Casnicute sexy (172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:



Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Mirela,crem Ole de la dr Oetcher,de vanilie,facuta numai cu smantana,sa iasa mai tapanoasa.

Monica,sa trimit niste smantana?
Pai daca esti toata ziua pe drumuri bunataturi cine mai face? Lasa internetul mobil si ia-ti o bucatarie mobila.

Cuscra...ce faci? De ce nu vorbesti cu noi?

Mihaela,multam de complimente.

Alina,sa stii ca n-am uitat ca esti datoare cu niste poze. [poza]

Georgi,te-a acoperit nea zugravu? De moloz......iar ti-a zburat gandul la prostii...ntz ntz ntz...

Leano,hai vino cu vesti bune.

Va pup pe toate,toate...


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu sunt acasa cu ruxi, iar e bolnavioara si nu am dus-o la gradi...tusea putin si la fel ca data trecuta cand a facut entero-viroza aia nenorocita a apucat-o iar durerea de burtika, respira greu cu toata burtika asa...a si vomat..nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai zic...cum le ia si de unde la ia ca doar a facut si inainte de a merge la gradi(deci nu pot da vina pe asta) am inceput sa ma gandesc daca nu-i vreun microb care cedeaza doar temporar si apare cand ti-e lumea mai draga...(poate o trebui tratat cu antibiotic)...nu stiu zau...dar parca nu trece saptamana ca iar are ceva, abia astept sa vad ce zice dr-ul...desi prevad acelasi tratament cu siropele de tuse+un fel de debridat si cu asta basta...trece in 2 zile si apare iar cine stie peste cat timp
iar m-am plans pe-aici...sa ma
pe toate

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Monica,de ce nu-i faci niste analize la pipi/caca? Poate intr-adevar are vreun nenorocit de microb...Pupici la bolnavioara mica.


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

saru' mana miha
toata nebunia asta apare pe un fond de tuse, muci(raceala) de-asta nu stiu ce sa zic...si ca un facut iar nu-i dr-ul la cabinet...cica ne suna asistenta in jumate de ora sa vada daca poate sa vina doar asa...sa ne consulte pe noi

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MIHA,mersi mult...da eu nu am crema din aia de la Ole,,ca le-am folosit pe toate la krem,...am insa niste creme de Dr.O de vanilie pt torturi...o fi buna aia daca o fac?...eu as fi vrut altceva...hmm,am sa mai caut...stiu ca facea bunica mea o crema super gustoasa,dar habar nu am rfeteta,bleaga de mine,nu am notat-o si..bunica nu o mai am...oi vedea eu...oricum mersi mult


MONICUTZA,uffffffffff...bolile astea...cred ca-i o infectie,ar trebui antibiotic...bafta sa ajungeti la doctor si sa fie totul bine!


Am avut si eu un virus fetelor,asa ceva nu am vazut in viata mea...m-a luat martui seara cu durere de cap,dar jumate de cap...si ameteli,imi amorteau degetele la mana stanga...m-am speriat de mama mama...apoi am aflat ca e un virus la urechea mijlocie localizat,si tine 24 de ore...nu exista tratament,am tot luat ceva de durere dar nu-si facea efectul nimic,groaznic a fost...am baut lichide si am incercat sa dorm,m-am trezit noaptea de durere si senzatie de voma,plus diaree...azi m-am sculat,deci dupa 24-30 de ore si nu am mai avut nimic...am ramas socata de asa ceva...Doamne multe tampenii apar in lumea asta dupa atat"evolutie"...asta e...acum sunt ok,sper sa nu ia nimeni din casa,ca mi-e groaza de cum ar face Robert.

ALINA,ei ce este,cum a fost la doctor?

Va pe toate si sanatate la bolnaviori!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

m-am intors, cu vesti buuune . suntem f bine, si bb si ma'sa. un picut mai mare decit virsta dupa UM, ne vedem peste o luna cu dr. a venit dr f tirziu, era nebunie de aglomeratie si nu a durat prea mult consultatia:( sper ca data viitoare sa fie mai darnic la vorba.
toate

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Mirela, imi pare rau ca si tu ai fost bolnavioara
Alinutza ma bucur ca sunteti bine...DOamne ajuta
dr-ul mi-a spus ce n-as fi vrut sa aud niciodata in viata mea imediat fara macar sa ajunga in sala de consult s-a cam speriat cand a vazut-o pe ruxi cum arata si cum respira
dupa parerea lui ruxi a facut o criza de astm(destul de puternica)si dupa parerea lui ce ziceam eu ca este un virus care se repete este doar o alta criza el a "intors" toate simptomele...pe fond de raceala(nas curgator, tuse, febra) se declanseaza criza de astm...din cauza ca nu mai poate respira klumea(stiti ce va ziceam ca ruxi cand respira angreneaza toata musculatura burticii ) agitatia asta ii da stari de voma si dureri de burta...asa ca dupa consultatia de la clinica si un spray pentru astm ne-a trimis direct la spital unde au pus-o pe ruxi la oxigen (ea era totusi cel mai fericit caz de la terapie intensiva) fiindca mai erau acolo cu perfuzii, transufzii si alte nebuneli...de unde plangeam si ma dadeam cu capul de pereti ca ce are copilul meu Dumnezeu m-a trezit din nou la realitate si mi-a aratat ca se poate mult mai rau i-au facut si radiografii la plamani si sinusuri asteptam sa mergem maine cu ele la dr sa vedem ce zice...
dupa prima sedintza de oxigen ruxi era alt om...o dusesem acolo aproape carpa si dupa 15 min de stat la masca cu oxigen incepuse sa mute mobilierul prin camera de terapie intensiva, sa zica ca-i este foame(asistenta spunea ca s-au irigat plamanii, ca s-au deschis...si de aceea se simte mult mai bine)
a spus ca este posibil ca clima de aici sa fie favorabila pentru astm si in europa sa nu mai aibe nimik...oricum a spus ca in 3 zile nu mai are nimik(nu mai avea ea nimik si fara tratament...dar nici nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla daca nu mai respira klumea) si sa urmarim cat de des apar aceste crize...daca se indesesc cred ca luam decizia sa venim acasa in ro...
acum suntem sub observatie si urmam un tratament(ni s-a mai spus ca nu este astm din acela pentru toata viatza ci o forma usoara de astm) dar totusi...cand am auzit asta va dati seama ca mi-a cazut cerul in cap
cam asta a fost astazi...Dumnezeu stie ce o sa fie maine
va pe toate si va doresc somn usor


monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MONICA,Doamne ce vesti urate...imi pare tare rau de puiuta,dar totusi poate e ceva trecator...eu zic sa faceti mai multe investigatii,sa vedeti mai multi doctori...ma gandesc ca de la raceli a ajuns sa faca inceputulul asta de asm...si ceea ce zice-au si doctorii,sa fie doar trecator..deci acum luati ceva antibiotic?...uffff,ce nasol...cred ca esti terminata... Ruxitei si sanatate multa la toti!!...maine sper sa aud vesti mai bune de la tine!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:



Monica, si sanatate Ruxitei, imi dau seama prin ce treci , Mihai are astm, asa s-a nascut , nici nu vreau sa-mi amintesc de perioadele alea urate, cand facea crize dese si severe. Dar el nu a facut niciodata febra. Sa fi atenta, sa nu se agraveze, poate intra usor in stop respirator. Din aceasta cauza am renuntat la servici, era sa-l pierd de cateva ori. Destul, nu vreau sa te mai intristez si eu .
Mirela, sanatate multa, tie si copiilor.
Alina, si sa fie asa tot timpul.

si

mhldvrc Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)

Mergi la inceput