Fulguleti de nov-dec-06 (172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:


am vrut sa intru ieri sa va pove ce bucurie mi s-a intamplat...,dar aveam o stare f naspa...,cred ca de la atata odihna mi se trage...,Claudiu cica-s hormonii de sarcina...eu zic ca-i el...

asadar...,ieri seara a fost a doua noapte in care am dormit duse fara nici o trezire...,pe langa asta la pranz a adormit ca un om mare in pat cu mine,pt ca scumpul nostru carucior isi facea somnul in masina...,nu-mi venea sa cred ca copil meu a adormit fara tz,fara leganat,fara gadilat...,de acum mergem pe metoda asta...

in schimb aseara am avut o noapte ca pe vremuri...,groaznica,banuiesc un canin...,dar nu sant sigura...,ca saracii canini i-am mai banuit de cateva ori si am gresit...

am vizionat,studiat si salivat toate pozele...,minunateeeee
Donia,
superbi copii,superba casa,superba cascada...ai facut niste poze pe gustul meu...,cele cu flori in decor si ccea cu pescarusul si curcubeul sant de nota 10,am furat idei
Asiza,
Denis este tare scump,tu ai slabit si-ti sade mumos,locurile alea sant mortale...,gradina zoo este super...,marfa ca te lasa sa atingi unele animale...
Deea,
poza cu voi doi este superrrrrr,este un frumos,are cu cine semana
Flore,
nu stiu daca pozele au fost facute cat ati stat plecati,dar mie mi-au dat lacrimile cand le-am vizionat...,sa n-o mai lasi pe Ale singura...zana cu coronita pe cap este superbaaaa
Adeju,
cam asa proceda si mama cu morcovii cruzi ,obligat/fortat trebuia sa-l mananc...,concluzia?,ii urascccccccc,in mancare mananc,dar crud sau suc n-am sa pot sa beau ever...,mare grija...
Iulia
asa tare m-am intristat cand povesteai de cresa...,nu-mi pot imagina ce-i in sufletul tau...,sper din suflet sa se acomodeze printesa si sa fie bine...,santam alaturi de voi




Mamica stralucitoare
14+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Dandusa, multumim ca te gandesti la noi. E greu, dar .. asa trebuie sa fie probabil. Mai greu a fost azi ca am lasat-o plangand. Am sunat mai tarziu si era bine. Abia astept sa ma duc s-o iau acasa.
Donia, spor la invatat si bafta la test.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
ingrijorata....f ingrijorata. ieri fara febra, azi dimineata cu 39. am inceput sa ii dau augumentin, pt ca are 6 zile de cand e cu febra si nu trece. tineti pumnii sa se faca si puiul meu bine!
revin sa mai raspuns pe ici pe colo si sa pun si niste poze

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Laura13

salutari mamici!
ingrijorata....f ingrijorata. ieri fara febra, azi dimineata cu 39. am inceput sa ii dau augumentin, pt ca are 6 zile de cand e cu febra si nu trece. tineti pumnii sa se faca si puiul meu bine!
revin sa mai raspuns pe ici pe colo si sa pun si niste poze

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel
Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006




ti-a recomandat medicul antibiotic??? e posibil sa faca si el un pui de viroza de-asta gen varsat de vant, pojarel, ca vad ca se poarta la greu :) iti aduc aminte ca si eric ne-a tinut in febra o saptamana (de duminica pana duminica urmatoare, deci mai mult de 6 zile), si pt ca nu au aparut si alte semne care sa indice ca ar putea fi altceva (decat acest tip de viroza, care s-a dovedit ulterior ca si era), nu ni s-au recomandat decat antitermice.. jongalt cu panadol, nurofen, paracetamol supozitor si novocalmin daca urca spre 40... va doresc sanatate multa!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dandusa, io inteleg ce zici tu acolo, dar, repet, eu nu l-am fortat decat sa guste! e o mica-mare diferenta.. pt ca nu pot admite un "nu vreau/nu-mi place" daca nici macar nu gusti... iar eric asta nu vroia, sa traga si el o dusca sa vada ce-i acolo :)) dupa ce-a vazut ca-i bun, trebuia eventual sa-l fortez sa-i iau bibele din bot :))) normal ca daca nu i-ar fi placut, l-as fi lasat in pace, si cu asta basta :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Sa va spun si voua, ca imi vine sa rad de una singura.....uite ce fac eu la serviciu.
Am coborat in fata cladirii in care lucrez sa platesc curierului care mi-a adus niste pantofi ce ii comandasem Oanei. Si vad niste paparazzi cu niste obiective cat casa, mai sa ma sperii, ca vedeta nu ma stiu. Cand ma uit mai bine o vad pe fosta dna Mutu, Alexandra, care se chinuia sa ia legatura cu cineva la telefon "pronto, pronto" si aparatele foto "tac, tac, tac...." Asa ca, desi poze cu mine nu am pus, o sa ma vedeti in cine stie ce foaie volanta de ziar de scandal...glumesc, eu m-am chinuit sa ies din cadre, nu de alta dar tocmai incheiam o tranzactie in fata cladirii serviciului cu un domn care arata destul de ciudat, fiind imbracat ca un curier.
Alexandra fosta Mutu e miniona si ffff tanara si frumoasa si ffff slaaaaaba, cred ca are 35 kg, pe unde o fi facut copilul ala...

Laura poate e un inceput de boala din asta eruptiva, care are ca si prime simptome febra prelungita si foarte mare. O fi vreo epidemie, mai zicea cineva de bubite aparute dupa febra. In acest caz antibioticul nu e necesar. O palpare a ganglionilor din spatele urechilor ar trebui sa ajute dr sa dea un diagnostic corect, sau la o recoltare de 2 bobite sange din deget, se pot vedea valorile leucocitelor, care iarasi conduc la un diagnostic. Sper sa fiti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by a_deju

quote:
Originally posted by Laura13

salutari mamici!
ingrijorata....f ingrijorata. ieri fara febra, azi dimineata cu 39. am inceput sa ii dau augumentin, pt ca are 6 zile de cand e cu febra si nu trece. tineti pumnii sa se faca si puiul meu bine!
revin sa mai raspuns pe ici pe colo si sa pun si niste poze

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel
Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006




ti-a recomandat medicul antibiotic??? e posibil sa faca si el un pui de viroza de-asta gen varsat de vant, pojarel, ca vad ca se poarta la greu :) iti aduc aminte ca si eric ne-a tinut in febra o saptamana (de duminica pana duminica urmatoare, deci mai mult de 6 zile), si pt ca nu au aparut si alte semne care sa indice ca ar putea fi altceva (decat acest tip de viroza, care s-a dovedit ulterior ca si era), nu ni s-au recomandat decat antitermice.. jongalt cu panadol, nurofen, paracetamol supozitor si novocalmin daca urca spre 40... va doresc sanatate multa!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx




simptome: febra (3 zile 39, apoi 2 zile fara febra, apoi azi 38.9), nu mananca nimic (doar lapte ocazional), buba spune ca e la gat, ragusit (f tare), mucii pana in barba, tuseste. dc de familie (pediatra e in concediu, din nefericire) a pus diagnostic de rosu in gat si laringita. tratament augumentin 2,5 ml de 2 ori pe zi. am vazut si la onesti o pediatra si aceea ne-a dat antibiotic, dar eu nu am vrut sa ii dau.
a adormit la 2 dupa 20 de min de plans, f tare, nu stiu de ce, ce vroia, ce nu ii convenea, s-a traezit dupa 20 de min, alte 20 de min de plans, acum a acceptat un bibe mic cu lapte (pe cel mare il refuza din start) si sper sa mai adoarma.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

daca va era dor, poze de cand era copilul bine, vesel, sanatos

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Fetele, la plecarea de la cresa a facut iar rondul pe la birouri ca si ieri, a dat pupici la toata lumea si cu greu am reusit sa o scot afara. Dimineata le-am zis sa nu-i dea desert si azi a fost ok. A fost mai bine decat ieri. Daca i-ar face ceva doamnele, nu cred ca ar rade la ele cum radea azi la plecare. S-a bucurat sa ma vada, dar nu asa ca ieri.
Am crezut ca n-au vrut sa-mi spuna ca n-a mancat cand am vazut-o cum baga in ea ciorbita,acasa, dar dupa cateva linguri n-a mai vrut
si i-am dat kiwi si la somn. Cred ca a vrut ciorba, ca ii place ei ca e acruta, dar n-a mancat decat putin si n-am insistat, daca ea a zis "data"(gata in traducere libera) si a impins castronul.
Mi-a zis ingrijitoarea ca merg in cerc ca piticii cu mainile la spate si de aia mergea ea asa aseara si pe varfuri si altele.....de acolo i se trage.
Insa tresare in somn si se trezeste speriata si plange. E un stres destul de mare pentru ea. Asa mi-au explicat la cresa.
A mai trecut o zi la cresa.


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Laura, mai mult decat te-a sfatuit dianav nu cred ca iti pot spune. Iti pot spune doar ca eu intr-o astfel de situatie am luat domnisoara si m-am oprit la spitalul de boli infectioase, ca la Sf. Maria nu te primeste cu boala eruptiva. Dar poate nu e. Eu zic sa mergi macar la Policlinica Sf.Maria, e chiar langa spital si sa il vada acolo un pediatru daca al vostru e in concediu. Eu merg pe principiul ca mai bine ma trimite doctorul acasa ca-s nebuna ca n-are copilul nimic, doar mi se pare mie decat sa patesc vreo belea din care sa ies mult mai greu. Nu pot decat sa-i doresc lui Dani multa sanatate si tie multa rabdare si "un cap limpede"
Capul sus.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput