Campanie de responsabilizare a autoritatilor (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Felicia multumesc pentru sugestii, ai dreptate, modific imediat!
Cristal uau, ce repede v-ati miscat! Iti tin pumnii! Sper sa fie o colaborare reusita!
Daca mai sunteti alte doritoare o puteti contacta pe d-na Avram, e suficient sa scrieti aici ca ea ne citeste!

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Cristal, Felicia: va multumesc pentru disponibilitatea voastra si va tin pumnii sa iasa totul bine.

Ioana: multumim din suflet pentru ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Am venit.... E foarte draguta si amabila, a fost mai mult o discutie libera decat un interviu. Fetele care vor sa stea de vorba cu dansa: dati-mi un PM.
Ioana: multumim pentru implicarea ta!
Va pupic pe toate!

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

ioana_p76 E OK textul pentru senatori/deputati. La fel si propunerile feliciei. Asteptam si alte pareri pentru text azi-maine si dupa aceea incepem sa-l trimitem?

cristal1995, felicia_ Multumim pentru curaj si reprezentare. Poate mai gasim niste curajoase. Si poate e posibil sa vorbim si prin telefon cu d-na Carmen Avram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor sunt si eu deacord sa apar la emisiuni sau sa dau interviuri daca mai este nevoie.
Nu ma pricep deloc la scris articole de aceea nu prea am idei dar daca e de trimis mailuri trimit numai sa ziceti unde.
Va pup


elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, ma bucur ca sunteti mai multe care puteti participa la emisiune sau interviuri!
1. Daca nu mai aveti modificari la textul pt senatori si deputati, putem incepe de maine sa trimitem , ar fi bine ca fiecare sa isi aleaga din lista si sa ne scrie inainte de trimite, ca sa nu trimitem la aceeasi pers de mai multe ori, voi tine eu evidenta cu trimiterile. In cateva zile ar trebui sa fie gata.
2. Daca nu aveti modificari la articol, maine vad eu cum ii fac o incheiere si il trimit admin. DC care ne-a promis ca ne va ajuta
3. Apoi, ca sa urmam pasii propusi de Luca, ar trebui sa facem un text si catre presedintele Romaniei, insa ce ziceti, sa lasam sa mai treaca o perioada, sa vedem dc ne raspund senatorii? S-ar putea insa sa treaca mult timp pana vom primi raspunsuri (daca le vom primi...)
4. Treptat putem compune si textul pt petitia on-line, insa cred ca trebuie sa mai asteptam sa vedem poate vreun senator/deputat se ofera sa ne ajute cu vreun proiect de lege.

Cristal, stiu ca ai facut destule si iti multumesc , te intreb totusi daca crezi ca a venit momentul sa il abordam pe d-l deputat pe care il cunosti tu

Maine mai tinem legatura, azi nu voi mai putea intra din motive de am programare si nu stiu cand voi ajunge acasa si in ce stare

toate fetele!

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

buna fetelor
nu stiu ce se intampla dar nu imi vad mesajele pe forum
daca mai este nevoie de persoane care sa mearga la interviuri sau sa dea interviuri ma ofer
la scris articole nu ma pricep dar daca e de trimis mailuri trimit
contati pe mine
pup


elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Senatorii sunt in plina vacanta acum, cred ca mai bine mai retrimitem undeva la toamna. Cand se vor intoarce din vacanta si au sute de mesaje necitite e posibil sa treaca peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

ioana: cu dl deputat merg in concediu deci am timp berechet (2 sapt) sa-l bat la cap si sa-i arat ce am facut noi pana acum si ce urmeaza sa facem.
Pe de alta parte, psj are dreptate, senatorii si deputatii sunt in concediu deja, ne-am miscat cam greu...Nu stiu ce sa zic...
elena: da-mi un PM cu nr tau de telef sa vorbim.
Va pupic

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

In primul rand, multumim tuturor pentru voturi , am atins cifra de 50!! Cred ca nici un subiect nu a fost asa votat pana acum!

Fetelor, aveti dreptate, trebuie sa asteptam sa treaca vacanta ca altfel s-ar putea sa trimitem degeaba..
Ne-am miscat si noi cum s-a putut, am asteptat raspunsul la petitii, lucru care ne-a tinut mult pe loc, cam 2 luni..Asta e, pana la toamna sper sa ne organizam mai bine, ne mai vin idei, poate pana atunci rezolvam ceva si in mass-media.
Cristal asteptam vesti bune de la tine cand te intorci din concediu!


Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput