Puiuti de Randunici 2008!! (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns randunici spune:


Naty te rog-arunca tu un ochisor pe listuta si vezi ca am modificat la Ianuarie si Februarie textul prin care anuntam nr.de puiuti..Daca iti place si ai timp-modifica tu in continuare,ca pe mine ma urla datoria
U si toate randunicile pufoase!
Edit:
Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Vreau sa impartasesc cu voi noua mea pasiune: milkshake-ul. Am fost ieri la o prietena care tocmai isi luase un blender, si la el a primit o carticica cu retete de milkshake. Si m-am indragostit!!! Tocmai am bagat si eu unul cu lapte, inghetata, banane si capsuni..mmmmm....Ma gandeam acum cu groaza ca dupa ce nasc, ciu-ciu capsuni. Asa ca mai profit cat se mai poate. .

Deea37+ , www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si Bianca Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Adriuta, multumim! E inventia lui Vladut
Despre statul in brate...cel mai bine e sa-l pui in patut dupa ce ragaie si sa va giugiuliti si alintati asa, el in patut si tu pe margine . Si daca e papat, schimbat si se frichineste, la fel, nu-l lua din prima in brate, incearca sa-l linistesti stand langa patut.

Maria, eu il tin pe bebe pe burta mea, el stand tot pe burta si stau cat de vertical pot sau in picioare. Am observat ca ragaie repede asa.


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Chiar, fetelor, cele care alptati, ati papat capsuni? Eu o s-o intreb pe doctorita marti, daca nu uit , ca tare as manca un kil


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

bubu eu am papat capsuni, si le-am asortat cu ciocolata.Nu am observat nimic deosebit. Eu cred ca este numai un mit...

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu am mancat capsune...nu 1 kg, dar destule...

Fetelor, azi era sa mor de inima!!

Am fost la ai mei si m-am dus la etaj sa ma uit daca merge netul...iar pe David l-am lasat jos in bucatarie in cosulet....L-am auzit tusind, dar nu m-am impacientat ca de obicei regurgiteaza se ineaca si tuseste o data si isi revine... Dar de data asta a tusit de vreo 4 ori...noroc ca era nasa jos si l-a ridicat si l-a batut pe spate ca nu stiu ce se intampla... M-a strigat repede...am coborat in viteza...l-am luat in brate....avea ochii plini de lacrimi si era cam moale... tusea in continuare... eu tremuram din cap pana in picioare... Cred ca nefiind langa el n-am realizat cat de grava a fost situatia...sar m-am speriat rau si el la fel...

De-acum nu-l mai las nesupravegheat nicio secunda! Ii multumesc lui Dumnezeu ca era nasa acolo si ca nu s-a intamplat nimic!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

La Alex nu m-am confrutat cu problema capsunilor, fiindca era noiembrie. Insa tare greu mi-a fost de Craciun!! Acum chiar stau si ma gandesc ca va fi vara, vor fi o multime de fructe si legume proaspete..eu ce o sa pot manca din toate astea? De exemplu, sunt moarta dupa rosii..dar nu-mi suna prea bine mancate pe timp de alaptare. Ati incercat pana acum rosii?

Deea37+ , www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si Bianca Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Da! Rosii cu branza.. Am incercat de toate cu exceptia verzei si a fasolei. David nu are colici.

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

puiul meu regurgiteaza mai mereu...indiferent daca da aerul afara sau nu...chiar cand scriam mesajul asta a inceput sa tuseasca si sa se inece...

noi purtam adevarate conversatii amandoi...sor-mea a zis ca am luat-o razna el e normal sa gangureasca, dar eu?!

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Si David regurgiteaza, tuseste si isi revine, dar de data asta a fost ceva nasol, ca nu isi mai revenea...zicea nasa ca isi dadea ochii peste cap...bine ca nu am vazut asta

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput