Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Laura Ioana, Thea chiar arata foarte bine. si Daria s-a nascut cu 3250 si la 3 luni abia are 5500, dar arata bine, este vesela si activa.
Honey, asa e, cresc copii, cresc. Doar ca eu ma bucur ca nu va mai fi la fel de depndenta de mine, ca m-a secat pana acum. nu am mai dormit mai mult de 3 ore legate de cand eram gravi..
Alina un sfat de vreo 200 ron ar fi Avent manuala. eu am primii pasi manuala si chicco tip seringa, sunt asa si asa amandoua, dar am avut ocazia sa folosesc si aventul si mi-a placut mult.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Lala D, vom merge la hotel Kaliakra Superior. Am gasit numai referinte bune si sper sa fie ok. Noi avem emotii mari pentru Ana, in special la drum... Dar sper sa fie ok si sa revenim acasa sanatosi si incantati de cum ne-am petrecut vacanta.

Ellenuta, si Ana este maraita de cateva zile. Dar la noi explicatia este iesitul dintisorilor. Inca nu au spart gingia insa doctorita ne-a spus ca se va intampla in curand. Probabil ca si la voi cresc dintisori si de aceea este bebica mai maraita putin.

Shosetica si Pipetzica, si noi fetele si multumim pentru urari!!

Mitsule, prin ce emotii ai trecut!!! Doamne ajuta ca s-a terminat cu bine. Dar ce trebuie sa fi fost in sufletul tau....



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

uff mai mitsu, ce sperietura trebuie sa fi tras. astazi cred ca e ziua pataniilor, numa' ca ale mele sunt haioase mai mult decat serioase ca a ta . in timp ce ii dadeam lui matei sa pape suna telefonul .ma ridic sa il iau si ii sare piticului tzitzi din gura.tipete urlete ca lui ii e foame.raspund ,nu am inteles cine e , nu am vazut nici numarul de telefon si da-i si converseaza irino cu respectivul la telefon .ce faci ,b ine , multumesc, ii e foame? de ce plange? eu ii spun omului ca ii e foame si e si nedormit si ma apuc sa ii povestesc cumm i-a sarit tzitzi din gura si de aia plange, dar fara sa intreb cu cine vorbesc. si dupa ce ii spun eu cu lux de amanunte ,imi zice tipul ,dar sa stiti ca eu am gresit sigur numarul pentru ca la cine vroiam sa sun nu are copil:-)))buna ziua si-un praz verde:-))))si uite asa patii eu astazi

Irina de Matei

PRIMUL PASTE
ALBUM ZUZE
ATAT SUNT DE MARE
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ereena, ce tare ai fost!!! Dar si cel care a sunat...jos palaria! :))))



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Simonette, LA MULTI ANI , multa sanatate si numai bucurii.

Profit ca sunt la socrii, ultima zi, si am intrat cateva minute sa-mi verific e-mail-ul.
Sper ca toata lumea e bine. Noi suntem f. bine si fericiti. Va pupam.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Ereenapuiule ce'am ras. Si la faza cu telefoul si la aia cu doctorul. Stiu ca aia nu era de ras...dar i'ai zis'o dementei aleia. Parca uteai sta de drag la doc in cabinet. Ce rautacioasa.

Fetelor mi'am luat o geanta azi...de m'am indragostit de ea. Caut pe net poe cu ea sa v'o arat, daca nu gasesc, o pozez maine. Ca tre' s aimpartasesc si cu voi bucuria ei...doar sunteti ale mele.

Mishul urata sperietura. Bine ca nu a fost mai rau.

Ellenutzule soacrele tot soacre sunt.... Io cred ca nu vrea sa te supere...face din inconstientza. Si a mea e cu sfaturile...si io cu "da...da...am inteles" ca altfel unde ajung??

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Irlandeza sa'ti priasca vacantza[/red]

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by Shose

Irlandeza sa'ti priasca vacantza[/red]




Ne prieste, ca demult n-am mai avut asa lunga vacanta.
V-am pupat, ne culcam ca dimineata la 4 o luam spre Baia Mare.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Ereena, ce intamplari ...he he. Scuze dar am ras cu pofta.
Mitusle... Doamne..cred ca faceam atac de cord, daca mi se intampla sa fiu in cladire in momentul acela.
Irinouka, pupici dulci si de la noi.
Eliza... abia astpt sa ne spui si noua cum ati calatorit,avand in vedere ca sunteti dor cu doua zile mai mari ca noi.Until then.... zbor placut si linistit.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ereena, nuuuuu! Nu mai fi suparata! Ca tanti aia voia sa spuna doar ca te-ai intins prea mult la vorba, asa e lumea, cand e vorba de odrasla proprie... Stiu si eu cum e, cand am ajuns la Gr. Alexandrescu cu bebitzu', ca ii injuram pe toti cu copiii lor cu tot, ca stateam dupa fundurile lor, as fi vrut sa se dea la o parte... Ca al meu era cel mai important! Abia cand am ajuns acasa si am constientizat ca baiatu' n-are nimic grav, mi-a parut rau, ca al meu avea o otita in urechea medie si il durea... in coada , pe cand acolo erau si copilasi care ardeau de febra si urlau de durere... Da', na...

Irinouka, si noi ne plangem, asa ne descarcam... Ai vazut ca aici se vorbeste de orice, si de certuri cu familia, si de frustrari legate de inceperea serviciului/ facultatii, si de interviuri Dar problemele clopoteilor primeaza! Si suntem "la datorie" 24 din 24, sa ascultam si sa ne dam cu parerea unde stim, sa incurajam si sa consolam! Pupam si sa stii ca nu trebuie sa ne citesti si sa te uiti la poze, sa iti dai cu parerea si sa admiri, putem sa fim alaturi de tine si "la greu", nu numai la bine, si stim ca nu iti mai arde de alte alea si acum e cam greu sa te amuzi, asa ca da-i drumul, descarca-te, ai incredere in noi ca-ti va fi mai bine! Mie imi pare rau ca trebuie sa citesc vesti triste, dar daca ajuta o fac cu placere si daca pot oferi un crampei de alinare mi se umple inima de fericire! Hai, spune ce te doare si nu te gandi ca ne plictisesti!

miri, uf, mi s-a rupt inima in doua cand am citit de bietul Bruno, ca se cere in brate... Voi il mai rasfatati? Stiu ca tie iti e greu sa il iei pe sus, din cauza de ceza', da' tati se mai joaca cu el? Am vazut ca il tot faci sa relationeze cu mezinul familiei, dar... E de ajuns? Adica, na... Imi cer scuze daca ma bag aiurea, nu stiu cum se petrec lucrurile acolo, dar el e cam mic sa inteleaga... Si stiu ca e tare greu cu 2 copii, eu am unul si cateodata simt ca toate merg anapoda, adica imi ocupa TOT timpul, scoala e in deriva, lookul meu la fel... Numai sufletul se mai hraneste... Daca as mai avea un copil... Sigur n-as face fata... Unul s-ar simti neglijat... Of, sunt sigura ca ai incercat sa il faci sa nu fie gelos si ca i-ai acordat toata atentia pe care nu o absoarbe Sacha, dar... Nu pot sa nu simpatizez cu micutul, eu fiind "fetita" mai mare... E un an si un pic diferenta intre mine si sora mea, si nu imi mai aduc aminte nimic de la inceputurile relatiei dintre noi doua, dar mi s-a povestit ca am incercat sa ii fac diverse chestii (printre care s-o fac sa dispara... sub o perna ) pentru ca nu mai simteam aceeasi afectiune. Sunt sigura ca ti-am spus lucruri pe care le stii, dar tu esti destul de dura si poate o sa treci mai departe, o sa gandesti ca o sa ii treaca, dar nu as vrea sa se intample asta, ca ... L-am vazut ca e un copil deosebit, care se joaca si rade mult... Si are o varsta prea mica pentru complexe si frustrari... Iarta-ma daca am exagerat si am spus lucruri neadevarate, adica necunoscand problema... Ca la urma urmei nu stiu eu cat te ocupi de fiecare in parte, ce face tati, poate voi nu gresiti cu nimic...

alina023, bine ai revenit! Si LA MULTE LUNITE SI MULTI ANISORI GARGARITSEI TALE PRETIOASE!!!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse cu iubirea lui mami

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">NOU!!!

Mergi la inceput