Mamici norocoase de sept-oct(46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by monica_dicut

Multumim nushu de capitol. M-ai salvat ca eu nu mai pot

zambetmic, eu am vazut pe un site doppler cu 150 sau 200 de ron. Unul din site-urile unde poti comanda diverse pt bebe. Nu dau nume ca cica fac reclama



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBURUZA
20+ Mami de Denisa

EL NINO




oricand, ai grija nu te stresa prea tare la scarbici

eva am revenit in forta abia astept sa actualizez semnatura si cu un carucior colorat aaa si imi place bleu tare mult

mi-ai facut pofta cu salata si tocmai am bobinat si eu una dar cu ceva carnitza alaturi ca altfel nu pot



15+ bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Fetelor, va invit la plimbare! E asa un soare afara!!!

Edit: Nusha, atunci bleu sa fie!! Si eu cred ca ti s-ar potrivi!!! Dar sa stii ca si roz iti vine bine!!!


21+ Luca SUFLETEL


POZE


Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by ilia_99

buna, fetelor.
zimbetmic, nu se aude bb cu stetoscopul normal, am incercat eu la cealalta sarcina si cind l-am sunt pe dr alarmata a ris de mine si mi-a zis sa ma calmez. despre device-urile astea nu stiu, dar n-o sa-mi iau nimic. bb e bine acolo unde e si basta: o sa ne vedem la echo si dupa aia in octombrie!

in rest voi ce faceti, plecati undeva de 1 Mai?
pe toata lumea!


14+



sanatos gandit si bine spus!!
zambet mic nu te stresa lasa paranoia,eu nush cum am reusit dar nici acu 2 sapt cand am avut desprinderea de placenta nu am intrat prea tare in panica(mai tare decat normal) bebe e bine sigur si faptul ca facem eco la o luna sau 2-3 sapt e numai bine ca ni se face dor de el de ne topim

despre plecat de 1mai eu nu intru in discutie cu toate ca as pleca fara sa ma uit inapoi cateva zile ca m-am saturat de casa, astept eco luni sa vedem cum se mai simte bebe ca el dicteaza acum



15+ bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Noi nu plecam nicaieri de 1 mai....am gasit oricum varianta la Austria in care trebuia sa plecam maine si am zis ca mai bine stam acasa: Olanesti ...pare curat, linistit...cam ce vrem noi acum.
Poate dau cuiva idei

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

eu as fi plecat de paste si 1 mai la bulgari ca sunt la 2 ore de ctza
dar mi-a fost frica - daca ma apuca ceva pe acolo sau mi se intampla ceva, banuiesc ca si la bulgari spitalele sunt ca al noi si mai bn am stat acasa
aici in ctza avem variantele statiunilor care se pot vizita cu masina sau pe jos, asa ca eu banuiesc ca voi apela la aceasta "distractie"

21+


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nici noi nu plecam nicaieri, vineri avem eco, abia astept, nu puteam sa aman, a trecut mult timp de la ultima. In rest...cred ca o sa cautam verighete weekendul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

nushule, si cum te simti acum? si eu am avut desprindere de placenta la cealalta sarcina..
eva, plimbare placuta. te-as insoti, dar... sunt la birou pina la 17.30
freshanana, mersi, iti da mina, tu esti deja la mare, unde sa mai pleci?


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Anca multumesc de galerie, ma simt mai bine, au mai trecut sangerarile dar ma tot pandesc la colt cum fac putin efort asa ca sunt atenta. Contractii eu nu am mai simtit asa ca sper ca au trecut, la tine cum e?
Eva bebe la mine prima data a miscat clar cand a vorbit tati cu el si a pus mana, atunci am simtit trei lovituri clare in partea de jos a abdomenului. De atunci il simt tot jos dar delicat asa, nici nu stiu cum sa descriu senzatia...ca o bolborosire, nu faimoasa fluturare. Cateodata simt cum se impinge in vezica sau in ficat si atunci e mai neplacut dar tot ma bucur ca stiu ca e bine si misca acolo.
Inteleg perfect de ce vrei sa ramai aici, si eu am avut ocazia de a ramane in Italia si in State acum multi ani si n-am putut din aceleasi motive, sunt prea atasata de tot ce am aici, prieteni, parinti, chiar si bucurestiul asta murdar si plin de masini. Eu am avut impresia pana acum ca esti ok cu plecatul, de aceea m-am mirat cand te-am vazut asa categorica. In cazul asta iti doresc sa il nasti pe bebe aici si sa ne intalnim la impins carucioare in parc. Si cu vremea la fel sunt si eu, n-as putea trai undeva unde e mai frig ca aici, no way!
nushu analiza din cate stiu eu trebuie repetata oricum in fiecare trimestru, cel putin asa i-a spus dr unei prietene care la fel nu avea imunitate la toxo si care apropo, a nascut inainte de Paste.
Noi nu plecam nicaieri de 1 mai din mai multe motive. Primul evident ca n-am voie sa fac efort dar s-au trezit si cei cu care lucram (evrei) sa vina in ro si avem treaba si eu si sotul tot weekendul. Bine macar ca eu pot sta acasa dar tot trebuie sa raspund la telefoane si sa verific mailuri.
Distractie placuta fetelor care pleaca, sa aveti niste zile superbe, pline de soare si sa aveti grija de voi si de burtici!



20+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna fetele!!

Noi ne-am plimbat pana acum pe plaja (vreo 3 ore) si acum am ajuns acasa, v-am citit si din pacate a inceput sa ploua.

Noi mergem la pescuit de 1 Mai la Dunare!!! Sa-l obisnuim pe bebe sa fie pescar mare

Freshanna eu nasc la c-voda cu acel dr arab: fauaz. Spitalul e curat, in general conditii bune. Au rezerve si sunt OK si cred ca poti dormi cu cineva acolo. O sa ma interesez mai bine ca merg peste 2 sapt acolo la control si o sa-l rog pe dr sa vad si rezervele si sa-mi zica pret, .. chestii de-astea. O sa te tin la curent.
Am mancat si eu odata mult de tot si am baut zeama de varza - pe mine ma ajuta!

Nushulica eu am luat 1 kg, atat. Dra am facut aripioare vreo 2 kg si burtica vreo 3 dar la cantar nu se vad :)) Mai iau si eu o gura de bere de la sotul meu din cand in cand.
CD27 - nu te mai enrva sa nu faci ca mine caderi de calciu!!

Clau_geo multa sanatate!!

Pup toate gravidutele




20 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Noi ne-am intors de la plimbare.Aici e soare ,dar bate vantul asa ca nu e ff placut.
andreea_andsi multumesc.
denisavreti sa bisnuitzi cuplilu cu pescuitu??Si barbatu-meu e mort si pe Andy il cara cu el,si-i plaaaaace.
clau ai grija de tine

20+

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput