Bucurii de sept-oct 2006 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna dimi fetelor!

Multumim pentru complimente!

Cristinuta, referitor la alaptat eu pot sa iti spun ca am regretat si regret ca nu i-am dat lui Rares formula atunci cand avea 1 luna; eu atunci nu prea aveam laptic, baiatul meu nu mai lua in greutate asa de mult, insa m-am ghidat dupa ce spunea pediatrul adica sa am rabdare ca lactatia o sa isi revina; si uite asa, incapatanandu-ma sa alaptez exclusiv am ajuns sa ramanem in urma cu greutatea. Este regretul vietii mele ca nu i-am bagat copilului formula inca de la primele semne de indoiala! In concluzie, eu zic ca important este ca fetita ta sa fie satula si multumita, indiferent cu ce laptic, al tau sau formula! Nu este un capat de tara daca nu poti alapta, tu ai facut tot posibilul! Pupici puilor tai!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Lexi, multumesc de sfaturi! uitasem de Piciul, cu toate ca am mai cumparat de la ei. e unul pe mihai bravu si unul in pantelimon. multam fain!

eu sunt dupa o zi foarte obositoare. ieri ne-a venit noul sifonier de la ikea si a trebuit sa-l demontam pe vechiul si sa-l instalam pe cel nou. de la 14.00 pana la 23.30, fara pauza, in continuu am muncit si eu si sotul meu. azi nopate spatele meu cerea indurare! pt ca toate hainutzele dariei si ale lui victoras erau imprastiate prin camera lor si noi instalam de zor acolo, dariutza a dormit la mama. doamne, greu e fara ea acasa. si azi dimineata am fost la cresa sa vb cu asist sefa, la medic sa-mi fac analize, iar acum sunt cu mancarea pe foc si cu hainele care cer indurare sa le pun la loc. nu stiu, oare se termina candva treaba asta?????????

ah, sa nu uit, azi la 16.30 avem intalnire cu Victoasul, la eco la Iosup. sper sa fie numai vesti bune.

eu nu stiu, ma tot plang ca n-am timp de nimic dar ma gandesc la Cristina care penduleaza intre Vladic si Dariutza si imi spun ca acum am timp berechet de odihna...

va pup



Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Itzy, am facut testul, am luat nota 6
Princess, ce poze frumoase am fazut! Si m-am amuzat copios la faza cu curatatul oului de Pasti!
Cristina, ma bucur ca te simti mai bine cu sanul! Cat despre control, eu zic sa nu te ingrijorezi, eu asa stiu, ca sunt obligati sa faca aceste controale de rutina, dar uneori nu le mai fac din neglijenta. Si mie mi-au spus in maternitate ca ma vor suna in prima luna sa vada cum ma descurc cu Maria si s-au omorat sunand.
Xandrutza, eu cred ca cu indemnizatia nu va fi nicio problema pentru ca tu vei lua banii pentru Narci pana in septembrie inclusiv iar pentru bebe mic vei incepe sa iei dupa ce termini perioada de concediu post-natal, deci vei lua probabil din octombrie.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Itzy, am facut si eu testul azinoapte, dar nu am apucat sa scriu ca eram rupta de somn. Am facut 8 din 11. Am muscat-o la intrebarea"cate luni au 28 zile", "arca lui Moise" si of course"cate site-uri au copiat testul".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

salut

am facut si eu testul trimis de itzy, am luat 7 din 11, am gresit la 3 "aia cu aia lui moise", "cate mere ai" si "cate site-uri au preluat acest test" nu mi-au placut comentariile de la final

Cristina, bafta la dr.cu Daria. Nu te ingrijora.

Roxana, bafta la eco, sunt sigura ca Victor e super bine. Asa e inainte de a naste, sau ai uitat ? Multa treaba, dupa care arest la domiciuliu, o sa ai timp sa te odihnesti un pic.

am mai pus niste poze cu florile de la Telega, din 2002 incoace, una si cu nuferi
http://good-times.webshots.com/photo/2203422240101868138paHXqg


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by lilina


am mai pus niste poze cu florile de la Telega, din 2002 incoace, una si cu nuferi
http://good-times.webshots.com/photo/2203422240101868138paHXqg





de ce dai, draga, cu ratia?
sau asta e cireasa de pe tort?

superbi trandafirii! si nuferii!!!
Felicitari socrului pentru munca prestata!


_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Anca, sper sa rezolvi problema cu cresa.
Roxana, bafta la echo! Mai, dar tu ai facut treaba la greu, tocmai acum cand ar trebui sa furi timp pentru odihna, ca dupa nastere cine stie ce te mai asteapta. Va avea cine sa te ajute macar o saptamana doua cu Daria, cand vei fi proaspata mamica?
Lexi, asa ma gandeam si eu, ca trec dintr-un concediu intr-altul, sa am continuitate, pentru indemnizatia aceea.
La testul ala am muscat-o si eu la intrebarea cu Moise si cate luni au 28 de zile, radeam dupa aia ce neatenta am putut sa fiu. La aia cu site-urile am nimerit.
Lilina, ma pun pe vazut poze, deja am identificat vreo doi trandafiri superbi!


Alexandrina 19+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Am sunat-o pe Alina Morostes, ca nu am mai avut rabdare... A luat sala!! Tinem pumnii sa ia si conducerea.
Lilina ai niste ochi superbi. Iti sta tare bine bruneta. Florile sunt superbe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alina M -

Roxana- sa vii cu vesti bune de la dr.!



Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Alina Morostes, bafta multa si felicitari pentru sala!

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput