Mamici ce asteapta al doilea copil (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

oprescuflore, am reusit sa vad fotografiile intr-un final......tare frumoase fete ai cred ca esti o mamica tare mandra, de tatic nu mai zic nimic, precis e si el foarte mandru cu 3 fete in casa.

Ada 27+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

hai ca eu am libarnita rau de tot pacat ca merge forumul tare greu nu stiu la voi dar la mine merge greu
- a venit soacra mea si l-a luat pe Andrei la ea cateva ore ... super am ramas doar eu cu Maria acasa , cand stapanul nu este acasa ce crede-ti ca facem : sedinta foto am imbracat-o e Maria in doua tinute si priviti ce a iesit aici
oprescufloare foarte frumoase pozele , moooammma ce grasuta este bebelusa sa fie sanatoasa si iubita
- Ada_s saru`mana


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

dany ce sa mai zic de papusica numai pot de dragul ei este asa de scumpa,credca nici nu puteai tine aparatul in mana ,ca iti venea sa o pupi continuuuu nu?mult din partea mea de scumpete ce eeeeeeeee
ada sunt mandra de ele dar mi-as fii dorit asa tare un baietel
,si nu iti mai spun sotul ela vrut de prima data baiat si na ca si a doua a iesit tot fata,poate a treia oara avem mai mult noroc
toate fetele

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum de Madalina (04.03.2008)http://www.dropshots.com/florance82#date/2008-05-05/17:33:39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Ei, mamici norocoase de fetitze Dany, Flore, ce papusele aveti!
Abia astept sa am si eu una

Am vazut-o si ieri la echo si m-a topit da' stiu ca tb rabdare sa mai creasca la caldurica

Sanziana multumim de compliment, sa stii ca pe mine ma mai ia greata si acuma uneori - nu rau, da' tot mai vine.... da' trece si dupa ramane nostalgia cum ii simteam in burtica, uitam greturile

Iulia

Oana 34+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrajitoarea spune:

buna burtici.nu prea pot sa scriu multe,sunt la parinti si ma ajuta mult cu andrei dar tot ne invartim unul dupa celelalt si toti dupa andrei si nu reusesc nici sa deschid calculatorul.lui andrei se chinuie sa ii iasa caninii si e ffff marait si nervos.a avu si probleme cu burtica ca i-am dat naty -roluri cu crema de vanilie si nu i-au priit deloc.ost la dentist sa imi mai scot o masea si sa imi repar cateva ca sa nu raman de tot fara.poimaine ma duc la eco de 16 sapt sa vad ce mai e pe acolo si poate vad sexul lui bebe2.am emotii pt ca la mine nu s-au lipit bine membranele si am si un chist in uter sa vadem ce mai face.in rest e tare bine la mama acasa cu tot ajutorul lor de batranei-tata o sa faca 80 de ani ,mama 70 dar ma ajuta cu toate puterile.dar ma intorc in bucuresti la chinul meu de toate zilele ,vreau sa nasc acolo-acolo e dr cu care am nascut mai intai.si astept si rezultatul de la bitest de la medlife ,sa il ridice sotul ca la telefon nu mi-l spune.va pup pe toate si mai scriu cand pot.

diana mami de andrei(19.10.2006)si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

am revenit si eu , tocmai cand aveam limbarnita mare a sosit sotul meu acasa si ne-a invitat pe noi fetele adica eu si Maria la o plimbare in aer liber si noi dragute l-am acceptat si asa ca am plecat afara , am facut niste cumparaturi si am mers si in parc cu mandra noastra care tipa cat o tinea gura de fericire
- oprescufloare saru`mana pentru complimente esti o draguta sa stii ca am pupacit-o azi pe Maria de numa numa , sa va ajute Dumnezeu sa va daruiasca un baietel data viitoare
- Oana Rusu ce sentiment placut ai avut cand ai vazut-o la eco sa fii sanatoasa si sa ai parte de o sarcina usoara si bebe sanatos
- eu am facut in seara asta 2 budinci ; 1 de cicolata si 1 de vanilie , sper ca nu va fac pofta
- va pup si va doresc o seara placuta alaturi de familie si bebei


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna dimineata fetele cochetele , va invit la o cafeluta si un biscuite virtual
- noi am avut o noapte tare frumoasa , am facut nani pana la ora 7 : 30 cand Maria ne-a dat desteptarea, isi cerea dreptul : sticluta cu lapte
- azi vrem sa mergem la plimbare numai sa tina vremea cu noi
- vrajitoarea bafta azi la eco , sanatate multa parintilor tai si viata lunga sa le de-a Dumnezeu ca sa poate sa te ajute , ai grija de tine si bebeu
- in rest fetelor va astept pe forum , va pup


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Buna cafeluta Dany, i-au asa o gura cat sa nu-i uit gustul!
Vad ca e si la noi o vreme superba azi, mancare am de ieri, am spalat si haine ieri de m-am plictisit intinzandu-le, asa ca azi la plimbarica si odihna dupa masa!
Am tras o sperietura cu Dragos aseara, de ne-a stat inima in loc: a cazut in bucatarie pe gresie si si-a spart buza de sus pe interior, dar initial nu am vazut ce si cum, doar guritza plina de sange! va dati seama ca am inlemnit, dar noroc ca nu ma pierd cu firea si l-am spalat repede cu apa rece si s-a oprit sangerarea si ne-am revenit!
O zi buna tututor!

17+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

ooooffff sanziana ce rau imi pare pentru bebe Dragos , uite un pupic dulce pentru bubita .Asa este cu copii trebuie sa fii cu ochii-n patru sa nu faca ceva rau , eu il urmaresc pe Andrei de mi se face rau si tot mai face el cate ceva de ne da emotii , plimbare placuta cand iesiti afara

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Si noi vrem cafea

Am intrat si eu sa vad ce mai fac fetele si apoi ne pragatim de plimbarica, se pare ca si azi e timp frumos.

oprescufloare asa cum zici poate a 3-a oara e cu noroc, asa am zis si noi cand ne-a zis ca si bb2 e baiat, desi sotul nu vroia decat 2 copii. Acum ca s-a sucit doctorul cu sexul copilului sotul e din nou increzator, dar mai vedem noi.... eu nu stiu de ce presimt ca va fi tot baietel.

Sanziana a ajuns soarele si la voi? Ce rau imi pare de Dragos, cunosc sentimentul si noi am patit-o de vre-o 3 ori pana acum....desi si noi suntem foarte atenti la ce face.....dar degeaba. O sa vezi ce repede se vindeca, eu ma tot minunez cum se vindeca asa usor.

Diana, asteptam vesti de la eco, sa speram ca s-au lipit membranele si ca totul e ok.

Oana si eu ma tot uit la pozele papuselelor si ma tot gandesc da daca iese o fetita si la noi, sti ca erau ceva chestii babesti mai demult cum ca pe perioada graviziei sa te uiti la copii frumosi ca sa faci si tu copii la fel de frumosi. Acuma eu nu sunt superstitioasa chiar deloc dar oricum imi face placere sa le privesc si cine stie, de stricat nu strica. Tu o sa nasti inaintea mea asa ca o sa ma delectez si cu pozici cu printesa ta... asa imi sunt de dragi in primele zile de viata, nu exista nimic mai frumos in lume ca un copil nou nascut.

Dany ce bine ca ati reusit si voi sa iesiti la plimbare si mai ales a fost de efect ca a dormit printesa cu ochi albastrii toata noaptea. Sa speram ca o sa fie numai timp frumos de acum incolo.




Ada 27+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput