Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele
Felicitam si noi bebelusii sarbatoriti azi si ii pupam cu mamici cu tot.
Multumim ptr aprecierile din capitolul trecut
Noi ieri am facut vaccinul de 6 luni si a fost totul bine,iar dr mi-a zis sa ii bag o masa de branzica cu cereale la 6 ca poate asa nu se mai trezeste noaptea sa manance.Voi ce spuneti?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Neata doamnelor

Sper ca ati petrecut bine de sarbatori si ca ati fost plimbareti ca noi . Am fost la bunici si apoi la munte la Rucar, dar n-am stat locului. Am ajuns si la Plaiul Foii si la pestera Dambovicioara...
Andrei seamana cu mami si cu tati: e un mare calator... i-a placut taaare mult - in masina a dormit aproape non stop si in locurile unde ajungeam era super curios sa vada tot, sa auda tot...
Si - bineinteles - a mancat mult mai bine la munte, la aer curat.
Pacat ca ne-am intors in Bucuresti ufff...

Cu papa suntem pe exclusiv de la mami pentru ca Andrei nu suporta laptele praf (am incercat si Nan si Milumil - in spersanta ca va manca mai mult...) - si am incercat si gustul marului pentru ca i-am smuls lui mami o felie de mar din mana si am morfolit-o bine....
Vai si ce bun a fost....se batea cu mine pe restul de mar

Dar mai avem de asteptat vreo luna si ceva

Incerc sa pun poze si revin

lui BB ca a intrebat de noi si Lalei ca v-a povestit unde suntem.



Anka si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

BB intrebai ce crema solara sa-i cumperi Iasminei, nu?

Noi avem de la Uriage cu apa termala si factor de protectie 50.


Anka si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

CRISTINA, mama, papa mai rau ca a mea; dar paseaza-imai multe legume, nu doar morcov si mai dilueaza si cu putin laptic, poate asa il mai pacalesti. si Alessia mea papa mai mult seara, uite program:
- ora 6.45 - 120 lapte+ cereale
- 10 - 50-60 piure mar/para+banane+cereale+-branzica, poate si putin lapte 50-70
- 13 - 120-130 piure legume/spanac/stevie+- carne, branza,poate si putin lapte 50-70

- 17.30-18 - 150-170 lapte
- 21.30 - 180-200 lapte + cereale

ENI, sunt si eu aici, dar ma pregatesc de piureul de fructe!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Si FELICITARI tuturor bebelusilor care au mai adaugat o lunita in aceasta perioada. Mai ales celor care au facut 6 luni !!!!




ps. Ne-a pastrat careva tort ?

Anka si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Neata fetele

Noi ieri am facut vaccinul de 6 luni si a fost totul bine,iar dr mi-a zis sa ii bag o masa de branzica cu cereale la 6 ca poate asa nu se mai trezeste noaptea sa manance.Voi ce spuneti?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



bravo ca a fost bine cu vaccinul! ce vaccin ati facut?

branzica e ok la ora 6, dar nu e prea groasa si cu cereale, si sa nu se inece; poti sa o pui in iaurt, mie asa mni-a zis o dr;

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca dau eu tort
Ellis ce pui la piure?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Anca, pun morcov, pastarnac, cartof, telina, dovlecel +/- lapte, stevie, spanac, carnita si branzica; si ulei de masline

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

SufletDIngerExplicatia e foarte simpla. Mananca mult noaptea din cauza ca peste zi nu acumuleaza cat ii este necesar si atunci i se face foame. Nu stiu ce sa spun dar eu as incerca sa ii scot o masa de lapte poate aia de la 10 - 11 si sa-i dau atunci pireul de fructe si apoi la 13 sa-i dau pireul de legume, poate fiindu-i foame v-a manca mai bine. Merita sa incerci.
Cu plansul eu aici sunt mai dura un pic. Orice copil la inceput vrea sa se impuna el, si o face prin plans, ce trebuie e sa ai rabdare si sa incerci sa ii distragi atentia de la plans. Eu cand Cezar era mic stateam cu el in brate si cate o jumatate de ora si el plangea, pe vremea aceea nu-i placeau jucariile si stiam ca trebuie sa aman masa cu jumatate de ora si ma tine-am tare pe pozitie. Dupa 2 mofturi din acestea nu mai plangea. Poate reusesti si tu.

Si eu sunt un pic suparata ca Cezar nu se rostogoleste sau sa se tareasca, dar de fiecare data ma gandesc ca o v-a face si el cand ii e timpul. Are curutul cam greu, nu se poate invarti, ca fara pampers mai de d-am pe laturi.

Eu azi incerc prunele uscate pt constipatie. O sa le amestec cu o para, sper sa mearga.

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares
Poze Cezar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Maria se ineaca f rar cu mancare si deja i le dau mai mari ,nu i le mai pasez.
Eu ieri i-am dat ficatei de pui cu branzica si i-au placut mult de tot,ca dr mi-a zis sa ii dau o zi carne,una ou si una ficatei ....
Am facut Infanrix Hexa

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput