Puiuti de Randunici 2008!! (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Ce bine Ursulet, al meu nu...
Intrebare: bebeii vostri dorm pe burtica? ca a mea numai asa doarme si noaptea de stresata ce sunt sa o las sa doarma pe burta, o iau cu mine in pat.

Ana cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia
Marutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Sar'mana Naty, deci nu-mi mai fac griji, ei ii trece daca o invelesc cu o paturica,
Ai vazut Ursule , cum zicea si Naty, se intoarce el la puii lui, si repede vad ,

_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)__
Alexandra(17.04.2008)

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia99 spune:

Si noi sughitam iar uneori nu ne trece nici cu lamaie dar il las sa se enerveze si incepand sa planga si se opreste din sughit

mamica de Bogdan Alexandru 2 luni

www.flickr.com/photos/64733768@N00/" target="_blank"> poze bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Ursulet suntem bine, da' eu nu reusesc sa mai scriu...decat f rar ca acum...

Ana cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia
Marutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

:)) Adriuta, nu imi trebuie pt motan zgarda, incercam doar sa ma gandesc la o rezolvare la problema ta, ca parca tu ziceai ca il supara pe bb latratul cainilor vecini.
Motanu s-a resemnat vaz; ca sa nu il dam afara, se culca ghem pe holul de la intrare langa pantofi si nu mai comenteaza nimic. Si toarce fericit daca din cand in cand ne oprim sa il alintam.
Dar e de tinut minte solutia de care zici tu!
Si LMA de 2 luni! Tropaim si noi repede sa va ajungem din urma...
pup cei 3 frumosi

Valentina, eu nu ma ingrijorez daca delfinasul doarme 5 ore ziua, ca oricum doarme noaptea, cu mici exceptii cand il supara colicii.

Hai Deea, Curaj mami! Sa ai nastere usoara!

adrianadana, Cenia si LyMaria, bine ati venit la noi!

Stela, ma bucur ca esti mai bine!

Gherman_in normal ca imi amintesc de tine! Sa dea Domnul sa fie Printesa voastra o luptatoare si sa iasa victorioasa din aceasta incercare. Curaj, mami!

Mihuta, felicitari pt fotomodel :)

De-ati vedea cum face Sash daca il doare burta mai tare in timpul suptului! Imi da cu sfarcu de toti peretii! Il tine strans si smuceste capul dintr-o parte in alta... Bine ca sunt tare in sfarcuri. -deocamdata!

Raportez ca azi mi-a facut bb pipi in gura!! m-am itors sa pun pampersul folosit deoparte si nu remarcasem ca traditionala bolta de pipi era deja prezenta, asa ca at cand m-am reintors cu fatza spre bebe (eu cantand), mi-am luat portia!

Varuna, sasha uraste asa mult sa stea pe burta, ca daca il pun, aproape se ridica in 4 labe. Ce de calorii arde daca vreau sa stea pe burta...

hai ca ma duc la culcare
va pup!


sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Trece sugitul si cu...suptul (asta daca apare inaintea mesei)
Claudia, multzumesc de intrebare...e cam nervoasa, doar in parc a fost f bine dispusa si la masaj; asta si pt ca e constipata, cred. Cand ii e foame face ca toate alea, papa bine si...astept livrarea laptelui nemtesc, pana atunci tot pe dieteticul HN25 stam. Maine o cantaresc.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Sovi iedu' meu nu doarme decat pe burta...si am citit ca nu e bine deloc, de-aia stau de paza ziua si noaptea eu ma prefac ca dorm, cu ea in brate in pat la noi .

Ana cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia
Marutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ana,si al meu doarme pe burtica..si eu nu sunt deloc stresata acum,ca e mai mare...dar cand avea vreo luna eram putintel,noroc cu sotul care e un optimist din fire si de fapt,el l-a tot pus pe Barosanel pe burtica!
Naty,multumim de capitol-dar uita-te putin la prima pagina ca iar e gresala la mine...apare poza lui David al Ioanei si ea nu apare deloc cu nasterea...tot pe tine te "bat" la cap-iertare!
Cuscra,vai prin ce ai putut trece...multa sanatate si...ce face noruta mea scumpa?
Zoze, sa treaca de tot supararea
Chiar,ce vaccin e mai bun:Pentaxin sau Infarix?(asa se numeste?ca nu am retinut)Naty,Iulia de care a facut?
Tatiana,imi pare rau de tot ce ti s-a intamplat...ia ,uite avem si o Martisoara,tocmai bine,intre 2 baieti-Martisori
Ali,al meu nu sughite dupa masa,ci dupa ce regurgiteaza,dar spre marea mea fericire,nu mereu!

Sa vedeti ce "bomba" am primit de la sot...a venit acasa sa-mi zica ca vinde Passatul lui si o sa isi ia un Suzuki Vitara ,jeep....eu rau de tot,asa deodata...a ,si a gasit si cumparator la Passat si maine il da,iar seara ia jeep-ul...David e super incantat,randunoiul la fel...eu sunt mai pesimista...asta ne lipsea acum...Jeep!zau,asa...si imi placea mult de tot Passatul...dar,deja totul e randuit si eu doar am aflat...nu a mai facut asa ceva pana acum,sa nu ma intrebe...in fine,cred ca stia reactia si raspunsul meu si atunci a actionat singur!mi-a tot aratat poze dar nu sunt deloc fericita!!!m-oi impaca eu cu ideea...

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Simo merci, si de masina nu te supara, noi avem un Nissan Patrol si crede-ma ca am avut cele mai frumoase vacante la munte cu el.

Ana cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia
Marutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Azi l-am cantarit pe bebe,are 4.100 dupa cantarul asta. Eu zic ca e bine, de la 3.750 la nastere. Timp ioc... sani zdrentuiti... oboseala... Insa trec... ´maine poate prima plimbare...azi prima baie...

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)
http://community.webshots.com/user/nicoletaliche78

Mergi la inceput