am si uitat azi schimb semnatura, gata am incheiat luna 5 :))

20+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'Neata burtici! Hop si eu de dimineata, vesti nu prea am, toate sunt in regula - adica printesa e tot miscareata iar contractiile la locul lor

CD27, imi pare sincer rau ca ai probleme, sunt sigura ca tratamentul din spital te va ajuta. Iti tin pumnii sa fie totul bine, suntem alaturi de tine si te asteptam cu vesti bune

Monica, ce frumoase sunt lucrusoarele! Dar ce spuneai tu de burtica ta care nu creste???? E mai mare decat a mea si eu am deja aproape 23 de saptamani impliniteeeeee La saculetul acela de dormit m-am gandit ei eu, doar ca as alege modelul celalalt, cu ursuleti roz, scrie-mi te rog daca e destul de grosut pentru iarna. Si nu in ultimul rand, multumim pentru listuta!

Ratonelu, multa sanatate mamei tale! Incearca sa te menajezi putin, e greu, stiu. Sunt sigura ca bebe e bine, scrie-ne cand ai timp.

Eva

Joy21, foarte dragalas filmuletul cu Sofia, de abia astept sa merg si eu maine la eco.

Nerantula, felicitari pentru bebe Gruia sanatos si maricel

Veronicle, bine ai venit! Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si cuminte.

Cecilia, iti multumim pentru urari, sa-ti traiasca Cristian Matei

Laureta, foarte frumoase pozele! Inisa e o scumpica, ca de obicei. Esti o mamica foarte frumoasa si iti sta bine insarcinata.

Clau_geo, felicitari pentru noua semnatura

O burtica mititica
22+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

CD27 scuze acum am citit la cap anterior ca te internezi, imi pare tare rau dar stai linistita ca nu e asa rau, si eu am fost acum 2 saptamani pentru 3 zile internata si acum cred si sper ca e mai bine.
Iti tin pumnii sa fie bine.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Veronicle bine ai venit printre noi, sa fiti sanatosi amandoi.

Nerantula felicitari pt Gruia, sa fie sanatos si maricel pana la final.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput