**LMA Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ramona7

Graviduta, nu vreau sa te sperii, dar asta a fost primul semn de laringita la Razvan, raguseala. Si apoi in cateva ore a facut febra mare. Eu zic sa mergi la pediatra, just in case. Uneori trece de la sine, daca a ragusit de la tipat si vorbit prea mult, dar daca e un virus, trebuie tratat. Sanatate multa si sper sa fie totul bine cu mara vrabioara.

Felicitari, ai 1000 de mesaje pe dc. Waw!

Ramona si Razvan [19.06.2007]
Salvati o inimioara



Da, pai mergem in seara asta. E ragusita de ieri, dar n-a facut febra. am mai citit si eu pe net despre laringita, dar nu stiu daca are asa ceva. Vdem diseara.

Nici nu vazusem ca am 1000 de mesaje.

Am trimis poze din Venezuela pe mailul comun.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a0da9d9a5b58ded6a7a52" target="_blank">PENTRU ANA, LA 1 AN


Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Intru repede sa intreb daca e ceva nou cu petrecerea capsunicilor si daca s-au trimis tricourile, ca din pacate n-am timp sa citesc. Daca se poate sa-mi dea cineva pm, ar fi grozav.

vad ca e cazul de La multi ani Liviana! iti doresc fericire, sanatate si multe bucurii tie si familiei

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManuC1010 spune:

Salutare la toata lumea!

In primul rand la multi ani la toate capsunicile care fac un an!
Multumim celor care ne-au urat si noua la aniversare

Noi nu am scris de fooooaarrtteeee mult timp. Am avut mult evenimente in ultimul an. Unele au fost mai bune altele mai putin bune, dar important este ca puiul nostru e sanatos si a trecut cu bine pragul primului an.

Speram sa ajungem si noi la petrecerea din parc.

va pup si sa auzim de lucruri bune!



http://picasaweb.google.com/mariacristina.nenciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

miniuta, merci mult de raspuns, a lui este lemn de alun si chihlimbar, am si eu unul cu ametist, ....., sincera sa fiu nu vad nici o chestie pe mine, la el nici atit.....adica nu=mi dau seama daca e vre-o ameliorare a ce zic ei ca face, da cum zici tu, tre sa ma agat si eu de ceva. da poate sa aiba frica de intuneric la 11 luni

mihamora, inca nu am inceput, miine cred ca dau o tura pe acolo, abia de luni intru in focuri! sarumina de intrebare

liviana, un mare la multi ani, din suflet, multa sanatate ca fericita esti!

la multe lunite la toti bebei de zilele astea,

si un mare la multi ani la cei care au ajuns la 1 anisor

angela, mi-am amintit sa-ti zic, la dominic din cauza ca era alergic pediatrul mi-a zis ca e mai bine sa=l tin pe formula pina la 2 ani, ca are in ea tot ce-i trebuie lui in plus de laptele de soia, asta ptr ca nu=l mai alaptam dupa 18 luni, deci inca juma de an a stat pe forumula de soia decit laptele de soia, dar tu o alaptezi pe nicole, la fel cum si eu il alaptez pe david, si deci de la 1 an e corect sa introduci laptele vaca si nu formula, ca oricum laptele tau are tot ce are ea nevoie, nu are nevoie de formula, cel putin asa mi-a zis medicul, si la liga la fel.am vazut pozicile e o scumpa

noutati despre david, merge tinut de o mina, maninca totul pasat cu furculita, carnea taiata marunt(desi aici mai face figuri si mai bag in mixer), maninca fructele bucati din mina(mai scapa pe jos), i-am dat macaroane cu brinza si i-au placut f mult, cerseste tot ce vede pe dominic ca maninca, e mare amator de piine, se enerveaza usor, are mare personalitate, inca se mai trezeste noaptea(1-3 ori) adica e un scump

ramona, sanatate la piticut.da sintem bine si tare ocupata sint, vrem sa instalam aer climatizat central, sa reparam acoperisul, sotul vrea sa=si deschida cabinetul lui, deci sint in foc continu, sarumina de intrebare

doxinu, inca nu am inceput, sarumina de intrebare, miercuri merg la audiograma cu david si joi la orl, sa vedem, sa ne rugam sa fie bine.noi sugem inca, si dupa cum se prezinta va mai suge inca, e la libera lui alegere

betty, am vazut o andreea fericita si un urs mare mare

timur, am vazut bebe la mare, mi-e dor de mare....

ali, iaurtul e bun in caz de arsuri soare

carstea, eu le dau cu crema de la aveeno+50, inainte foloseam l<oreal+60

mica, felicitari ptr rolul de nasi

irinusha, la multi ani ptr cristian, sa fie sanatos si fericit

didi, of saracutu micut, multa sanatate, sint pacatoase rau enterocolitele astea, mie mi-e frica rau ca nu l=am vaccinat. este f important sa fie hidratat(da tu stii asta)stiu ca la dominic a mers ca-i dadeam ff putina cantitate, ii dadeam cu lingurita la 10 min, ca sa nu vomite, cind e mare cantitatea o vomita

petitange, si david se mai ridica cind il pun in pat, e important sa fie obosit, si il las asa putin, mai plinge mai vorbeste, apoi merg la el il pun din nou, niste muzica, se invirte ceva pe tavan, se uita si adoarme

numa bine la toata lumea

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

ckristina scuze, am uitat. E ok si pentru noi ora 15.

E ok pentru toata lumea pentru intalnirea de duminica 11 mai ora 15, locatie Insula copiilor Herastrau????
Sper sa ajunga si tricourile.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

LA MULTI ANi pentru toti capsuneii si capsunicile care au facut azi 1 anisor

pepsi am trimis mail.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

bune fetele.
va multumesc mult ptr mesajele voastre.din pacate s a facut cu iaurt,cu bioxeteracol,cu 2 feluri de creme anuma ptr arsuri,a fost la spital de 2 ori de ia dat 2 injectii ptr calmare,a baut si agocalmin si a spus ca absolut nimic nici macar u i a ameliorat deloc durerea.nu stim ce a putut sa fie...pe la 7 dimineata a descoperit ca daca se freaca cu prosop uscat pe spate ii mai trece durerea si sa frecat asa pana la 10 cand intr un final a adormit.si ne ganeam ca daca era arsura daca se freca pe spate ar fi trebuit sa il doara mai rau.poate o fi fost altceva...dar acum ia trecut din fericire.aseara nu l a mai durut.
a zis ca poate asta a fost un semn de alarma sa avem mare grija cu copilul sa nu il arda cumva soarele.

acum mai avem o problema cu bebe...i au aparut de ieri niste bubite rosii pe fata(numai pe fata) am fost la farmacie si a zis ca e ceva alergie si sa il dau cu fenistil crema,l am dat si deja in nici 10 min au inceput sa ii dispara,dar dimineata iar i au aparut asa ca ne am dus la doctor si nea dat ceva crema cu cortizon dar acum parca i s au mai extins si pe frunte.nu stiu ce ar putea fi.sper sa nu faca alergie la polen ca a avut si conjunctivita acum vreo cateva zile (nici nu i a trecut de fapt)si am citit ca si aia se poate face de la polen.ca nu stiu cum e defapt,ma gandesc ca daca e de la polen o sa am probleme tot timpul?sau daca a fost de la ceva mancare si odata i au disparut se poate sa ii se fi inflamt acum iar chiar daca nu i am mai dat acel lucru de la care s ar fi putut face?ptr ca am fost acum atenta sa nu ii mai dau ceva ce ar fi putut sa ii provoace alergie.(scuze daca nu am fost prea coerenta dar ma grabesc ca acum doarme si daca se trezeste nu mai ma lasa sa scriu)dar sper ca ati inteles ideea.
sau se mai poate cumva sa fie de la laptele meu?dar pana acum nu am mai avut probleme(apropo intreba cineva daca mai alapteaza cineva)sunt si eu pe lista


poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

la multi ani liviana(scuze de intarziere)
si la multi ani capsuneiilor de azi

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

quote:
Originally posted by petit_ange


La multi ani pt toate capsunelele si capsuneii care isi aniverseaza ziua!!!
Noi suntem bine, Isa are 10 luni jumate, e intr-o continua agitatie, e foarte activa, nu sta o clipa locului... Cu mancarea nu am evoluat tare mult, tot mofturoasa e...
Cam avem probleme cu adormitul. Pana pe la 7 luni dormea singura in patutul ei. acum cum o pun in patut cum se ridica in picioare, si daca o pun la loc culcata incepe sa se agite si sa planga.nici leganata nu prea vrea, se intinde ca un arc, de cateva ori a trebuit sa o plimbam noaptea cu masina ca sa adoarma. voi cum faceti? dati-mi si mie o idee va rog.


Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/16868616@N07/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!


Intr-adevar e in standarde.Si eu eram asa bucuroasa ca doarme singura...E, o saptamana de zile a fost infernal, leganata ore, cu randul.Acum...o pun in patul mare langa mine, se ridica la marginea patului, darama tot ce-i pe policioare si cand oboseste incepe sa ma calareasca, sa ma muste, sa-si lipeasca fata de fata mea, eu doar o mangai si intr-un final adoarme.De obicei unde-i mai moale, perina, plapuma.Dupa ce adoarme BINE, o pun in patut.Asta nu inseamna ca nu se mai trezeste pe timpul noptii de inca vreo 3 ori.Am pus bine cu litere mari ca mi s-a intamplat sa o iau cand era semiadormita si am avut ce legana dupa aia.Vai ce ma bucur ca nu sunt singura.Credeam ca are fata mea vreo problema sau am gresit eu cu ceva in cresterea ei.:)

Teodora mami deAriana Elena21 mai 2007
nasterea unui inger
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=5204164" target="_blank">ONETRUEMEDIASHOW
poze noi AICI

Mergi la inceput