Bucurii de sept-oct 2006 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Xandrutza, ar fi frumos daca s-ar naste cel de-al treilea copilas tot pe 21 septembrie.

Princess, am admirat pozicile cu Rares, mi se pare ca seamana cu tati mai mult, mi-au placut cele facute in aer liber. Am ce am eu cu natura.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mai, ce knock-out-uri v-ati luat de la Bucurii! Eu am scapat pana acum.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Buhuhuuuu la ceas de seara!

quote:
Originally posted by xandrutza_76
Lili, ti-au placut copii lui Ronnie? Cea mare eu zic ca seamana cu el. Iar cel mic era o scumpete cu piciorusele goale si blugii suflecati. Zi-mi te rog ce as putea lua pentru arsuri? Aseara mai aveam putin si chemam pompierii.


Niii nooooo niiii nooooo vin pompierii... ptr arsuri poti lua Dicarbocalm sau Gastroben sau Maalox.
Copiii lui Ronnie? Amandoi ii seamana bine, la ochi cel putin. Mi-au placut mult domnisoara Lilly (si-acum ma unflu-n pene ) si bebelushul Ronnie jr. Mai are o fetita, Taylor, de vreo 9 - 10 ani dintr-o legatura pasagera.

Crisnemes, bine ai revenit!

Alina M, bafta la maine!

Gety, apropo de card, vroiam sa te intreb...poate mi-a scapat mie ceva...cum de-a putut sa scoata individul banii de la bancomat, aveai PIN-ul scris pe card? Ca nu-nteleg

Alexutza, sarcina usoara! Lasa c-o sa se faca samburica mare, nici o grija. Si M era la inceput cu cateva zile mai mic. Eu as prefera, fara sa te superi, sa ai si-o mica sagetatoare in casa in loc de capricoarna, nu, Sandro?

Ce chestie cu cardurile astea clonate de la Banc Post...daca se intampla mai devreme adio buchet ptr Cristina si pufuletzarie...s-ar fi dus pe castravetii murati de la bulgari.

Nu stiu cine s-a mai tinut de dieta, dar eu raportez target atins pan' de Pasti. Am aceleasi kile ca-n liceu, dar ar mai merge vreo 3-4 jos ca sa fiu SGL.

Cristina, sper sa se rezolve cat mai repede problema la san. In mod normal Augmetinul ar trebui sa te ajute. Cate zile ai luat? In ce priveste alaptatul, eu zic ca nu-i nimic, asta e, atatia copii de pe lumea asta cresc cu lapte praf. Important e pana la urma sa fie sanatosi si sa creasca bine, indiferent care-i sursa de hrana.

Princess, mi-au placut pozele voastre in natura! De asemenea pe ale Mariei Diana printre narcise. Erati la bunici, nu, Gety?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Multumesc mult fetelor!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza

Alina M - bafta multa si te asteptam cu vesti

MamiLili - sunt in a 4a zi de antibiotic

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Cristina merci de , ce harnica esti tu cu 2 copii mici si ne mai faci si cafea.

Este cineva din Medias pe aici?

Nu stiu ce sa va spun, am vazut poze pe sarite, Maria de Gety, Rares de Princess, Itzy&Ana si Linina&Vladone, Mathias motorizat, Narcisa carliontata, foarte frumoase, am mai vazut cateva dar nu-mi amintesc

Limbutza e bine dar firele nu s-au topit, sunt acusi 3 saptamani, pare ca-l deranjeaza totusi, dr zice ca e normal, depinde de enzimele din corpul lui care le topesc, merci ca ne-ati intrebat.

Sandra merci de info despre tricicleta, am comandat-o deja, am de asteptat 30 zile.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mira - secretul "harniciei" mele e ca de obicei am dimineata o pauza de 30 minute cand dorm amandoi, adica fetita se trezeste pe la 5-5.30 si adoarme pe la 6.30, iar Vladic se trezeste la 7. Asa ca numa bine in jumatatea aia de ora fac si recuperez DC , mai nou si pompez.

Sunt mai bine cu sanul, roseata s-a mai diminuat, inca mai am portiune tare, darista, deja sunt mai optimista, vazand azi dimineata cum arata sanul.

Multumesc fetelor pt suport. Sunteti minunate, asa cum ati fost de fiecare data cand a avut nevoie una din noi de ajutor si sustinere! Sincera sa fiu e frustrant tare sa trebuiasca sa iei decizia de a-ti trece copilul pe formula, si cred ca orice mama care ia decizia asta are multe regrete si mustrari de constiinta ca n-a fost suficient de puternica sa reziste tentatiei. Eu una asa am simtit de fiecare data. Si daca inainte ziceam ca nu vreau bb2 din cauza ca a fost Vlad un plangacios, acuma, ca o am pe Dariutza cea cuminte, tot n-as mai vrea un bb3, din cauza sentimentului asta de esec cu alaptarea.

Sunt un pic ingrijorata ca m-au sunat de la maternitate sa-mi zica sa vin cu Daria la control, cu Vladut nu m-au chemat, asa ca deja imi fac griji ca nu mi-au spus ceva si ca poate e ceva in neregula, desi la telefon, cand am intrebat, au zis ca e doar un control de rutina. Nu stiu ce sa zic...stiu doar ca nu m-au chemat la un astfel de control cu Vladut.


Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Cristina, eu zic sa nu privesti faza cu alaptarea ca pe un esec, pur si simplu asa a fost sa fie, nu e vina nimanui. Am mai zis, Dariuta tot a luat ceva laptic de la tine, asa ca stai linistita. In plus copilul trebuia sa pape ceva, iar tu aveai mastita pe cap. Sunt multe femei care au asemenea probleme. Eu chiar nu privesc asta ca pe un esec, important e ca ai dus sarcina la termen, ca ai doi copii frumosi foc, ca Vladut isi dragaleste surioara, ca fetita e mai cumintica decat fratiorul, (poate isi va regla repede somnicul)... Sa continui?
Eu zic sa nu te ingrijorezi inca in legatura cu vizita la spital, poate s-au mai schimbat regulile in maternitate, cine stie...


Alexandrina 19+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by GETY

Xandrutza, ar fi frumos daca s-ar naste cel de-al treilea copilas tot pe 21 septembrie.




Asa creste Maria Diana





Cred ca e cam musai sa nasc pana pe 21 septembrie, inca nu m-am documentat in legatura cu indemnizatia si nu imi permit sa o pierd. Ma gandeam totusi ca poate ar trebui sa le ofer zile de nastere diferite, sa se bucure fiecare de a lui...

Alexandrina 19+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi!
Hai Alina!!! Multa bafta!!!
Lili, merci pentru informatie, de Dicarbocalm stiam, dar cateodata arsurile sunt prea puternice si pentru medicamentul asta.
Mira, ma bucur ca limbuta lui David e mai bine. Asteptam vesti bune in continuare.
Itzy, am facut testul! Sunt tare (de cap ). Sa stii ca m-am distrat copios.
Princess, am vazut pozele cu Rares, sunt foarte frumoase, voi sunteti foarte frumosi, si mie mi-au placut mult cele in aer liber.



Alexandrina 19+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput